GÜNDÜZ KREMLERİ NELERDİR?

Krem ve nemlendiriciler, vücudumuzun gün içinde kaybettiği nemin, tekrar geri kazanılmasına yardımcı olan cilt bakım ürünleridir. Cildimiz, 20’li yaşlardan itibaren elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu kayıplar, 30’lu yaşlara gelinceye kadar pek fark edilmez. 40’lı 50’li yaşlarda ise gözle görünür şekilde kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle, cilt bakımına özen gösteren erkek ve bayanlar, 20’li yaşlardan itibaren düzenli olarak nemlendirici kullanırlar. Nemlendirici kullanımı, yaşlanma etkilerini, 10 ile 20 yıl arası geciktirebilir. Gündüz kremleri, cilt yenileyici serumlar, gece bakım kremleri, göz bakım kremleri, cilt maskeleri, temizleme tonikleri en çok kullanılan, kırışıklık önleyici bakım ürünleridir. Gündüz kremleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilir.

Gündüz kremleri nasıl kullanılır?

Gündüz kremleri, gece bakım kremlerine göre daha hafif yapıdadır. Gündüz kremleri, mutlaka temiz cilde uygulanır. Makyajlı cilde gündüz bakım kremi uygulandığında alt katmandaki makyaj dokusu nedeniyle, nemlendiricinin içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin cilde ulaşması daha zor olur. Bazı nemlendiriciler, makyaj üzerine de uygulanabilmektedir, ancak temiz cilde uygulanan nemlendirici her zaman daha etkili sonuç verir. Nemlendirici öncesi, hafta bir iki kez yapılacak peeling ve maske işlemleri, nemlendiricinin etkisini artırır. Peeling işlemi ile, cildin ölü tabası soyulur. Peeling sonrası sürülen nemlendiricinin, cildin alt tabakalarına nüfuz etmesi daha kolay olur. Gündüz bakım kremlerini düzenli olarak kullanmak, cilde fayda sağlar, yaşlanma etkilerini geciktirir. Gündüz bakım kremi, mutlaka cilt tipine uygun yapıda seçilmelidir. Yağlı, kuru ve karma ciltler için ayrı özelliklerde üretilmiş, gündüz bakım kremleri mevcuttur.

Gündüz kremleri gece de kullanılır mı?

Gece bakımı için gece kremleri kullanılması daha doğru olur, ancak gece kreminiz bitmişse veya uygun gece nemlendiriciniz yok ise, gündüz bakım kremi gece de kullanılabilir. Gece kremlerinin özelliği, cilt gece boyunca uykuda iken, daha yoğun bir etki ile cildin yenilenmesini hızlandırmaktır.

Gündüz bakım kremlerinin fiyatları ne kadardır?

Gündüz bakım kremlerinin fiyatları, ürünün içeriğine ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Arko, Nivea, Bepanthol, Sebamed, Bioderma, Nuxe, Diadermia, Vichy, Dermoskin, Acnecinamide, Ziaja, Loreal, Neostrata, Burt’s Bees, Skincode, Olay, Phyto, Caudalie, Auriderm, Clinique, Instituut Esthederm, Avene, Dermologica, Shiseido, Uni Care, Bitki Derman, Vaseline, Kanebo, Bebak marka gündüz kremleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

https://www.cimri.com/gunduz-kremleri