• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Gümüş Küpe

 • Küpeler kadınların çok daha ağırlıklı kullandıkları ve ilgi duydukları bir takı türü olarak düşünülse de gümüş küpe erkek yoğunluğu en fazla olan küpe cinsidir. Göze batmayan ama yine de oldukça şık rengi ve parlaklığıyla, gümüş, hiç bir zaman modası geçmeyecek ve aksesuar olarak hep günlük hayatımızın içinde kalacak bir element. Gümüş küpe tasarım açısından da oldukça elverişli; taşlı, taşsız, bir birinden farklı formlar ve boyutlarda, çeşit çeşit, büyük, küçük gümüş küpe bulunmakta.

 • Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Gümüşün kalitesi, ayarından belli olur. Gümüş ayarı bütün dünyada aynı ölçüm birimi üzerinden binlik sistemle belirtilir. Gümüşün en saf hali 1000 ayardır, küpe gibi takılarda kullanılan gümüş türü ise ingilizce; ‘Sterling Silver’ olarak geçer ve bu özel gümüş 925 ayardır. Gümüş küpe veya takı alırken ayarını sormayı unutmayın. Orjinal gümüşlerin genelde hepsinin üzerinde ayar bilgisi bulunmaktadır buradan da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, orjinal gümüşler mutlaka kararır, doğal bir madde olan gümüş, havada bulunan kükürtle etkileşime girdiği için zaman içinde kararır.

  Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da küpenin işçiliğidir, örneğin gümüş küpe klipsi kötü bir işçilik ile yapıldıysa işlevini kolayca yitirir.

 • Gümüş Küpe Sağlık Sorunu Yaratır mı?

 • Yüzyıllardır hayatın her alanında, paradan, çatal bıçağa, süs eşyalarından, kap kaçağa bu kadar fazla eşyada gümüşün kullanılmasının sebebi sadece göze hoş gelen görüntüsü ya da dayanıklılığı değildir, gümüş aynı zamanda çok sağlıklı bir maddedir, güçlü bir antibakteriyel özelliği taşır ve eski inanışlarda şifa veren bir element olarak dahi geçer. Ama tabi ki gümüş alerji yapar mı? Derseniz; evet, yapar hem de gümüş alerjisi bir çok insanda bulunur. Bu yüzden gümüş takılar taktığınızda bir kızarıklık, kaşınma ve şişme hissederseniz mutlaka dikkat edin, takmamaya özen gösterin.

  Gümüş küpe çeşitleri ve fiyatları neredeyse sınırsız denecek kadar değişkenlik gösterir. Dolayısıyla , en ucuz ve en uygun gümüş küpe çeşitlerini Cimri.com’dan araştırarak, n11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Boyner ve daha bir çok mağazadaki gümüş küpe modellerine ulaşabilirsiniz. Gümüş küpe için önerimiz Bella Gloria, Chavin gibi büyük takı markaları olacaktır.