iştirakidir.
739 - 979 TL (5 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Tefal Actifry Plus 1,2 Kg Siyah Fritöz

739,99 - 979,44 TL (5 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
 • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Dijital Zaman Ayarlayıcı Ekran Var
 • Gıda Hazne Kapasitesi 1200 gr
 • Güç 1400 W
 • Ek Özellikler

 • Diğer Özellikler Özgün Teknolojisiyle Patates Kızartmalarını %3 Yağ Oranı İle Pişirebilmenize Olanak Sağlar - Patates Kızartmasının Yanı Sıra Et, Tavuk, Balık, Sebze ve Tatlı Gibi Yiyecekleri de Hazırlama Olanağı Sunar - Zamanlayıcı Sayesinde Pişirme Süresini Ayarlamanızı Sağlar
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Görünüm

 • Renk Siyah / Gümüş
 • Teknik Özellikler

 • Koku Azaltıcı Filtre Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Tefal Actifry Plus Tefal'in becerikli ve ünlü icatlarından Actifry, daha büyük aileler için Plus modeli ile karşınızda.
Yazar: Nevra Seydim 12/12/2014

Konuya açık ve net bir şekilde girmek istiyorum; kızartma türevlerine çok düşkün bir insan değilim. Bu nedenle, kızartmalar çok nadir tükettiğim yiyecek grubunda yer alıyorlar. Tefal Actifry'ın yağsız veya çok az bir yağ ile patates kızartması yapması ise çok önemli ve beni kızartmayla barıştırabilecek bir gelişme diye düşünüyorum.

Eğer siz de benim gibi Tefal Actifry satın almayı düşünüyorsanız, baştan bilmeniz ve kabullenmeniz gereken konu, bu ürünü yağ masrafından kurtulmak için almanın mantıksız olduğu. Zaten ürün çok ucuz bir fiyat aralığında olmadığı için, “Bunu alacağıma, bana yıllarca yetecek kadar yağ ve patates alırım” diyebilirsiniz. Ancak, size yıllarca yetecek kadar patates ve sıvı yağın sunamadığı fakat Tefal Actifry fritözün sunduğu şey; yağ tüketimini en aza indirmek ve insanları patates kızartmasından alıkoymadan yüksek ateşle yanan yağın vücuda etkilerinden kurtarmak. Bu yüzden, bu ürünü almayı düşünenler maliyet hesabından çok sağlık hesabı yapmalılar. “Yok ben maliyet hesabı yapmadan bir şey almam” diyenler için ise, daha uzun ve sağlıklı yaşam ile daha düşük hastane masraflarını hesaplamalarını tavsiye ederim. Sonuçta, her şeyin başı sağlık.

Konuya kızartmanın zararları ile başlamışken, nadir de olsa kızartma yaptığım zamanlarda karşılaştığım bir sorundan da bahsetmek istiyorum; kızartma tavasında kalan yağ problemi. Aynı yağı defalarca kullanmak, yağın daha çok yanarak kanserojen bir etki yaratmasına sebep oluyor. “Dökeyim” desen, lavaboya dökemiyorsun çünkü lavabonun tıkanmasına sebep oluyor. Daha da kötüsü, bu yağ sulara karışıyor ve zaten nesli tehlikede olan birçok canlının hayatını kaybetmesine yol açıyor. Deniz ekosisteminin bozulması, küresel ısınmayı tetikleyerek her gün daha da zehirlediğimiz dünyamızın ömrünü iyice kısaltıyor. Bu, zincirleme şekilde ilerleyen bir sistem ama şimdi daha da uzatmak ve kimsenin içini karartmak istemiyorum. Uzun lafın kısası; lütfen yağlarınızı lavaboya dökmeyiniz efendim.

Konumuz olan “Tefal Actifry” ürününe dönecek olursak;

Dondurulmuş ürünler için (yine patates kızartması diyelim) hiç yağ kullanmadan, normal patates için ise 1 ölçek yağ ile patates kızartmanızı yapabiliyorsunuz. Bu cihaz kızgın yağın patatese yaptığı etkiye çok benzer bir etkiyi buharla yaparak kızarmasını sağlıyor. Yoğun buhar patatesin önce dışının kızarmasını sonra ise içinin pişmesini sağlıyor, zaten bu sayede uzun süre beklettiğiniz patatesler daha kıtır kıtır oluyor. Bir porsiyon patates kızartması 5 ila 10 dakika arasında kızarırken, Actifry'ın toplam kapasitesi olan 1.2 kg patatesin kızarması 30-40 dakikayı bulabiliyor. Tabii ki, Actifry'la kızaran patateslerin, bol yağda kızarmış patatesle aynı lezzette olmasını bekleyemeyiz. Sonuçta yağda kızarmış patatesten aldığınız lezzetin çoğu da patatesler kızarırken çoktan yanmış olan yağdan geliyor. Ama, patates kızartmasından mahrum kalmadan tatmin edici bir lezzeti yakalamanız mümkün. Bu konuda ''Hayır, hiç yağda kızarmış patates gibi değil. Çok kötü.'' demek ise Tefal’in o kadar uğraşıp geliştirdiği gözbebeği ürününe haksızlık olur. Tefal Actifry kullanımı ile ilgili bir püf noktası da burada dursun; kendi hazırladığınız patatesleri kızartacaksanız, Actifry'a koymadan önce mutlaka kurulayın ki en iyi sonuçları elde edin. Sulu yiyecekleri pişirmek için çok verimli bir alet olduğunu söyleyemem.

Hep patates kızartmasından bahsettik ama Actifry ile kuru soğan ve biber gibi sebzeleri kızartabilir; köfte, tavuk hatta somon ve karides pişirebilirsiniz. Yani, sadece patates kızartması yapmak için kullanılabilen bir cihaz değil kendisi. Actifry'ın yanında verilen 50 tarifi birebir uygulayabilir ve çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu noktada iş biraz da yaratıcılıkta bitiyor.

Tefal Actifry’ın kötü yanları olarak; büyüklüğü, fiyatı ve çalışırken çıkardığı sesten bahsedebiliriz. Açıkçası Actifry büyük bir cihaz ve her mutfağa kolay kolay yerleşecek kadar kompakt değil. Özellikle küçük mutfaklara rahat rahat sığabilecek ve yer kaplamadan durabilecek bir ürün değil. Bu yüzden buzdolabının üstü veya tezgah altı gibi yerleri bu cihazı koymak için değerlendirebilirsiniz. Tefal Actifry’ın fiyat aralığından daha önce kısaca bahsetmiştim. Senelerce kullanacağınız yağ ve patates fiyatıyla eşdeğer gibi ve bu nedenle de kampanyaları yakalamaya çalışmak akıllıca olur. Çıkardığı ses konusunda ise yorum yapamayacağım, sonuçta her an çalışan buzdolabınız bile bir şekilde ses çıkarıyordur; çıkarmıyorsa da, elbet ses çıkaran bir alet kullanıyorsunuzdur diyelim. Mutfakta kullanıldığı için sesinin çok sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

Tefal Actifry gibi yüksek fiyata sahip fakat bunun yanında birçok yemeği kolayca ve sağlıklı bir şekilde hazırlayan mutfak aleti bulmak zor. Bu nedenle, gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, fiyatına bakmadan satın alabileceğiniz bir üründen bahsediyoruz. Sonuçta, benzer özellikleri sunan ürün sayısı çok az ve hepsi birbirine çok yakın fiyat aralıklarında satılıyor.

Nevra Seydim 12/12/2014
Misafir Editör
Tefal Fritözler