Fren Grubu

En Ucuz Fren Grubu Fiyatları

1313 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Fren Grubu Ürünleri Nelerdir?

Otomobillerin hızını kesmelerine yarayan fren, sürüş esnasında önemli parçalardan biridir. Sadece araçların değil bisiklet ve makinelerde de bulunan bu sistem güvenlik amacıyla üretilmektedir. Fren araçlar için en önemli sistemlerinden biridir. Fren sistemi güçlü olan araçlar daha güvenlidir. İki farklı fren sistemi vardır. Birincisi seyir halindeki aracı yavaşlatmak veya tamamen durdurmak kullanılır. Bu fren ayakla kontrol edilir ve fren pedalına uygulanan güçle orantılı olarak araç yavaşlar. İkinci fren sistemi de aracı olduğu yerde sabit tutmak için kullanılır. Bu ikinci sisteme el freni denir. El freni el freni koluyla kullanılır. Kol yukarı çekilir ve fren açılmış olur. Böylece araç hareket etmez ve araç sabit kalır. Kol yukarı çekildiğinde bir ses duyulur ve bu ses frenin çekildiğini gösterir. Fren kolunun önünde bir düğme bulunur. Bu düğmeye basılmadan el freni indirilemez. Düğmeye basılıp fren kolu aşağı indirilince frenler serbest kalır ve araç hareket ettirilebilir. Bu fren araç hareket halindeyken kullanılmaz sadece sabit duracağı zaman kullanılır. Araçların kaza anında ya da zorlu virajlarda kullandığı parçalardandır. Pedala bastığınız anda mekanik olan ayak basıncı hidrolik basınca çevrilmektedir. Ön ve arka balatalar fren disklerine sürtünerek aracın yavaşlamasını sağlamaktadır. Frenin bakım aşamasında ise fren bakım spreyi ürününden destek alabilirsiniz. Ayrıca zevkinize göre olan el freni kaplaması ürününden de alabilirsiniz. Birde el freni körüğü ürünü mevcuttur.

El Freni Körüğü Ne İşe Yarar?

El freni kolu genellikle araçların ön koltukları arasında bulunur. El freni kolu vida ile fren sistemine bağlıdır. Bu vidaların açıkta durmaması ve fren kolu bağlantı noktasındaki boşluk kimseye zarar vermemesi için bu alan bir parça ile kapatılır. Bu parçaya el freni körüğü denir. El freni körüğü fren kolunu tamamlayıcı bir aksesuardır. Böylece hem güvenlik için kullanılır hem de dekoratif olarak kullanılır. Standart el freni körüğü suni deriden yapılır. Fakat bu kolayca değiştirilebilen bir parça olduğu için çok farklı malzemeden üretilebilir ve dizayn edilir. Kullanılacak aracın kalitesine ve iç dekorasyonuna göre rengi ve kumaşı değişiklik gösterir. Deri körükler en pahallı olanlarıdır. En ucuz olan el freni körüğü standart körüklerdir. Özellikle araba meraklıları her parçaya özen gösterirler ve araçlarına modifiye yaparken her parçayı değiştirmek isterler. El freni körüğü de bu malzemelerden biridir. Siyah, beyaz, mavi vb. her renkte üretilir. Her araca ve her modele göre değişiklik gösterir. Bazı körük modellerinde çerçeve ve körük bir arada bulunur. Bazıları ise ayrıdır. Çerçeveden tutup yukarıya doğru çekip, üstteki kelepçeleri açarak kolayca çıkartabilir, yenisini takabilirsiniz.

Fren Grubu Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Fren grubu ürünlerinin fiyat aralıkları marka, model ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği an haberdar olabilirsiniz.