Marka
Golden Eagle
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Cimri.com sitesinde, fotoğraf & kamera kategorisi altında yer alan flaşları, en uygun fiyat seçenekleriyle görüntüleyebilirsiniz.

Flaşlar ne işe yarar?

Işık, fotoğraf çekiminin en önemli unsurlarından biridir. Tam dozunda olması gereken ışık, kimi zaman çok az, kimi zaman da çok fazla olabilir. Özellikle gün ışığında çekim yaparken, harici ışık kullanımı gerekir, çünkü ışığın gelme açısı ve gücü gün içinde devamlı olarak değişir. Bu değişimi nötr hale getirmek için, yansıtıcılar ve harici ışıklar kullanılır. Böylece fotoğraf ve videolarda istenilen etki, daha kolay verilebilir. Bu nedenle, doğal ortam ışığını ek materyallerle destekler, fotoğraflarımıza daha gerçekçi bir görüntü kazandırırız. Bu ürün, fotoğraf çekiminde kullanılan bir harici ışık tipidir.

Flaşlar nasıl kullanılır?

Fotoğrafta flaş kullanımında dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de ışığı yumuşatma gerekliliğidir. Direkt olarak modele yansıyan ışık, sert gelip gölgeler oluşturabilir. Daha doğal fotoğraflar için harici ışıklar, softbox şeklinde kullanılır veya önüne düz beyaz bir A4 kağıdı konulabilir. Kağıdı ışıktan ne kadar uzağa koyarsanız, ışığınız o kadar yumuşayacaktır. Harici ışık kullandığınızda, çok daha geniş bir alanda çekim yapabilirsiniz, çünkü makinenizdeki ışığa göre çok daha güçlüdür. Pilleri ayrıdır. Bataryanızı bitirmez, oysa ki makinenizdeki ışıklar, makinenizin pillerini kullanır. Harici olduklarından yönlerini ayarlayabilirsiniz. Harici bir ışık almayı düşünüyorsanız, makinenizle uyumlu bir ürün almak daha iyi olacaktır, ancak ürün tamamen dışarıdan yönetildiğinden farklı markalı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Daha profesyonel çekimler yapmak istiyorsanız paraflaş setlerini satın alabilirsiniz.

Harici ışık, flaş ve paraflaşlar en ucuz nereden alınır?

Bu ihtiyacınızı en uygun fiyatlı olarak karşılamak ve kaliteli bir ürün satın almak istiyorsanız, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Nissin, Canon, Golden Eagle, Nikon, Fomex, Hensel, Mcoplus, Elinchrom, Pixel, Sony, Star, Profoto, Voeloon, Shanny, Emoblitz, Sigma, Samsung, Meike, Weifeng, Olympus, Aputure, Godox, Jinbei, Manfrotto, Yongnnuo, Fujifilm, Viltrox, Youngnou markalı ürünleri, cimri.com sitesinden inceleyebilir; beğendiğiniz marka ve modelin satışını, en uygun fiyatlı olarak yapan online alışveriş sitesini tek tıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, satın almak istediğiniz ürün üzerindeki ‘fiyat alarmı’ özelliğini etkin konuma getirdiğinizde, indirim ve fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz.