track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Etiket Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Etiket markası:

2021 yılı Etiket Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2251 Etiket modeli içerisinde en ucuz Etiket fiyatı 1.9 TL iken, en yüksek Etiket fiyatı 1630.63 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Etiket fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Etiket fiyatı ise 36.95 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Etiket Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Etiket

Günlük hayatta birçok noktada etiket çeşitleri sıklıkla kullanılır. Etiketin ilk görülmesi ise sanayi devrimi ile olduğu bilinir. O yıllarda son yıllardaki halinden oldukça uzak olan etiketler ilkel bir şekilde kutuların veya sandıkların üzerine boyalardan işaretler yapılarak oluşur. Evrilerek, ilaç sanayisinin gelişmesi ve ihtiyaç duyulması ile yapışkan etiketler meydana çıkar. Etiketler günlük yaşamda hemen hemen her yerde karşınıza çıkar. Marketlerde, paketli gıdalarda veya benzeri alanlarda görülür. Etiketler ürünleri birbirinden ayrılmasına, içeriklerinin yazılmasına, marketlerde fiyat bilgisi gibi birçok işe yarar. Etiket türleri kendinden yapışkanlı, laser printer etiketi ise küçük boyutlar, orta boyutlar ve maksi boyutlar şeklinde karşınıza çıkar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda boyutunu kendiniz belirleyerek sizler için en uygun olanını satın alabilirsiniz. Etiket kullanımı ev işlerinde de sizler için oldukça yardımcı olabilir. Örneğin; saklama kabı veya kavanozlar üzerine içinde bulunan malzemeyi yazıp etiketi kavanozun üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu işlem mutfakta işlerinizi kolaylaştırabilir. Etiketler günlük yaşamda her alanda kullanılabilecek uygun fiyatlı kurtarıcı ürünler arasında yer alır.

Etiket Çeşitleri

Etiketler, hemen hemen her yerde her alanda ve her zaman yardımcı olabilecek ürünlerden biri olarak karşınıza çıkar. Etiketleri kullanım amacına göre yardımcı olabilecek boyutunu ve şeklini belirleyerek satın alabilir, yararlanabilirsiniz. Etiket çeşitleri hem elle manuel yazım olarak hem de dijital baskı olarak satın alabilirsiniz. Elle yazılabilen etiketler biraz daha kağıt cinsi farklı olarak etiketin üzerine yazım esnasında mürekkepte herhangi bir dağılım olmadan yazabilirsiniz. Bu etiketler özel olarak üretilir, kullanım şeklinize göre kesebilir, yazabilir, değerlendirebilirsiniz. Dijital baskı olan etiketler ise lazer etiket olarak bilinir ve A3-A4-A5 boyutunda kullanım amacına göre üretilir. Bu kağıtlar dijital baskı makinenizin boyutuna göre aldığınızda bilgisayarda etikete yazdırılmasın istediğiniz açıklamayı yazıp, çıktı alabilirsiniz. Etiketler yazdırma esnasında herhangi bir sorun yaratmadan kullanımınıza sunulur. Etiketler kendiliğinden yapışkanlı olup sizlere kullanım kolaylığı sağlar. Lazer kesimli olan etiketler ise daha çok mağaza, restoran, kafe ya da market gibi noktalarda kullanılır. Bu etiketlerde hem kendiliğinden yapışkanlı olur hem de oldukça güçlü yapıştırıcı içerir. Dolayısıyla dışarıdan gelebilecek herhangi bir zarara karşı ultra dayanıklı olur. Hayatın her yerinde sizlere yardımcı olabilecek etiketlerin fiyatları ise her bütçeye hitap eder. Etiket fiyatları oldukça uygun olur. Bu etiketlerin fiyatlandırılmasında önemli rol oynayan birkaç nokta bulunur. Bunların başında etiketlerin boyutları gelir. Etiketlerin küçükten büyüğe birçok boyutu bulunur. Bu boyutlar büyüdükçe veya küçüldükçe fiyat değişikliği görülür. Fiyat faktöründe etkili olan bir diğer etken de etiketin lazer kesimli veya düz kesim olduğu olur. Etiketlerin dijital baskı için lazer kesimde olması fiyat faktörünü etkiler. Etiketlerin çeşitleri de fiyat faktörünü etkiler. Etiketler ECO termal etiket, termal karton etiket, hamur etiket, kuşe etiket gibi birçok çeşidi görülebilir. Termal etiketlerde ısı yöntemi ile baskı alınır. Bu etiketler sıcağa duyarlı olmadığı için yazılara uzun ömürlü olmadan üzerinde ki yazılar silinebilir. Kuşe etiket ise üst yüzeyi birçok etikete göre parlak olan etikettir. Karton etiket, markaların tanıtımlarını yapabilmek adına kullandığı etiketlerden biri olarak karşınıza çıkar. Sizler ihtiyaçlarınıza en uygun etiketi seçerek kullanabilirsiniz.

Etiket Kullanımı

Etiketler kullanım alanına göre değişir. Lazer etiketi ürünler yazıcıdan baskı alınabilen, ısıya dayanıklı ürünler olur. Bu ürünleri kullanacağınız alanı belirledikten sonra üzerine yazılı olmasını istediğiniz yazıyı yazarak dijital olarak bilgisayarlarından yazıcı aracılığı ile çıkarabilirsiniz. Evde bulunan yazıcı tiplerine de uyum sağlayan etiketler A4 boyutunda da bulunur. A4 şeffaf lazer etiket yüzeyi PVC kaplamalı olur. Bu sayede ürün yırtılmaz ve dışarıdan gelebilecek olumsuzluklara karşı korunur. Güçlü bir yapışkana sahip olup, sıcaklık, ısı ve ışık gibi şeylerden etkilenmeden kullanıma olanak sağlar. Bu boyut lazer etiketler her bilgisayara ve yazıcıya uyum sağlar. Yazıcınızın kağıt koyma haznesine bu kağıtları yerleştirerek başlayabilirsiniz. Lazer yazıcı etiket kağıdı diğer kartuşlu yazıcılara göre daha kaliteli baskı almanıza olanak sağlar. Bu sayede etiketlerinizi daha uzun ömürlü kullanmanıza sebep olur. Etiketlerin oda sıcaklığında bir süre beklemesi ise sizlere daha iyi bir kullanım sağlar. Bu yüzden etiketlerinizi kullanmadan önce bir süre oda sıcaklığında kalmasını sağlamalısınız.  

Etiket Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Etiketler evlerde, iş yerlerinde, paketli gıdaların üzerinde neredeyse hemen hemen her yerde karşınıza çıkar. Dolayısıyla her zaman ihtiyaç duyulabilecek ürünler arasında yer alır. Etiketleri satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Bunların başında ise kullanım alanınız gelir. Öncelikle etiketi kullanmanız gereken noktanın boyutu gelir. Etiketler boyut boyut olduğu için kullanım alanınıza göre etiketinizin boyutunu belirlemeniz gerekir. A3 lazer etiket genelde marketlerde, iş yerlerinde kullanıma uygun olup boyut olarak büyük bir boyut olarak karşınıza çıkar. A4 lazer etiket yazıcı boyutlarında olur evde, iş yerinde dilediğiniz her yerde baskısını alabilirsiniz. A5 lazer etiket küçük boyutlarda olup ürün tanıtımında, içeriğinin yazılmasında gibi işlerinizde kullanabilirsiniz. Etiket satın almadan önce bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise etiketinizin ısıya, neme ve ışığa dayanıklı olup olmamasına dikkat etmek gerekir. Bu durumlara dayanıklı olmayan etiketler kısa sürede yenilemenizi gerektirebilir. Etiketleri satın almadan önce dilerseniz bu durumlara dikkat ederek kullanımınıza ve bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery