İlk örnekleri tunç çağında görülen kemerler daha sonraları silah ve eşya taşımak için kullanılmışlardır. İlk örneklerinin yapımı kumaş, metal ya da deriden oluyordu. Birçok kültürde kemer zenginliğin bir ifadesi olduğu için tercih edilirdi. Modern dünyada kemerin ilk aksesuar olarak kullanımı İtalya taraflarında olduğu görülmüştür. Kemerin bu alandaki kullanımı çoğunlukla kadınlar arasında görülüyordu. Erkeklerin moda aksesuarı olarak kemer kullanması 1900'lerin başıyla birlikte başlamıştır. Erkek kemeri çeşitlerini en ucuz fiyat avantajları ile Cimri.com'da kolayca bulabilirsiniz.

  • Erkek Kemeri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Günümüzde şıklık arayan erkekler kemerlerini özenle seçmektedirler. Çünkü üzerinize giydiğiniz kıyafetler güzel de olsa kıyafeti tamamlayan şey aksesuarlardır. Erkekler için en önemli aksesuarlardan biri de kemerdir. Bu nedenle erkek kemerlerinde farklı renk seçenekleri ve farklı modeller dikkati çeker. Erkek kemeri alırken kıyafetin tamamını düşünmeniz faydanıza olacaktır. Böylece bir uyum içinde giyinmeniz çok daha kolay olur.

    Erkeklerde genellikle kemerin saat ve ayakkabıyla uyumlu olmasına bakılır. Erkek kemeri seçerken çoğunlukla önümüze iki renk çıkar. Bunlar kahverengi ve siyah renkleridir. Bunun yanında kemerin parlak olup olmaması da bir başka seçenektir. Eğer parlak bir kemer tercihiniz varsa rugan ayakkabı ile daha şık olabilirsiniz. Parlaklığı çok fazla tercih etmeyenlerdenseniz tok bir kemer ile keten ya da süet ayakkabı başarılı ve göze hoş gelen bir tercih olacaktır.

    Yaz aylarında yazlık kıyafetler ile ince kemerlerin daha uyumlu ve tamamlayıcı olduğu düşünülür.

  • Klişelere Bağlı Kalmalı Mısınız?

  • Oturmuş bir klişe olan ''kemer ile ayakkabı rengi aynı olmalıdır.'' deyişi doğru bir düşünce olarak karşılık bulur. Takım elbise gibi daha klasik tercihlerde bu uyum şık ve göze hoş bulunabilir. Fakat casual giyimlerde biraz daha esnek olmak fark yaratabilir. Klişe inanışları bir ileri seviyeye taşıdığımızda kemer tokası ile kol saati renginin aynı olması gerektiği karşımıza çıkar. Bunlar geniş kitleler tarafından karşılık bulan düşüncelerdir. Tabii ki klişelere bağlı kalmadan kendi tarzınızı yaratarak da şık ve dikkat çekici olabilirsiniz.