Marka
Regatta
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Tarihi; antik mısır dönemine dek giden, erkek modasında apayrı bir yeri olan bir giysidir gömlek. Her erkeğin gardırobunun tartışmasız bir parçası olan erkek gömlek çeşitlerini Efor, Deepsea, Columbia gibi kaliteli markaların farkıyla en ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Erkek Gömlek Nedir?

Değişik kumaşlarda üretilen, önü düğmeli, uzun ya da kısa kollu erkek giysisidir. Orta çağda kraliyet ailelerinin kraliyet sembolü olan erkek gömlek 16. ve 18 yüzyılda soylu sınıfının ağır ve süslü giysisi haline gelmiştir. 20. yüzyılda yakanın gömleğe kattığı önemin keşfiyle büyük bir gelişim gösteren gömlek; erkek modasına yön vermeye başlamıştır.

Erkek Gömlek Modelleri Nelerdir?

Klasik giyim tarzını sevenlerin yanında sportif beylerin de tercihi, yaz kış her mevsimin vazgeçilmezi erkek gömlekler üretildiği malzemeye ve yaka modeline göre farklı çeşitlere sahiptir. Genelde uzun kol ve kısa kol olmak üzere iki tip gömlek vardır. Asıl çeşitlendirme yaka tipine göre yapılır. Erkek gömlek yaka modelleri şıklığına özen gösteren erkeklerin gömlek seçiminde en büyük kriterlerdendir. Düz yaka erkek gömlek; en bilinen yaka tipidir. Klasik yakalı, bildiğimiz her yerde karşımıza çıkan gömlek tipidir. Ata yaka erkek gömlek; Mustafa Kemal Atatürk tarafından sıkça kullanıldığı için bu adı almış, smokin ve frak içine giyilen gömlek tipidir. Genelde papyonla kullanılır fakat kravatla kullanımı da mümkündür. Kontrast yaka erkek gömlekleri; yaka ve kol kısmı beyaz olan, renkli gömleklerdir. Ofis çalışanlarının gözdesidir. İğneli yaka gömlekler; yakadaki iğnelerle kravatın sabit kalması sağlanan gömleklerdir. Şıklığı ile özel günlerde çok tercih edilir. Düğmeli yaka erkek gömlekleri; iğneli modeller gibi özellikle kravatın sabit tutulması ve yakanın kaymaması gibi özellik arayanların tercihidir. Hâkim yaka erkek gömleği; çok ince ya da hiç yokmuş hissi veren bir yakaya sahip gömlektir. Genç neslin yeni gözdesidir.

Mevsimine göre uzun kollu ya da kısa kollu tercih edilen gömlekler çok farklı kumaşlardan imal edilmektedir. Poplin, pamuklu, ipek ya da saten gibi birçok kumaş türü erkek gömlek dikiminde tercih edilen kumaş çeşitlerindendir. Özellikle genç neslin tercihi desenli erkek gömlekleri, poplin ve pamuklu kumaştan üretilir ve spor erkek gömlek modelleri içinde ayrı bir yere sahiptir. Slim fit denen dar kesim erkek gömlek çeşitleri her tür kumaştan üretilse de poplin kumaş en öne çıkan türdür.

Erkek gömlek bedenleri; göğüs, bel ve kol uzunluklarına göre ayrılır ve S, M, L, XL, XXL gibi harflerle belirtilir. Erkek gömlek seçimi; yaşa, beden yapısına, sevilen renge, giyilecek yere göre kolayca ve zevkle yapılacak bir seçimdir.