İç çamaşır seçimi erkekler için de kadınlar için olduğu kadar önemlidir. Doğru renk seçimi, doğru kesim biçimi, doğru kumaş dokusu hem giysilerin daha iyi görünmesini sağlar hem de gün boyu rahat hissettirir. Özellikle yoğun pamuklu kumaş dokuma ile üretilmiş erkek fanila ve atletleri terletmeyeceği ve cildin nefes almasını sağlayacağı için konforlu bir kullanım sunarlar.

Erkek Atlet ve Fanila Çeşitleri

Erkek atletleri ya da fanila modelleri genellikle kesim biçimlerine göre çeşitlenirler. Uzun kollu atletler, yarım kollu atletler, sıfır kollu atletler, askılı atletler en çok tercih edilen erkek atlet modelleridir. Nadiren ipek, bazen polyester ve genellikle de polyester-pamuk karışımı kumaş dokumaları erkek atletlerinde kullanılan malzemelerdir.

İç Çamaşırları Nasıl Kullanılmalı?

Bay fanila ve atletleri yaka ve koltuk altında oluşan lekeler nedeniyle yüksek ısıda ve leke çıkarma özelliği olan deterjanlarla yıkanmalıdır. Lekelerin çıkmasını sağlamak için ön yıkama da yapılabilir. Ancak bazı atlet kumaşları, yüksek ısıda çekme yapabilir. Bu nedenle ürünün etiketini okumadan yıkama programı ayarlanmamalıdır. Üretici yıkama tavsiyesine göre yıkanma yapılmalıdır.

İç çamaşırları genellikle zaten vücudu saran kesim şekillerine sahip oldukları için ütü istemez. Ancak çamaşırların düzgün görünmesi, kıyafetlerin altında potluk yapmaması için ütülenmeleri önerilebilir. Ütü yapılırken etikette yazan talimatlara uygun ayarı kullanmak önemlidir.

En uygun fiyatlı bay atlet ve bay fanila modelleri için farklı satıcıların vereceği fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma sürecini hızlı ve güvenli bir biçimde yapmak üzere de cimri.com’u tercih edebilirsiniz.