Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Emzirme Yastığı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Emzirme Yastığı markası:

2021 yılı Emzirme Yastığı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 87 Emzirme Yastığı modeli içerisinde en ucuz Emzirme Yastığı fiyatı 9.9 TL iken, en yüksek Emzirme Yastığı fiyatı 237.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Emzirme Yastığı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Emzirme Yastığı fiyatı ise 33.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Emzirme Yastığı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Chicco Alattisicura Göğüs Pedi 60'lık
Chicco Alattisicura Göğüs Pedi 60'lık
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Emzirme Yastığı

Yaşam boyunca insanların konfor ihtiyaçları ve beklentileri de değişir. Her alanda hayatı kolaylaştıran ürünlere, ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Anne emzirme yastığı, anneler ve bebekler için hayatı kolaylaştırmak adına geliştirilen bir üründür. Bebekler için doğumdan itibaren ilk 2 yıl anne sütü ile beslenmek oldukça önemlidir. Her anne ve bebeğe göre değişkenlik göstermekle birlikte, bebekler günde en az 10 kez beslenir. Her bir beslenme öğünü de 10-15 dakika aralığında sürer. Günün büyük bir bölümünü de uykuda geçirdikleri için bebekler ve anneler için emzirme saatleri oldukça büyük bir zaman dilimine karşılık gelir. Bu süreçte anne ve bebeğin rahat olması konfor açısından da sağlık açısından da önemlidir. Emzirme yastığı bebeğin başının dik durmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen bir üründür. Hem annenin kolunun gereğinden fazla yorulmasına engel olur hem bebeğin beslenme esnasında daha az enerji harcamasına ve sağlıklı bir beslenmeye imkan sağlar. Yolculuklarda kullanılan uyku yastıklarına benzer bir formda tasarlanan emzirme yastıkları Hilal şeklindedirler. Görsel anlamda farklı renk ve desenlerde, kumaş olarak da birçok değişik kumaş ile üretilir. 

Emzirme Yastığı Çeşitleri

Emzirme yastığı; anneler için pratik kullanımlı, kollarına binen yükü azaltan, bebekler için ise başlarını dik tutup daha rahat beslenmelerini sağlayan son derece faydalı bir malzemedir. Emzirme yastıkları, yarım ay şeklinde üretilir. Emzirme yastığı çeşitleri temelde 2 çeşittir. Kendiliğinden desenli ya da üzerine kılıf geçirilerek kullanılacak şekilde tasarlanabilir. Anneler kişisel tercihlerine göre kendiliğinden desenli modelleri tercih ederek, ihtiyaç halinde yıkayabilmek adına yedek bir minder daha edinebilir. Ya da kılıflı bir yastık tedarik ederek, birden fazla çeşitte kılıf bulundurarak, ihtiyaç halinde kılıfları yıkamayı tercih edilebilir. Hijyenik bir kullanım için kılıfla kullanılan yastıkların da sıklıkla yıkanarak temizlenmesi hijyen açısından oldukça önemlidir. Emzirme yastığı kılıfı çeşitleri farklı ebatlardaki minderler için birçok değişik renk ve desende üretilir. Anneler görsel zevklerine göre diledikleri minder çeşitlerini temin edebilir. Emzirme işleminde bebeklerin 10-15 dakika beslenmeleri tavsiye edilir. Bebek bu süre zarfında doymadı ise diğer tarafa geçilmesi önerilir. Anneler bu sıralamayı takip ederek, bebeklerini kollarında ağrıya sebep olmadan konforlu bir şekilde emzirebilir. Emzirme yastığı modelleri oturma minderleri ile birlikte set olarak da sunulur. Bebeğin üzerinde rahat oturabileceği bir minder ile birlikte emzirme yastığı takım olarak temin edilebilir. Annelerin hem hamilelik boyunca hem doğum sonrası en büyük yardımcılarından biri de destek minderidir. Emzirme destek minderi nasıl kullanılır, anne adayları ve yeni doğum yapmış annelerin en çok sorduğu konuların başında gelir. Hamilelik boyunca vücudu karın, sırt ve bacak bölgelerinden destekleyerek dinlenmeye, sağlıklı bir uykuya yardım eden destek minderleri, doğum sonrasında da hem istirahat için hem de emzirme minderi olarak kullanılabilir. Gebelikte sırt üstü yatmak büyük bir basınç yarattığı için genelde yan duruş ile uyumak mümkün olur. İşte bu noktada sırtı ve karnı desteklemeye ihtiyaç vardır. Hamile destek minderi bu işlevi yerine getirerek konforlu bir uykuya olanak sağlar. Üretici markalar, annelerin emzirme saatlerinde hem kendilerinin hem bebeklerinin daha konforlu olabilmeleri adına emzirme yastıkları modellerini daha ergonomik hale getirmek için çalışmalarını sürdürür.

Emzirme Yastığı Fiyatları

Emzirme yastıkları genel olarak yarım ay şeklinde dizayn edilir. Ebat ve kumaş olarak farklılıklar gösteren yastıkların fiyatları da buna paralel olarak değişebilir. Bazı yastık modelleri kendinden desenli imal edilirken; sade, göz alıcı bir renk ya da deseni olmaksızın üretilen yastıklar da vardır. Bu yastıklar farklı desenlerdeki yastık kılıfları ile kullanılır. Yastıkların kendinden desenli ya da sade olmaları da fiyatlarına etki edebilir. Emzirme yastığı fiyatları imalatında kullanılan kumaş cinslerine göre de farklılıklar gösterebilir. Çabuk kuruma özellikli kumaşlardan yapılan yastıkların fiyatı benzer ürünlere kıyasla daha yüksek olabilir. Organik ve alerjen içermeyen kumaşlardan üretilen yastıklar fiyat olarak muadillerinin önünde olabilir. Hamile kullanıcıların en büyük yardımcılarından olan destek minderlerinin fiyatları da ebatlarına, kumaş özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Hem emzirme yastıklarında hem destek minderlerinde kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilen modellerin fiyatları benzer ürünlere kıyasla daha yüksek olabilir. Emzirme yastığı ve hamile destek minderlerinin üretim maliyetlerindeki artışlar, nihai ürün fiyatlarına da etki edebilir.

Emzirme Yastığı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Genelde bebekler dünyaya gelmeden belli bir süre önce tüm malzemeleri ve ihtiyaçları temin edilmeye çalışılır. Bu hem tatlı telaşın getirdiği bir sonuçtur hem de yeni doğum yapmış bir annenin alışveriş yapmasının pek mümkün ve pratik olamaması kaynaklıdır. Deneyimli, detaylı araştırma yapan ve doğru tavsiyeler ile yönlendirilen anne adayları emzirme yastığını da doğum öncesinde hazır etmek ister. Gün içerisinde en az 10 kez kullanılacak bir malzeme olmasından ötürü, hijyenik kullanım sağlamak adına da emzirme yastığı modelleri içerisinden birkaç adet seçim yapar. Bu sayede yastıkları yeterli sıklıkta yıkama ve sağlıklı bir şekilde kullanma imkanı oluşturur. Emzirme yastığı seçerken annenin fizik ölçüleri ile bebeğin boyu, kilosu ve baş çevresi gibi değerlerine uygun ebatta ürünler tercih edilmesinde fayda vardır. Bebekler her türlü alerjene karşı savunmasız oldukları için mümkün olduğunda sağlık açısından daha iyi performans sunan kumaşlarla üretilmiş olan yastıklar tercih edilmelidir. Emzirme yastıkları bebeğin fiziksel gelişimine paralel olarak daha büyük ebatlarda olan modeller ile yenilenmelidir. Doğru ebatlardaki ergonomik emzirme yastıkları hem anne hem bebeği için son derece konforlu, sağlıklı beslenme saatlerine imkan sağlayabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery