Bebekler ilk altı ay anne sütüyle beslenmelidirler. Annelerin bebekleri her acıktığında onları emzirmeleri gerekmektedir. Evde olmayan annelerin çocuklarını emzirmeleri için bebek bakım odalarının olması lazım fakat her yerde bu odalar olmadığı için emzirme örtüsü üretilmiştir. Mycey, Sevi Bebe, Carters, Moje gibi markaların emzirme örtüsü modellerini Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

EMZİRME ÖRTÜSÜ NEDİR?

Bebekleri dışarıda emzirmek her daim sorun oluşturur. Kalabalık ortamlarda ve seyahatlerde özellikle bu sorun baş gösterir. Sorunun çözümü için emzirme örtüsü tasarlanmıştır. Çeşitli kumaş ve desenden üretilmiştir. Çok basit bir sistemden oluşur. Emziren annenin çocuğunu kapatması içindir. Boyundan geçirilir. Tek kolundan çıkarılıp askı sayesinde tekrar, takılabilir. Boyun askısını annenin rahat edebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Bazı modeller de cep kısmı da vardır. Cep bölümüne emzik, peçete gibi eşyaları koyabilirsiniz. Bebeğin üstünü kapattığı için örtünün kalın kumaştan olmaması gereklidir. Eğer kalın kumaştan olursa bebeği terletebilir ve hava almasını engeller. Bu yüzden emzirme örtüsünün ince ve hafif olması gereklidir. Örtüyü kullanırken bebeğin ağız ve burnunun kapatılacak bir durumda olmaması gereklidir. Bunun yanında iç tarafı göstermemelidir. Size en uygun emzirme örtüsü ürünlerini Cimri.com dan bakabilirsiniz. Örtülerin modelleri tek bir şekildedir. Kumaşlar farklı desen ve modeller de değişebilir. Zevk ve tercihinize göre Cimri.com da satışa sunulan örtülerden birini seçebilirsiniz. Emzirme örtüsü fiyatları ise her bütçeye uygun şekildedir.

EMZİRME ÖRTÜSÜ NASIL TEMİZLENMELİDİR?

Örtü, her annenin dışarı çıkarken yanında bulundurması gereken bir üründür. Bu yüzden kullanım sıklığı fazladır. Kullanım sıklığının fazla olmasından kaynaklı olarak steril olması gereklidir. Düzenli olarak temizlenmelidir. Emzirme örtüsünün temizlenmesi kolaydır. Çünkü örtü ince bir kumaştan yapılır. Çamaşır makinesine atılıp yıkanabilir. Çamaşır makinesinin 30 derecelik programlarına atılabilir.