track source
track source

Elektrik Motorları

Elektrik Motorları Fiyatları

230 Ürün gösteriliyor.
Elektrik Motorları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrik Motorları modelleri ve Elektrik Motorları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrik Motorları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Honda, Husqvarna, Miksan, Kıpor, Bina Store. 230 adet Elektrik Motorları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Elektrik Motorları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Elektrik Motorları markası:

2021 yılı Elektrik Motorları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 230 Elektrik Motorları modeli içerisinde en ucuz Elektrik Motorları fiyatı 4.95 TL iken, en yüksek Elektrik Motorları fiyatı 23957.96 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Elektrik Motorları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Haziran 2021 tarihinde ortalama Elektrik Motorları fiyatı ise 3375.22 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Elektrik Motorları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrik Motorları

Elektrik motorları farklı işlevsel özelliklere sahip bir şekilde tasarlanır. Birçok teknolojik ürünün içerisinde elektrik motoru bulunur. Elektrik motorlarının içerisindeki düzenek sayesinde elektrik gücü motorun dönmesini sağlayan akımı üretir. Bu esnada hareketi sağlayan ortaya çıkan mekanik elektiriktir. Elektrik motorları çalışma prensiplerine göre iki farklı türe sahiptir motorlardır. Alternatif akım sayesinde çalışan senkron ve asenkron motorlar manyetik kütleden gelen akımı elektromanyetik alana ileterek hareketliliğin oluşmasını sağlar. Bir diğer elektrik motoru modeli ise doğru akım ile çalışan motorlardır. Elektrik motorları farklı verimlilik düzeylerinde üretilir. Buna göre elektrik motorlarının TSE standartlarına göre farklı verimlilik sınıflar bulunur. Vibrasyon motoru elektrik motorları çeşitleri arasında yer alır. Ürünler farklı alanlarda kullanımlarına göre çalışma özelliklerie sahiptir. Motorlar kendi içerisinde de farklı ağırlık, elektrik gücü, frekans gibi özelliklerde üretilir. Elektrik motorları büyük fabrikalardaki işletme makinelerinin çalışması için de özel olarak tasarlanır. Ziraat gibi alanlarda üretim yapan fabrikalarda vibrasyon motorları tercih edilir. Ürünlerin temel çalışma prensipleri kullanım alanlarını belirler. Vibrasyon motorunun çalışma prensibi titreşim yayması şeklinde gerçekleştir. 

Elektrik Motorları Çeşitleri

Elektrik motorları motor kapasitesi ve kullanım alanına göre farklı model ve çeşitlerde üretilir. Vibrasyon motorları kendi içerisinde 3 farklı özellikte üretilir. Bunlar standart ayaklı vibrasyon motoru, ayaksız flanşlı vibrasyon motoru ve ayaklı flanşlı vibrasyon motorudur. Ayaklı ve ayaksız flanşlı vibrasyon motorları da kendi içerisinde 2 farklı çeşitte üretilir. Flanşlı vibrasyon motoru 2400 kg ağırlığında santrifüj kuvvet özelliğine sahiptir. Ürünün üretim malzemeleri alüminyum döküm gövdeden oluşur. IP-66 koruma sınıfı ve F sınıfı izolasyon özelliklerine sahip olan bu motor tipi 15 derece + 40 derece ortam sıcaklığına dayanıklıdır. 3 fazlı vibrasyon motoru trifaze motor çeşitleri 3000 rpm - 2 kutuplu, 1500 rpm - 4 kutuplu, 1000 rpm - 6 kutuplu, 750 rpm - 8 kutuplu şeklinde üretilir. Vibrasyon motorları titreşim malzemesi, vibrasyon frekansı, vibrasyon metotları ve ivmeye göre farklı alanlarda kullanılır. Değirmen endüstrisinde kullanılan vibrayson makineleri büyük ve küçük özgül ağırlığa sahiptir. Boyut özellikleri bakımından ise ince, orta ve kaba boyuttadır. Motorun vibrasyon frekansı 600-750 dev/dak’dır. Trifaze flanşlı vibrasyon motoru modellerindeki en küçük güç özelliğine sahip motor tipinin ağırlığı 7,8 kg, çalışma şekli S1 sınıfı sürekli çalışma ve frekansı 50 Hz derecesindedir. Bu motor tipinin izolasyon sınıfı F sınıf (155 derece) ve maksimum akımı 0,52/0,30 A’dır. 4 kutuplu trifaze flanşlı vibrasyon motorunun motor devri 1500 D/D ve motor koruma seviyesi IP 66 sınıfıdır. Maksimum giriş gücü 1,3 kw olan trifaze flanşlı vibrasyon motorlarının ağırlığı 52,0 kg, çalışma şekli S1 sınıfı (sürekli çalışma) ve frekans hızı 50 Hz’dir. 2 kutuplu olan bu ürünün maksimum akımı 5,20/3,00 A, motor devri 3000 D/D şeklindedir. Mikro vibrasyon motoru 3000 rpm - 2 kutuplu ve 1500 rpm -  kutuplu şeklinde 2 farklı çeşitte üretilir. Mikro vibrasyon motoru trifaze çeşitlerinde 21 kg-206 n, 39 kg- 383 n, 59 kg-579 nve 25 kg-245 n santrifüj kuvvette tasarlanır. Motorların maksimum giriş gücü 21 w, 40 w ve 56 v şeklindedir.                     

Elektrik Motorları Fiyatları

Elektrikli motor kategorisindeki en uygun fiyatlı ürünler karbüratör modelleridir. Bor yağı devirdaim pompası da uygun fiyatlı ürünler arasında yer alır. Devirdaim pompalarının fiyatları ürünlerin kw ve ap değerlerine göre değişir. Elektrik motorları ikinci el olarakta satılır. Trifaze elektrik motorlarında en uygun fiyatlı ikinci el motorlardır. Ürünlerin fiyatları motorların modellerine göre farklılık gösterir. Merkezkaçlı vibrasyon motoru fiyatları monofaze elektrik motorları ile benzer fiyat yelpazesine sahiptir. Yüksek fiyatlı vibrasyon motoru 7.5 kw 1500 D-D özelliklerine sahip olan çeşitlerdir. 250 m - 6.37 kw ve 225 m - 6,30 kw teknik özelliklerine sahip trifaze elektrik motorları da yüksek fiyatlı elektrik motorları arasında yer alır. Elektrik motoru fiyatları ürünlerin fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Elektrik motorları üretici firmaların kendi sitelerinin yanı sıra alışveriş sitelerinde de satışa sunulur. Ayrıca motor ürünleri satıcılarında da birinci ve ikinci el motor çeşitlerini bulmak mümkündür. Vibrasyon motorları arasında uygun fiyatlı ve popüler ürünlerden birisi 0.44 kw 3000 D-D vibrasyon motorudur. Flanşlı vibrasyon motoru da çok satılan ürünler arasında yer alır. Online indirimlerde ürünlerin fiyatları düşer. Yüksek fiyatlı ürünlerde kargo kampanyaları da yapılır.   

Elektrik Motorları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilir?

Elektrik motorları garanti kapsamında satılan ürünlerdir. Satın alma aşamasında ürünün garanti süresini kullanım ömrüne göre uzatmak ve garantili ürünleri satın almak gerekir. Elektrik motorları kullanım amaçlarına göre farklı tasarımlarda üretilir. Bu nedenle hangi ürünün ve modelin hangi alanlarda kullanıldığını öğrenmek için motorların kullanım kılavuzlarını incelemek gerekir. Monofaze elektrik motoru satın alırken ürünün merkezkaçlı ve diğer farklı özelliklerdeki çeşitlerini incelemek gerekir. Satın alma aşamasında kullanıcı yorumları da karar vermek açısından yarar sağlar. Motorlar benzinli ve dizel olarak iki farklı çalışma prensibine sahiptir. Benzinli motor satın alırken itre kapasitelerine göre tercih etmek ürünün kullanımından alınacak verimi artırır. Birçok markanın farklı özelliklere sahip benzinli motorları bulunur. Seçim yaparken motor tipine, silindir hacmine, ateşleme ve çalıştırma sistemine dikkat etmek gerekir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery