track source
track source

Eğitim Yönetimi

Eğitim Yönetimi Fiyatları

264 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Eğitim Yönetimi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Eğitim Yönetimi modelleri ve Eğitim Yönetimi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Eğitim Yönetimi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap. 264 adet Eğitim Yönetimi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Eğitim Yönetimi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Eğitim Yönetimi markası:

2021 yılı Eğitim Yönetimi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 264 Eğitim Yönetimi modeli içerisinde en ucuz Eğitim Yönetimi fiyatı 4.9 TL iken, en yüksek Eğitim Yönetimi fiyatı 204.25 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Eğitim Yönetimi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Eğitim Yönetimi fiyatı ise 23.71 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Eğitim Yönetimi Kitapları

Eğitim, ailede başlayan bireylerin doğumundan ölümüne kadar devam eden bir kavramdır. İnsanın hayatını devam ettirmesi için gereken bilgi kurslar, okullar ve üniversiteler aracılığıyla sistematik bir biçimde verilir. Kişilerin inançlarını, yaşama yollarını ve toplumun standartlarını öğrenmesini sağlayan eğitim olgusu, bedensel ve ruhsal gelişim için oldukça büyük bir önem teşkil eder. Bir bilginin doğru öğrenilmesi eğitim kavramının temelini oluşturur. Bu kısımda devreye giren Eğitim yönetimi kitapları, bilginin nasıl öğretileceği konusunda rehberlik eder. Yönetim, sistem, örgüt, görev, iletişim, yeterlilik gibi kavramlar eğitim yönetiminin anahtar kelimelerini meydana getirir. Eğitimin politik, ekonomik, toplumsal işlevleri bulunur. İşlevlerin gerçekleşmesi iyi bir vatandaş, iyi üretici, iyi insan ve iyi tüketici olmaktan geçer. Bu değerlerin kazandırılması ise eğitimciler ile gerçekleşir. Eğiticinin donanımı ve yönetim şekli doğru eğitimde esas konudur. Kaleme alınan eğitim yönetimi kitapları, eğitimcilerin yönetim ve eğitime ait temel değerleri daha iyi öğrenmesi ve uygulaması bakımından yol gösterici bir nitelik taşır. Eğitimin hangi alanı ve kurumunda olursa olsun, eğitimciler bu kitaplar yardımı ile kendini geliştirip eğitim sistemine katkıda bulunabilir.

Eğitim Yönetimi Kitabı Çeşitleri

Eğitimin temel amacı insanların istidat, ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek, gereken beceri, davranış, bilgi ve iş görme alışkanlığını kazandırma yolu ile onların mutlu olduğu toplumsal kalkınmayı sağlayacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Eğitmenler ve öğrenciler bu doğrultuda yetiştirilir. Eğitimin sahip olduğu, eğitim hakkı, fırsat eşitliği, genellik, toplumun ihtiyaçları ilkeleri sağlıklı ve doğru bir eğitim sistemi için gereklidir. Bir eğitimcinin alanında bilgi sahibi olmasının yanı sıra, bilgiyi etkin ve doğru bir biçimde aktarabilmesi de önemlidir. Eğitim kitapları farklı meslek gruplarına hitap eden modelleri ile eğitimin kalitesini yükseltmeyi amaçlar. Eğitim yönetimi kategorisinde bulunan, Alim Kaya'nın kaleme aldığı Eğitim Psikolojisi kitabı bu konu da iyi bir örnektir. Kitap öğretmen adaylarına yöneliktir. Öğrencilerin sosyal, duygusal, ve ahlak çerçevesinde gelişim evrelerini, bu evrelerde nasıl davranışlar sergileyeceklerini ve eğitimcinin öğrencilerin davranışları karşısında nasıl karşılık vermesi gerektiğini anlatır. Ders kitabı niteliğinde hazırlanan bu kitap, daha sıcak ve yakın ilişkiler kurmanın yollarını gösterir. Kitap 18 üniteden meydana gelir. Hazırlanan ders programlarına uyum sağlar. Eğitim yönetimi oldukça zor ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Çünkü öğrenmeyi etkileyen birçok faktör vardır. Öğrencinin bilgiye açık olup olmamasında ruh hali, hazır bulunuşluğu ve isteği çok önemlidir. Öğretmenin, bu durumları görebilme, analiz yapabilme ve sonuca yönelik yöntemler uygulayabilme kabiliyetine sahip olması gerekir. Bu durum ise ancak eğitimcinin kendini geliştirebilmesi ile mümkün olur. Eğitim yönetimi kitaplarının bu bakımdan yeri farklıdır. Bilginin öğretilmesi ve bunun davranışa dönüşmesi bir süreçtir. Süreçte gereken sabır ve izleme yeteneği bu kitaplar aracılığı ile kazanılır. Eğitim yönetimi kitapları arasında yer alan bir diğer kitap ise hazırlanan, Üstün Yetenekli Çocuklar kitabıdır. Çocukların hayal dünyaları, yetenekleri, öğrenme biçimleri birbirinden farklıdır. Eğitimin yöneltme ilkesi doğrultusunda çocukların sahip oldukları bilişsel ve fiziksel güç ile eğitiminin yapılması gerekir. Bu ilkenin nasıl gerçekleşeceğini anlatan kitap, ailelerin ve öğretmenlerin üstün yetenekli çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini anlatır. Eğer bir öğretmen adayı iseniz eğitim yönetimi kitapları ile çocuklar ve gelişimleri hakkında fikir edinebilir, doğru öğretme teknikleri kazanabilirsiniz. 

Eğitim Yönetimi Kitabı Kullanımı

Alanında yeterli bilgi ve donanıma sahip öğretmen adayları bu kitapları okumaya başlayabilir. İster staj esnasında ister öğretmenlik yıllarında bu kitapları okuyarak kendini geliştirebilir. En az bilgi kadar bilginin öğretilmesi de önemlidir. Bu nedenle eğitim yönetimi kitaplarının okunması ve uygulanması gerekir. Eğitim hem fiziksel hemde psikolojik anlamda yaşamın sonuna kadar devam eden bir süreçtir. Sadece öğretmen adayları değil aileler de bu kitaplardan faydalanarak, ebeveynlik konusunda kendilerini geliştirebilirler. Birbirinden farklı birçok görüş ve araştırma içeren bu kitaplar, çocuğunuzu tanımanıza ve dünyaya onun gözünden bakmanıza yardım eder. Bir çocuğun anne ve babası tarafından anlaşılması ve daha yakından tanınması, çocuğun ilerde alacağı kararlarda büyük rol oynayacaktır. Çocuğunuz dünyaya geldiği andan itibaren belirli kodlara sahip olur. Bu kodları çözmek ve çocuğu topluma kazandırmak ebeveynlerin görevidir. Bu görevi yerine getirmek için çocuğun tüm gelişim dönemlerinde eğitim yönetimi kitaplarından faydalanabilirsiniz. Ders sınav kitapları ise çocukların öğrenim hayatlarına eşlik eder. Öğrenciler sınav dönemlerinde ve ders için yardımcı bir kaynağa ihtiyaç duydukları zaman bu kitaplardan yararlanabilir. 

Eğitim Yönetimi Kitabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sadece eğitim yönetimi kitapları değil tüm kitaplar satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ilk özellik, araştırmak istediğiniz konuyu doğru belirlemeniz olur. Kitaplar pek çok şeyin bilgisini okuyuculara sunar. Fakat öğrenmek istenilen konu dışında kitap almak, zamandan tasarruf etmenize engel olur. Eğitim yönetimi kitapları birbirinden farklı kategorilere sahiptir. Aileler, öğretmenler, akademisyenler için kaleme alınan çok sayıda kitap eğitimin yollarını anlatır. Eğer çocuğunuzu yakından tanımak ve davranışlarının sebebini öğrenmek istiyorsanız, ebeveynlere yönelik yazılan kitapları tercih edebilirsiniz. Eğer bir öğretmen ya da akademisyen iseniz eğitimcinin eğitilmesine dair kitaplardan pozisyonunuza en uygun olanını seçebilir, kendinizi eğitimin yönetilmesi alanında da geliştirebilirsiniz. Önceden kitaplar ve yazarlar hakkında araştırma yapmak daha doğru seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır. Çok satanlar listesi ya da tanınmış kitaplar başlangıç seviyesinde size destek olur. Eğitim yönetimi kitapları fiyatları da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. İçeriği karşılayan, uygun fiyatlı eğitim yönetimi kitapları Cimri.com adresinde yer alır. Siteyi ziyaret ederek eserlere ekonomik fiyatlardan ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery