Her tür makyajda ön plana çıkarılmak istenen dudaklar, dudak kalemleri yardımıyla daha dolgun ve kalıcı renklere kavuşmaktadır. Dudak kalemleri hem dudaklara daha dolgun bir görünüm vermesi hem de dudakların hattını pürüzsüz bir biçimde ortaya çıkarmasıyla makyajda önemli bir yere sahiptir. En kaliteli markaların birçok renk seçeneği ile en uygun fiyatlı dudak kalemlerini cimri.comda bulabilirsiniz.

 • Dudak Kalemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dudak kalemleri uzun yıllardır dudak makyajının vazgeçilmez ürünleri arasında sayılır. En belirgin özelliği dudakların hattını belirginleştirmek olan dudak kalemleri, bunun yanı sıra farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Bu nedenle dudak kalemi seçerken hangi amaçla kullanacağımız önem kazanmaktadır. Dudaklarda doğal bir görünüm elde etmek için, ince uçlu dudak kalemlerinden sakınmak gerekmektedir. Onun yerine daha oval uçlu asansörlü dudak kalemleri kullanılabilir. Dudakları daha dolgun göstermek amaçlanıyor ise, bu sefer ince uçlu dudak kalemleri kullanmak yararlı olacaktır.

 • Dudak Kalemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

  Dudak kalemlerinin yapıları farklılaşabilmektedir. En çok karşılaşılan dudak kalemleri klasik olarak bilinen ince uçlu açılabilir kalem formundakilerdir. Onlarla birlikte kalem açma zahmetini ortadan kaldıran asansörlü yapıdaki dudak kalemleri de mevcuttur. Aynı zamanda şeffaf dudak kalemleri de transparan yapılarıyla ruj uygulamasının dudak hattından taşmasını önlemeyi amaçlamaktadır. İhtiyacınıza uygun en ucuz dudak kalemlerine Golden Rose, Flormar, Deborah, Beyu, Max Faktor, Essence, Clinique, Lancome gibi markalarla cimriden ulaşabilirsiniz.

 • Dudak Kalemleri Nasıl Uygulanır?

  Dudak kalemleri dudakların sınırlarını çizerek daha pürüzsüz ve keskin hatlar ortaya çıkarmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sebeple dudak kalemlerinin uygulamasında dikkat edilecek öncelikli konu nasıl bir görünüm elde etmek istendiğidir. Dolgun bir dudak görünümü isteniyorsa dudak hattının az da olsa dışından uygulanacak bir dudak kalemi ile bu sağlanabilir. Genellikle ince dudaklara sahip kişilerin bu şekilde bir dudak kalemi uygulamasını tercih ettiklerini görmekteyiz. Doğal görünümlü bir dudak makyajında ise, dudak kalemleri dudak sınırlarının bulunduğu hattan çizilerek uygulanmaktadır. Dudak kalemleri aynı zamanda rujlara uzun süreli bir kalıcılık sağladığından dudağın tamamına da uygulanarak kullanılmaktadırlar.

 • Dudak Kalemi Renkleri Nasıl Seçilir?

  Dudak kalemi renklerini seçerken kullanılacak ruj ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Dudak kalemleri ruj renklerinin görünümlerini etkilediğinden kullanılacak rujun bir iki ton açık ya da koyu renkli dudak kalemi ile dudaklarda doğal ve pürüzsüz bir hava verilebilir.