DUDAK BAKIMI KORUYUCU NEDİR?

Dudak derisi oldukça hassas ve narin yapılıdır. Bu nedenle dudak bakımına önem göstermek gerekir. Dudakların nem oranı gün içinde azalabilir. Özellikle sıcak ve soğuk havaların etkisiyle dudaklardaki nem azalır ve dudaklarda çatlaklar oluşur. Dudakları korumak için önlem alınmıyorsa, bu çatlaklar zamanla soyulabilir, hatta kanayarak yaraya dönüşebilir. Bu yaraları onarmak için, yara onarıcı özel dudak bakımı koruyucuları vardır. Dudak çatlaklarını önlemenin en kolay yolu, dudakları nemli tutmaktır. Musluk sularındaki kireç de dudaklar da çatlamaya sebep olabilir. Bu nedenle yüzümüzü yıkadııktan veya dişimizi fırçaladıktan sonra, dudaklardaki nemlendirici tazelenmelidir.

Nivea, Burt’s Bees, Avene, Alix Avien, Blistex, Bioderma, La Roche-Posay, Nuxe, Shiseido, Disney, Sebamed, Uriage, Vichy, Dermalogica, Clinique, Druide, Darphin, Bepanthol, Le Petit Marseillais, Topicrem, jane Iredale, Sally Hansen, Babe, Valmont, ROC, Flormar, Golden Rose markalı dudak bakım kremleri ve dudak koruyucuları cimri.com sitesinden en uygun fiyat garantisi ile satın alınabilir. Ürünleri fiyat ve özellik olarak karşılaştırabilir, sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Dudak bakımı nasıl yapılır?

Dudak bakımı birkaç farklı şekilde yapılabilir. Dişlerimizi fırçaladıktan sonra, temiz diş fırçası ile dudaklarımızı da hafifçe fırçalayabiliriz. Dudak fırçalamak, dudaklarda peeling etkisi yapar ve ölü derinin dudaktan atılmasına yardımcı olur, dudakların dolgun görünmesini sağlar. Ayrıca, ruj sürdüğümüzde daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Dudaklarımıza diş fırçası ile peeling yaptıktan sonra hassas olan dudak derimiz daha da hassaslaşmış olacaktır. Bu nedenle hemen sonrasında lipsick uygulanmalıdır. Ruj süreceksek olsak dahi, lipstickin üzerine sürülmelidir. Lipstick, dudağın nem dengesini sağlamaya yardımcı olacak, üzerine sürülen rujun etkisini artıracaktır. Lipstick sürmeden ruj sürersek, rujun nemlendirme özelliği yeterli gelmeyeceği için, sürdüğümüz ruj, ksıa bir süre sonra çatlayabilir. Rujun altına uygulanacak olan lipstick, rujun rengini etkilememesi için renksiz olarak da seçilebilir. Renksiz lipstickler hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Dudak bakım koruyucu ürünleri nelerdir?

Dudak bakım kremi, lipstick, balm, yara önleyici ve kapatıcı kremler, lip gloss, dudak koruyucular gibi ürünlerdir. Bu ürünleri en uygun fiyat garantisi ile satın almak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.