Marka
Sheaffer
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Yazının icadından sonra insanlar çeşitli araçlarla yazı yazmaya çalışmıştır. Birçok farklı yazı yazma aracı arasında dolma kalem, çok uzun süre popülerliğini korumuştur. Şık yapısıyla statü sembolü sayılmıştır dolma kalemler. Parker, Lamy, Faber-Castell, Cross gibi markalara ait en kaliteli dolma kalem çeşitlerini Cimri’deki en ucuz fiyatlardan yararlanarak alabilirsiniz.

 • Dolma Kalem Nedir?

  İçinde mürekkep bulunan bir hazne ve özel açılı bir uçtan oluşan kalem çeşididir. Haznedeki mürekkep, içindeki kanal sayesinde kalemin ucuna aktarılır ve bu yolla yazı oluşur. Haznesi elle ya da doldurma aparatı ile doldurulur.

  Yazı severlerin özel seçimidir dolma kalemler. Kullanan kişilerin birleştiği ortak nokta; böyle bir yazım keyfinin olmadığıdır.

 • Dolma Kalem Ne Zaman İcat Edildi?

  1884’te L.E. Waterman ilk modern dolma kalemi icat eden kişidir. Önemli bir sözleşmeye imza atacağı sırada kalemin mürekkep damlatmasıyla sözleşmeyi kirletmesi üzerine farklı arayışa giren Watterman, hazne içine kanal yaparak dolma kalemi icat etmiştir.

  Uzun yıllar şıklığın ve statünün sembolü olan dolma kalemler, zaman içerisinde değişik malzemelerle ve çeşitlerde üretilmiştir. Yazı yazmayı keyifli ve zarif hale getiren bu kalem, dolma kalem koleksiyonu adlı bir koleksiyon türü oluşmasını sağlamıştır.

  İtalik yazı yazmakta tercih edilen ucu kesik olan dolma kalem çeşidi, kaligrafi sanatını icra edenlerin en çok tercih ettikleri türdür. Dolma kalem uç kalınlıkları; çok ince, ince, orta ve kalın olarak çeşitlendirilir.

 • Dolma Kalem Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Birçok renkli ve hoş görünümlü dolma kalem modeli vardır. Satın alırken dikkat edilecek noktalara göz atalım. Kalemi sol ya da sağ elde kullanım önemli bir konudur. Dolma kalemin sağlamlığı ve üretildiği malzeme ise diğer bir seçim konusudur. Mürekkep kalitesi ve kartuşun kapasitesi ise dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Kalem ergonomisinin ele uygunluğu da seçime yön verecektir. Kalemin hafifliği, eli yormaması ve mürekkep kartuşlarının rahat bulunabilmesi tercih sebeplerindendir.

  Dolma kalem; hediye seçiminde zorlanan insanlar için hem kaliteli hem de çok şık bir hediye alternatifidir. Dolma kalem seti; kaliteli ve şık özel dolma kalem kutusu ile beraber göz alıcı renk ve modellerde alıcıların beğenisine sunulmuştur.

  Dolma kalem kullanırken rutin aralıklarla bir jilet yardımı ile ucu temizlenmelidir. Düzenli aralıklarla yapılan dolma kalem bakımı, kaleminizi uzun süre keyifle kullanmanız için gereklidir. Sık sık dolma kalem kullanan kişiler bu bakımı ihmal etmemelidir.