AYDINLATMA DİREKLERİNİ SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Piyasada ‘uygun fiyat’ adı altında aydınlatma işlevi olan direklerin satışı olduğunu görüyoruz, fakat fiyatın önemli olması kadar dayanıklılığına da mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzmanlara göre, paslanmaz ürünlerden yapılan direklerin dayanıklılık süresi uzun olmaktadır. Aydınlatma direğinin imalatında müşterilerden gelen şartname ve taleplere göre firmalar kendi tasarımlarını yapabildiği gibi, müşterilerin istediği tasarımlar da uygulanabilmektedir. Bu direklerin dışarıyı net bir şekilde aydınlatmasının yanı sıra, gözleri yormamasına da yanında insan sağlığı açısından dikkat edilmelidir. Bunun için beton direklerin yerine galvanizli poligon direkler tercih edilmesi daha avantajlıdır.

Bu modelde üretilmiş direkler, dekoratif amaçla da kullanılabilmektedir. Şanlı, Philips, Blooma, İnci, Egio marka aydınlatma direkleri, cimri.com sitesinde en uygun fiyat avantajı ile satılmaktadır. Evinizin bahçesi, kafeterya ve restaurant bahçeleri için aydınlatma direği satın almak istiyorsanız, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Galvanizli Aydınlatma Direklerinin Avantajları Nelerdir?

Daha önceden beton direkleri kullanılırken günümüzde artık daha dayanıklı, estetik ve göze hoş gelmesi açısından galvaniz direkleri tercih sebebi olmuştur. Uzmanların bu yönde verdiği tavsiyelere istinaden, galvanizli poligon direkleri nakliye veya yükleme anında herhangi bir sorunda beton direkler kadar olumsuz etkilenmezler. Galvanizli Poligon aydınlatma direkleri montajları bakımından da avantajlıdır. İnsan gücü sayesinde kolayca monte edilebilmektedir aynı zamanda göze hoş gelen, estetik yapıları ile göz zevkine önem veren bir görünüm de sağlamaktadır. Tüm bunların yanında beton direklerin kullanım süresi daha kısa olabilmektedir. Bunun sebebi de özellikle nemli bölgelerde çatlaklar, bozulmaların oluşmasıdır. Galvanizli aydınlatma direklerinin ömrü ortalama 25 30 yıldır. Özellikle sokaklardaki direklerin galvanizli olması can ve mal güvenliği bakımından önem taşımaktadır Olası bir araç çarpmasında, beton aydınlatma direklerinin verdiği zarar galvanizli direklerde minimum seviyededir. Herhangi bir sebepten dolayı kullanılamaz hale gelen galvanizli direklerin hurda olarak ekonomik değerleri de kaybolmamaktadır.

Aydınlatma Direklerinde Topraklama Neden Önemlidir?

Topraklama insan hayatına etki edecek olumsuz durumlara karşı önlem alınmasını sağlar. Aynı zamanda topraklamanın bir diğer önemi ise; elektrik sistemlerinin sürekliliğini sağlamasıdır. Topraklama sistemi, mühendislik hesapları dikkate alınarak yapıldığı takdirde önemli tehlikelerin önüne geçilmesini sağlar.

Solar Aydınlatma Nedir?

Güneş; doğal bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra, solar paneller sayesinde artık geceleri de ışık kaynağı olarak dolaylı yoldan kullanılır hale gelmiştir. İç cephe ve dış cephe aydınlatmalarında kullanılan solar güneş enerjili aydınlatma çeşitlerini Blooma, Philips gibi markaların farkıyla Cimri.com’daki en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.

Solar paneller ile güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren, bu enerji ile pilleri şarj eden aydınlatma sistemidir. Güneş ışığı geldiği sürece depolama yaparak hem çevreye hem ceplere büyük katkı sağlar. Solar aydınlatma sistemleri; kapalı alanlarda, açık alanlarda ve bahçe aydınlatmalarında kullanılır.

Solar Aydınlatma Nasıl Kullanılır?

Elektriğin kullanıldığı her ortamda kullanılabilecek solar aydınlatma setleri çok fazla tercih edilmektedir. Dekoratif ve şık modelleri ile en öne çıktığı yerlerden biri; solar bahçe aydınlatmalarıdır. LED ampullü seçenekleri biraz daha yüksek fiyatlı olsalar da iyi bir ışıklandırma isteyenlerin seçimidir. Kullanılacak ampul sayısı arttıkça yüksek watt’ta çalışan cihazlara ihtiyaç duyulur. Fiyatı yüksek gibi görünse de alınan verim daha iyidir.

Her ürün grubunda olduğu gibi solar aydınlatma sistemi ve lambalarında da fiyatı belirleyen en önemli unsur; kullanılan malzemenin kalitesidir. Yağmurlu hava, sisli havalar için paslanmayacak çelik aksamlı lambalar tercih edilmelidir. Yazlık sayfiye yerlerde, bahçelerde, çardaklarda plastik türevli olan modeller de kullanılabilir.

Sensorlu solar aydınlatma; güneş battığı anda sensoru devreye girerek, bulunduğu yeri aydınlatmaya başlar. Aynı zamanda hareket sensorlu modeller de vardır. Bahçeler için uzun ya da kısa lambalı modeller seçeneklerinizi çoğaltmaktadır. Solar çevre aydınlatma ürünleri sayesinde evinizin bahçesinde akşam yemeği ve kahve keyfiniz ayrı bir seremoniye dönüşecektir. Küçük dekoratif ürünlerin içine yerleştirilmiş solar lambaları, bahçenizin çeşitli yerlerine yerleştirip, akşamları görsel bir keyif yaratabilirsiniz.

Solar iç aydınlatma; iç mekânlarda kullanılan sisteme verilen isimdir. Solar dış aydınlatma ile aynı mantıkta çalışan bu sistem, evlerin içinde de güneş enerjili aydınlatma sistemlerini kullanmaya izin verir.

Solar aydınlatma sistemleri stadyumlarda, yollardaki direklerde, yeşil alan ışıklandırılmasında, halı saha gibi topluluk aktivitelerinde, kamp alanlarında aranılan bir aydınlanma sistemidir. Doğa dostu olması sebebiyle, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kullanım alanınızı belirleyerek, birçok çeşidin yer aldığı Cimri’den en ucuz fiyatlarla dilediğiniz aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.