Dikiş Makinesi

En Ucuz Dikiş Makinesi Fiyatları

212 ürün gösteriliyor.
Otomatik İplik Takma Özelliği
Fonksiyon Sayısı
Desen Sayısı
İlik Açma Adımı
Zigzag Genişliği
Dikiş Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dikiş Makinesi modelleri ve Dikiş Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dikiş Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Brother, Sinbo, Anka, Buffer, Singer. 212 adet Dikiş Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Dikiş Makinesi

Geçtiğimiz dönemlerde neredeyse her evde olan dikiş makineleri, zamanla bu ilgiyi kaybetmiş olsa da günümüzde yeniden gündeme gelmeye başlamıştır. Birbirinden farklı renk renk, desen desen kumaşlar bu ilginin artmasındaki sebeplerden biri olabilir. Günümüz şartlarında bir hobi edinme isteği ya da birçok halk eğitim merkezlerinde verilen eğitimlerin artması da diğer sebepler arasındadır. Her geçen gün gelişen teknolojiyle dikiş makineleri de gelişmeye devam ediyor. Bu sebeple markalar her geçen gün teknolojilerine bir yenisini ekleyerek yeni ürünler piyasaya sürüyor. Dikiş makinesi çeşitlerinin fazla olması seçim yapmayı zorlaştırsa da isteklerinizi doğru belirlediğinizde ihtiyacınızı karşılayacak dikiş makinesini kolayca bulabilirsiniz.

Dikiş Makinesi Modelleri

Dikiş makinesi seçerken birçok marka ve modelle karşı karşıya gelirsiniz. Bu sebeple dikiş makinesi modellerini dikkatli ve ihtiyacınız doğrultusunda incelemeniz doğru olur. Dikiş makinesi markaları kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ileri teknoloji kullanarak yeni ürünler meydana getirir. Sadece dikiş yapan modellerin yanı sıra nakış ve overlok yapan dikiş makineleri de bulunur. Dikiş ve nakış makinesi, dikişle birlikte nakış yapar. Bu dikiş makinesi sayesinde hem dikiş yapabilir hem de kasnak nakışını kolayca yapabilirsiniz. Bu makineler sayesinde farklı şekiller ve tekniklerde nakış yapabilirsiniz. Overlok dikiş makinesi modelleri ise ister sadece dikiş dikebilir ya da overlok yapabilir isterseniz ikisini aynı anda yapabilirsiniz. Bu özelliğe sahip ikisi bir arada makineler olduğu gibi ayrı ayrı da bu makinelere sahip olabilirsiniz. Çok özellikli bu dikiş makinesi modelleri ile temiz bir işçilik çıkarabilirsiniz. Kumaşlarınızın kenarından çıkan istenmeyen ipliklerden overlok makinesi yardımıyla kolayca kurtulabilirsiniz. Bu durumu göz önüne alan dikiş makinesi markaları her geçen gün modellerine yeni özellikler eklemeye devam eder. Bunların yanı sıra sanayi tipi dikiş makinesi modelleri de bulunur. Daha hızlı dikiş dikme özelliğine sahip bu makineler daha çok seri üretim yapan atölye ve fabrikalarda kullanılır. Bu dikiş makinesi modellerinin yanı sıra bir de mini dikiş makineleri bulunur. Oldukça az yer kaplayan bu makineler günlük kullanımlar için oldukça kullanışlıdır. Basit ve küçük işleri bu makine sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

Dikiş Makinesi Fiyatları

İleri teknoloji ve dikiş makinesine artan talep dikiş makinesi fiyatlarını etkiler. Alacağınız dikiş makinesinin farklı ayaklara sahip olması önemli bir artıdır. Gizli fermuar ayağı, kıvırma ayağı gibi ayakların olup olmaması fiyatlara etki eder. Eğer karar verdiğiniz makinede farklı ayak seçeneği yoksa bu ayağı haricen aldığınızda ne kadar ödeyeceğinizi bilmeniz makine seçiminde işinizi kolaylaştırır. Bunun yanı sıra dikiş çeşitliliği de fiyatları etkileyen bir unsurdur. Penye dikişi, serbest kol dikişi ve esnek dikiş gibi dikiş modelleri sayesinde farklı kumaşları kolayca dikebilirsiniz. Bu sebeple alacağınız makinede hangi dikiş modelleri olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu temel özelliklerin yanı sıra dikiş makinesi servisleri de oldukça önemli ve fiyatları etkileyen bir unsurdur. Servisin ulaşılabilir olmasının yanı sıra sorunla dikkatli bir şekilde ilgileniyor olması da oldukça önemlidir. Sorunlarınıza çözümle gelen bir servis olmasını tercih etmelisiniz. Bu sayede satın aldığınız dikiş makinesini uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra elbette makinenin yapımında kullanılan materyalin kalitesi de fiyatları etkiler. Kalitesiz malzemeden yapılmış makineler başta fiyat açısından uygun gözükse de kısa bir zaman dilimi sonrası deforme olmaya başlar ve kısa süre sonra kullanılamaz duruma gelir. Bu sebeple dikiş makinesi almaya karar verdiğinizde bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı doğru belirleyip bu doğrultuda seçim yapmanız uygun olur.

Dikiş Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Dikiş makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Bunlardan ilki dikiş makinenizde bulunan dikiş çeşitleridir. Ne kadar çok dikiş özelliği bulunursa dikebileceğiniz kumaş çeşidi de artar. Örneğin penye dikişi bulunan bir modelde penye kumaşları kolayca dikebilirken bu dikişin bulunmadığı dikiş makinesinde penye kumaşları ya dikemezsiniz ya da çok zorlanırsınız. Ayrıca ilik açma özelliği oldukça önemlidir. Dikiş makinesi fiyatlarını da etkileyen bu unsur dikiş makinenizde olmalıdır. 5 mm’den 9 mm’ye kadar dikiş genişliği seçenekleri vardır. 5 mm genişlik standart bir genişlik olduğu için tüm makinelerde bulunur. Dikiş genişliği artıkça fiyatlar da değişmeye başlar. Bu sebeple makinenizin hangi dikiş genişliğine sahip olduğu incelemeniz faydalı olur. Otomatik iplik takma özelliği özellikle göz problemi olanlar için büyük kolaylıklar sağlar. Eğer böyle bir probleminiz var ise seçtiğiniz makinenin bu özelliğe sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İğne pozisyonunun ayarlanabilir olması ise özellikle fermuar dikişlerinde oldukça önemli bir faktördür. Bu sebeple iğnenin sağa sola hareket ediyor olması dikiş esnasında kolaylık sağlar. Dikiş makinesi seçerken ayak çeşitliliğine de dikkat etmelisiniz. Fermuar ayağı, gizli fermuar ayağı gibi değiştirilebilir ayaklarının olması ve bu ayakların bir sorun halinde kolay temin edilebilir olması önemlidir. Bu sayede dikiş makinesinin ayağını değiştirerek kolayca dikiş dikebilirsiniz. Bunların yanı sıra makinenin iç aksamının metal olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede makineniz uzun yıllar kullanılabilir. Sahip olduğu birçok fonksiyonun otomatik olması ise size zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. Sessiz ve seri dikiş makineleri sayesinde ise istediğiniz ortamda ve saatte kolayca çalışabilirsiniz. Sessiz çalışma özelliği özellikle dikiş makinesi evde kullanılacaksa önemlidir. Bu sayede komşularınızı ve etrafınızı rahatsız etmemiş olursunuz. Tüm bu özellikleri dikkate alarak bütçenizi belirledikten sonra ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz dikiş makinesini kolayca seçebilirsiniz.