track source

Dikiş Makinesi

Dikiş Makinesi Fiyatları

292 Ürün gösteriliyor.
Otomatik İplik Takma Özelliği
Fonksiyon Sayısı
Desen Sayısı
İlik Açma Adımı
Zigzag Genişliği
Dikiş Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dikiş Makinesi modelleri ve Dikiş Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dikiş Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Brother, Buffer, Kiwi, Pi İthalat, Sarff. 292 adet Dikiş Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dikiş Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dikiş Makinesi markası:

En Çok İncelenen Dikiş Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Dikiş Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 292 Dikiş Makinesi modeli içerisinde en ucuz Dikiş Makinesi fiyatı 9.77 TL iken, en yüksek Dikiş Makinesi fiyatı 134388.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dikiş Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Dikiş Makinesi fiyatı ise 713.62 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Dikiş Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dikiş Makinesi

Dikiş makineleri köklü bir tarihi geçmişe sahip ürünlerdir. İlk dikiş makinesi 1790 yılında Thomas Saint tarafından yapılmasının ardından giyim ürünlerinde de büyük bir değişim ortaya çıkar. Yapılan bu makinenin ana maddesi tahta olup sadece deri gibi ürünlerin dikiminde kullanılır. 1830’lu yıllara gelindiğinde Fransız bir terzi olan Barthelemy, mekanik çalışan makine üretimini ortaya koyar. Böylece elde üretilen giyim ürünlerinden kısa sürede ortaya çıkan tekstil ürünlerine geçiş yapılarak moda dünyasında da büyük bir değişim oluşur. Dikiş makineleri günümüzde de önemli ürünler arasında yer alır. Endüstriyel alternatiflerinin yanı sıra ev içinde kullanıma uygun kompakt tasarıma sahip dikiş makineleri, en çok tercih edilenler arasında bulunur. Ev ortamında kullanıma uygun şekilde tasarlanan dikiş makinesi alternatifleri sayesinde istediğiniz her kıyafeti ev konforunda kendinize ve sevdiklerinize dikebilirsiniz. Ayrıca kırlent, örtü veya nevresim gibi birçok tekstil ürününde kendi tarzınızı yansıtabilir, tam da hayalinizdeki gibi ürünleri ortaya koyabilirsiniz. 

Dikiş Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Dikiş makineleri donanımlı bir şekilde hazırlandıklarından dolayı her bir parçasının ayrı bir görevi bulunur. Dikiş makinesi kullanmak isteyenlerin bu fonksiyonlu yapıyı iyi tanıması gerekir. Her bir parça dikkatli kullanılmalıdır. Masura sarıcı, alt iplik olarak kullanılır. Volan, dikişini ilerletmek isteyenlerin el yardımı ile çevrilen kısımdır. Çalışma paneli, dikiş ayarını belirlemek için kullanılan düğmelerdir. Hız ayarı, kullanılan ayarın hızını belirlemek için sağa sola yapılan hareketlerdir. Çıkarılabilir alet kutusu, kullanılacak küçük detayların olduğu kısımdır. Baskı ayağı, kumaşın kaymasını engelleyen aparattır. İğne, dikişi yapan kısımdır. Her kumaşın özelliğine uygun iğne üretimi yapılıyor. Bu açıdan bakıldığında birçok dikiş makinesi modelleri bulunur. Çalışma düğmesi üç ayrı bölümden oluşur. Bu bölümler, iğne pozisyonu, geri dikiş ve dikme ve durma gibi ayarların olduğu bölümdür. Tansiyon ayarı, bu kısım makaradan gelen ipin gergin olmasını ayarlar. Makara pimi ise makaranı yerleştirileceği kısımdır. Pedal, en önemli kısımlar arasında yer alır. Çünkü dikiş makinesi kullanacakların dikişi makinesini başlattıkları ve bitirdiklerinde bu pedallara basarak kontrolü sağlayabilir. Bu pedallar, kimi zaman dikiş hızını artırmak ve yavaşlatmakta da kullanılır. Dikiş makineleri hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılan ürünler arasında yer alır. Bazı insanlar geçimlerini bu şekilde sağlamaktadır. Bu nedenle dikiş makineleri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Kimi hobi için kullanırken kimi geçimini sağlamak için kullanır. Dikiş makineleri bu sebeplerden dolayı farklı modellerde üretilmiştir. Dikiş makinesi markaları ve bu markaların içerisinde dikiş makinesi modelleri bulunur. Dikiş makinesi markaları arasında Singer, janome, Toyota, Hamarat, Changshan, Wildlebend, Juki, Pfaff Smarter, Brother gibi çeşitli markaların farklı tasarımlarla ortaya koyduğu dikiş makineleri sayesinde aradığınız bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Günümüzde üretimi yapılan dikiş makineleri yardımıyla istenilen dikiş modeli kolaylıkla yapılıyor. Düz dikiş, zikzak dikiş gibi birbirinden farklı dikiş tipini kendisine özgü ayarda kullanarak yapabilir, bunun için ekstra bir emek sarf etmenin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca dikiş makineleri yardımıyla süsleme piko gibi el işleri de yapılır. Öncelikle dikimi yapılacak modeli çizdirmek gerekir. Daha sonra makinenin ayarlarından istenilen süsleme desen pikolardan biri tercih edilir. Bu şekilde istenilen süsleme çalışması yapılabilir. Dikiş makinesi overloklu özelliği ile ortaya kaliteli dikim özellikleri çıkar. Kesilen kumaşlar aynı zamanda dikilebilir. Her türlü kumaşın yani kot, halı kilim gibi ürünlerin sökülmesini engellemek için yapılan sağlam dikişler overlok işlemidir. Sıkı zikzaklar yapılarak yapılan overlok işlemleri ile ürünler daha uzun ömürlü olarak kullanılır.

Dikiş Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Dikiş makineleri kullanım alanı geniş olan kullanışlı ev veya sanayi ürünleridir. Dikiş makinesi kumaş, deri, kot gibi parçaları seri bir şekilde diken teknolojik makinelerdir. Dikiş makinesi ev tipi olan modelleri ile evde insanların büyük yardımcısıdır. Tüm ev tekstil ürünleri ve kumaşların dikimi pratik bir şekilde yapılır. Dikiş makinesi sanayi tipi çeşitleri arasında tekstil fabrikalarında kullanılan büyük makineler yer alır. Son zamanlarda yapılan dikiş makinesi mini denilen küçük ve kolay taşınabilir makineler üretilir. Kullanımı pratik olan bu makineler, seyahatler sırasında ve ev içinde günlük işlerde rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olarak tasarlanır. Dikiş makinelerinin olduğu bir başka bir mekân da terzi dükkânlarıdır. Burada profesyonel yapan dikiş makineleri bulunur. Çok özellikli olan bu makineler ile dikiş makinesi çift iğne özelliği ile birbirine paralel dikişler atılır. Dikiş makinelerinin boyutları kullanılacaklara alanlara göre değişiklik gösteriyor. Özellikle sanayi alanlarında kullanılacak makinelerin ölçüleri daha büyüktür. Evlerde kullanılan makineler ise daha kolay taşınabilir özelliğe sahiptir. Ayrıca her dikiş makinesinin farklı görevleri ve özellikleri de bulunur. Bu özellikler sayesinde birden fazla işlem yapılabilir. Tüm bu kriterlere dikkat ederek ihtiyacınız olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Dikiş Makinesi Fiyatları

Dikiş makineleri geçmişten günümüze kadar gelişerek gelen ve insanlara büyük kolaylıklar sağlayan ürünlerdir. Geniş kullanım olanağına sahip olduğu için dikiş makinesi çeşitleri çok fazladır. Her makinenin kendine özgü kullanım özellikleri ve avantajları bulunur. Evde, iş yerinde kullanılan bu makinelerin günümüzde mini modelleri de üretilmeye başlanır. Dikiş makinesi fiyatları her marka ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle dikiş makinelerini mağazalardan alabileceğiniz gibi internet siteleri üzerinden de sipariş etmek mümkündür. İnternet sitesi üzerinden almanın şöyle bir avantajı bulunuyor. Binlerce ürün üzerinden kalite ve fiyat araştırması yapmak daha kolaydır. Yapılan araştırmalar sonucu en iyi marka ve modeli daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Sipariş vermeden önce cimri.com'u ziyaret ederek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu sayede ev tipi veya endüstriyel olarak sunulan makineler farklı fiyatlandırılmasının yanı sıra her makinenin işlevsel tasarımı da farklı fiyat aralıklarında bulunmasına neden olabilir. Bu nedenle seçiminizi yaparken nasıl bir dikiş makinesi istediğinizi göz önünde bulundurarak aradığınız dikiş makinesini uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery