• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Küçük ev aletleri kategorisinde bulunan dikiş makineleri, gerek kıyafetlerinizin tamirinde kullanabileceğiniz gerek ise yeni kıyafetler tasarlayabileceğiniz ürünlerdir. Cimri.com’da Singer, Brother, Janome, Pfaff ve Toyota gibi markaların içerisinden size en uygun dikiş makinelerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz dikiş makinesi modeline kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Dikiş Makinesi Nasıl Çalışır?

  Dikiş makinelerinin çalışması dışarıdan bakıldığında oldukça karışık görünmektedir. Dikiş makinelerine dışarıdan bakıldığında aynı zamanda mekanizmasının nasıl çalıştığını anlamak çok zordur. Dikiş makinesindeki iğnenin hareketleri ile iki tip dikiş gerçekleşmektedir. Kumaş üstten ve alttan iki sıra iplikle sarılmaktadır. Bu ipliklerden biri diliş iğnesine bağlı olanken, alt kısma dikilen ip ise dikiş makinesinin iç kısmında konumlu olan bir makaradan gelmektedir. Dikiş makinelerinde alt kısma dikilen ip ise, dikiş makinesinin iç kısmında konumlu olan bir makaradan gelmektedir. Bu iki düzenek de iki parça ipliğin birbirine ve kumaşa düğümlenmesini sağlamaktadır.

 • Dikiş Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Dikiş makinelerini satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri dikiş makinesinin yedek parçalarını temin edip edemeyeceğinizi öğrenmenizdir. Dikiş makinesi seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise opsiyonel ayak analizini yapmaktır. Dikiş makinelerinin özellikleri de seçimlerinizi etkileyebilecek bir diğer unsurdur. Örneğin ihtiyaçlarınıza göre belirleyeceğiniz dikiş makinelerinin, dikiş genişlikleri değişiklik göstermektedir. 5mm dikiş genişliğinden, 9mm dikiş genişliğine kadar seçenekler bulunmaktadır.

  Bir diğer özellik ise dikiş makinelerinde bulunacak otomatik iplik takma özellikleridir. Bu tip özelliğe sahip dikiş makineleri özellikle göz problemi olan ya da pratik bir şekilde iplik takma işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler için uygun bir özellik olacaktır. Serbest kol dikişi olan dikiş makineleri de en önemli özelliğe sahip olan makine türleridir. Çocuklarınıza dikebileceğiniz dar kısımlara sahip giysilerde önemli bir özellik olan serbest kol dikişi, genellikle çoğu dikiş makinesinde bulunmaktadır. Son olarak önemli bir özellik olan esnek dikiş ise dikiş makinelerinde tercih edilen bir özelliktir. Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun dikiş makinelerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz dikiş makinesi modeline kolayca sahip olabilirsiniz.