Yamaha Dijital Bateriler

En Ucuz Yamaha Dijital Bateriler Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Yamaha
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

M-Audio ve Casio dijital baterileri en ucuz fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, beğendiğiniz ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Dijital bateriler ve akustik baterinin farkları nelerdir?

Bateri, ilk çağlardan itibaren kullanılan ritim aletlerinin modernize olup günümüze kadar gelmiş halidir. Bateri, davul veya drum olarak da bilinir. Müziklerde oluşturulan ritim genelde bateri ile oluşturulur. Üzerinde çeşitli ebatlarda davullar ve ziller vardır. Baterist, küçük taburesine oturur, zillere ve davullara belli bir ritimle vurarak bateriyi çalar. Ayağının altında da çoğu zaman ses ayarlamaya yarayan bir pedal bulunur. Davullar ve ziller ses tınıları bakımından akord edilebilir. Bu tipte baterilere akustik bateri adı verilir. Üzerindeki davullar genellikle ahşap ve deriden imal edilir. Akord ederken de bu deri gerekli şekilde gerdirilip gevşetilir. Dijital özellikli bateriler ise, sesleri elektronik devreler yardımıyla oluştururlar. Pedler ve zillere vurulduğunda elektronik sinyaller sese dönüştürülerek, kulaklık veya hoparlöre verilir. Bu bateriler, özellikle evde bateri çalışacak kişiler için uygundur. Akustik bateri ses yalıtımlı oda veya stüdyoda çalışmaya uygundur. Eğer akustik bateri ile evde çalışılırsa, çıkan şiddetli sesi kulaklığa vermek mümkün olmayacak, çalışılan odanın duvarlarına ses yalıtımı yapmak gerekecektir. Bu nedenle, bateri çalışmalarını evde yapanlar genellikle dijital modelleri kullanırlar. Akustik bateride, bateristin o an içinde bulunduğu ruh hali müziğe yansır.

Dijital bateriler nasıl çalınır?

Dijital özellikte olan bateriler, üzerlerindeki ped ve zillere vurularak çalınır. Bateriden çıkan ses, daha önce akustik bateride çalınarak kaydedilmiş seslerdir. Bu nedenle, akustik bateride her vuruşta farklı bir ses çıkabilirken, dijital olanda genelde hep aynı notadan aynı ses çıkmaktadır. Dijital özellikli bateriler, dijital bateri amfilerine veya kulaklarına bağlanabilir. Kolay kurulabilir ve kolaylıkla ayarlanabilir ses özelliğine sahiptirler.

Dijital bateril fiyatları ne kadardır?

Dijital bateri seti satın almayı düşünüyorsanız, en ucuz dijital davulları cimri.com sitesinde, müzik aletleri kategorisinde bulunan, dijital bateri sekmesinden görüntüleyebilir, baterileri listeleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız davulun satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz davulları tek tıkla ekranınıza getirir.