• Kesiciler kategorisinde bulunan demir kesme makasları; özellikle inşaatlarda kullanılan, inşaat demirini projesine uygun ölçülerde kesmek için üretilmiş araçlardan biridir. Cimri’deTroy, Stanley, Weller, Eclipse ve Gison gibi onlarca markanın içerisinden siz de işinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun demir kesme makaslarına ulaşabilir ve en ucuz demir kesme makası modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Demir Kesme Makasları Çeşitleri Nelerdir?

    Üç farklı kategoriye ayrılmaktadır. Demirlerin ölçülerine ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Küçük demir kesme makasları daha çok Ø 8’lik demirlerin kesilmesinde kullanılmaktadır. Bu ölçü Ø 12’liğe kadar demir kesmek için de kullanılabilmektedir. Büyük modeller Ø 14 ve daha kalın demirlerin kesilmesinde kullanılırken, elektrikli modeller ise her türlü inşaat demirinin kesilmesi için uygun olmaktadır. Bu tip demir kesme makasının ağız yapısı, kol makası ile aynı olmaktadır. Daha rahat ve hızlı kesim olanağı sağlayan elektrikli modeller, demir çapına göre değişmekle birlikte aynı anda 5 ila 13 adet demiri birlikte kesebilmektedir. Ø 24 ve üzerindeki demirlerde kullanılabilmektedir. Ancak bu boyuttaki demirleri elektrikli olan modeller ile bir olarak kesmek gerekmektedir.

  • Demir Kesme Makasları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Kullanırken iş güvenliğiniz ve sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Elektrikli demir kesme makaslarını kullanıyorsanız kablolara ve elektrik akımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Genel olarak hangi model ürünü kullanıyor olursanız olun, mutlaka eldiven takmanız gerekmektedir. Demiri kesmek için, boyutlarına uygun olan bir modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Dişlerinin keskin olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Demiri markalanan noktadan, demir makasının dişlerinin arasına koymanız ve kolu aşağıya doğru indirmeniz gerekmektedir. İşlem yapacağınız demiri bir sehpa üzerine sabitlemeniz, tercih ettiğiniz ürün modeli ile daha doğru ve düzgün bir işlem yapmanızı kolaylaştıracaktır.

    Siz de işlerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun demir kesme makaslarına Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz demir kesme makaslarına fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.