• Pompa kategorisinin ürünlerinden biri olan dalgıç pompası, hava ve su geçirmeyecek şekilde kaplanmış, pompa gövdesine bitişik monte edilmiş motora sahip pompalara verilen isimdir.Dalgıç pompalarının en büyük avantajı ise, 200 metre gibi derinliklerden rahatlıkla emiş yapabilme özelliğine sahip olmalarıdır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda, Cimri’den, Rain Pump, Einhell, Baymak, Sumak, Max Extra gibi markaların içerisinden size en uygun dalgıç pompası modellerine en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca ulaşabilirsiniz!

  • Dalgıç Pompası Seçimleri Neye Göre Yapılmalıdır?

    Dalgıç pompalarının gövde yapısının üretim kalitesi, çalışma yapılacak ortamın olumsuz koşullarından etkilenmeyeceğinden emin olmanız gerekmektedir. Yüksek performans ve az enerji tüketimi için sistem tasarımının mutlaka yapılmasına özen göstermelisiniz. Sistem tasarımı yapılırken, bakım ve tamir gibi durumlara da özen gösterilmeli ve buna göre dalgıç pompası seçimi yapılmalıdır. Dalgıç pompanın maksimum genişliği, emiş yapacağı dış çapı, pompanın çalışacağı kuyunun çapından küçük olması gerektiğinden seçimlerinizi bu boyutlandırmalara göre yapmanız gerekmektedir. Çalışma yapacağınız kuyunun debisi de maksimum pompa debisinden az olmamalıdır.

  • Dalgıç Pompası Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Dalgıç pompasının su çıkışına uygun hortum seçilmelidir. Dalgıç pompasının elektrik bağlantısı mutlaka elektrik teknisyenleri tarafından yapıldıktan sonra toprak hattına bağlanmalıdır. Dalgıç pompalarının susuz çalıştırılmamasına özen gösterilmeli ve pompalar enerji borusundan sarkıtılmamalıdır. Bunun yerine kullanılacak askı halatı büyük önem arz etmektedir. Dalgıç pompalar, sıcaklığı en fazla 30 dereceye kadar olan akışkanlar ile kullanım için tasarlanmıştır. Akışkan sıcaklığının daha yüksek olduğu durumlarda özel olarak üretilmiş dalgıç pompaların tercih edilmesi gerekmektedir. Dalgıç pompalar, içerisinde hava ya da gaz bulunmayan, temiz sular ile kullanım için uygundur. Motorun yeterli soğutulabilmesi için, kullanımından önce motor çevresinde yeterli akışkan akışının sağlandığından emin olmalısınız. Eğer geniş hacimli bir alanda dalgıç pompası kullanacaksanız, soğutma gömleği ile kullanmanız gerekmektedir. Havuz içerisine yatay olarak monte edilen ve kademe sayısı fazla olan dalgıç pompalarda, pompa ve motorun birkaç noktadan desteklenmesi cihaz ve tesisin hasar görmesini engelleyecektir. Siz de bu doğrultularda, işinize en uygun dalgıç pompası modellerini Cimri.com’da ayrıcalıklı en ucuz fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz!