DAL BUDAMA MAKİNESİ NEDİR?

>Dal budama makinesi, ağaç dallarını düzgünce kesmenize yardımcı olan makinedir. Elektrikli ve benzinli dal budama makineleri vardır. Küçük işletme, küçük bahçeler ve az sayıda ağacı olan amatörler için dal budama makineleri da kullanılabilir. Budama işlemi, peyzaj mimarları tarafından, sadece bahçe bakımı için değil, süsleme amacıyla da kullanılabilir.

Ağaç dalları ne zaman budanır?

Ağaç budama işlemi, kısa sürede yapılması gereken bir bahçe bakımıdır. Kış aylarının bitiminde, bahar aylarına geçilirken yapılır. Ağaçlardan su çekildikten sonra genellikle kış aylarının sonunda ağaç dallarının budanma işlemi yapılır. Budama işleminin, ağaçlar canlanmadan yapılması gerekir. Ağaçlara su yürüdükten sonra budama işlemi yapılırsa, kesilen yerden su damlar. Bu da ağacın ağlaması olarak adlandırılır. Dalların budanması, yeni uyanacak olan ağaçların sağlıklı gelişebilmesi için önemlidir. Budama yapılırken, yüksek dalların budanması, alçak dallara göre zor olabilir.

Dal budama makası nerelerde kullanılır?

Dal budama makasları, ağaç dallarının budanması esnasında kullanılır. Ağaca merdiven konulup yukarılara uzanmaya çalışmak yerine, elektrikli veya benzinli dal budama makinelerini kullanmak işinizi oldukça kolay hale getirir. Elektrikli dal budama makinelerinin teleskopik sopası, hiçbir yere tırmanmanıza gerek kalmadan, üst tarafta kalan dalları kesmenize yardımcı olur. Şarjlı olan dal budama makineleri de vardır. Kış sonunda, kurumuş ve meyve vermeyeceğinden emin olduğunuz dalları, ağaç budama makinesi ile kısa sürede kolayca budayabilirsiniz.

Dal budama makineleri /makasları nerelerde satılır?

Dal budama makineleri, bahçe ve peyzaj malzemeleri satan mağazalarda, yapı marketlerde, tarım ve toprakla ilgili bazı televizyondan satış reklamlarında veya online alışveriş sitelerinde bulunabilir. Satın almak istediğiniz dal budama makinesini, en uygun fiyat garantisi altında cimri.com sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Cimri.com sitesi, aynı marka ve modeldeki ürünlerin satış fiyatlarını sizler için inceler ve en uygun fiyatlı satılan online alışveriş sitesine yönlendirme yapar. Böylece, ürününüzü fiyat karşılaştırması yaparak, en uygun fiyatlı olarak sipariş vermiş olursunuz. Alpina, Ryobi, Black & Decker, Bahco, Makita, Bosch, Spear And Jackson markalı dal budama makineleri / makaslarını, cimri.com sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.