Marka
Makita
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Daire testereler; ahşap, plastik ve metal gibi malzemeleri kesmek için kullanılan en yaygın elektrikli testerelerdir. Elektrikli el aletleri kategorisinde bulunan daire testereler, elektrikli motoru ile çalışan yuvarlak kesici testere profilinden dolayı daire testere adını almıştır. Daire testerelerinin bilinen bir diğer adı da koparma makineleridir. Cimri’de Bosch, Makita, Dewalt ve Stayer gibi onlarca markanın içerisinden işinize en uygun daire testere modelini en ucuz fiyatlar ile kolayca bulabilirsiniz.

 • Daire Testere Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Hızla dönen daire testere, parça üzerine baskı uygulayarak koparma işlemini gerçekleştirir. Testerenin üzerinde bulunan dişler, parça yüzeylerinden talaşları kaldırdığı için düz bir kesim sağlamaktadır. Bu aşamada keseceğiniz malzemenin cinsi çok önemlidir. Yapılan işe ve kesilecek parçanın büyüklüğüne bağlı olarak, daire testerenin ebatları ve motor güçleri değişmektedir. Bundan dolayı, ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz ve ona göre bir daire testere edinmeniz gerekmektedir. Daire testereler genellikle seri ve düzgün kesimler için uygundur.

  Daire testereler, uzun boy malzemelerin kesiminde, dolu ve boş malzemelerin kesiminde, çapraz ya da açılı kesim gerektiren parçalarda veya parçalarda kısmi boşaltmalarda kullanılabilir.

  Daire testerelerin kullanımından önce, tecrübeniz yoksa uzmana danışmanız tavsiye edilmektedir. Kesime başlamadan önce mutlaka iş güvenliği ekipmanlarınızın tam olması gerekmektedir. Koruyucu gözlükler, yüz siperleri gibi ekipmanlar can güvenliğiniz ve sağlığınız için, daire testere kullanımından önce bulundurmanız gereken ekipmanlardan birkaçıdır. Kesilecek parçanın nasıl kesileceği kontrol edilmelidir. Açılı ya da düz kesilecekse dairesel testerenizin gerekli ayarlamalarını yapmanız gerekmektedir. Eğer keseceğiniz tablada sabitleme düzeneği varsa parçayı önceden sabitlemeniz, kesim esnasında size hız ve pratiklik sağlayacaktır. Eğer ki sabitleme düzeneği yoksa uygun şekillerde dayandırmalı ve oynamasının önüne geçilmelidir.

  Daire testerenizi kullanmaya başlamadan önce, motor şalter kısmından açılmalı ve belirli bir devire gelene kadar beklemelisiniz. Daire testerenin üzerinde bulunan siperliğin üstündeki tutacaktan tutularak parçaya doğru bastırmanız, kesim işleminizi de başlatacaktır. Arzulanan kesme işlemi bittikten sonra makinenin kapalı konuma getirildiğinden emin olmalısınız. Aksi durumlar iş kazalarına sebebiyet verebilmektedir. Siz de bu doğrultularda, işinize ve keseceğiniz malzemeye en uygun daire testere modellerine kolayca ve en ucuz fiyatlarla Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!