Çocuk Güneş Gözlükleri

En Ucuz Çocuk Güneş Gözlükleri Fiyatları

1050 ürün gösteriliyor.
Çocuk Güneş Gözlükleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çocuk Güneş Gözlükleri modelleri ve Çocuk Güneş Gözlükleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çocuk Güneş Gözlükleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Koton, Slazenger, Lc Waikiki, Osse, Guess. 1050 adet Çocuk Güneş Gözlükleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Rayban RB3548N-001 Unisex Güneş Gözlüğü
Rayban RB3548N-001 Unisex Güneş Gözlüğü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Tonny Poland TS930R Erkek Güneş Gözlüğü
Tonny Poland TS930R Erkek Güneş Gözlüğü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Güneş ışınları her zaman bize yarar sağlamaz. Fazla kimyasal gazların kullanımı sonrası güneş kötü ışınlarını dünyaya gönderir. Bu ışınlardan korunma yöntemimiz ise güneş gözlükleridir. Özellikle çocuklarımızın mazur kalmaması için dışarı çıkarken çocuklara güneş gözlüğü takmamız gerekir. De Valentini, Hello Kitty, Sebago, Chicco, Osse, Hello Cindy ve Kietta gibi gözlük markalarının çocuk güneş gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri bir arada bir şekilde Cimri.comdan bulabilirsiniz.

Çocuk Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde güneş gözlüğü temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü güneş artık zararlı ışınları dünyaya göndermektedir. Bundan korunmak içinde güneş gözlüğü takmamız gereklidir. Güneş gözlüğünü çocuklardan yaşlılara herkesin takması gereken bir üründür. Hele ki çocuklarımız bizlerden daha hassas yapılara sahip oldukları için dışarı çıkarken, oyun oynarken kesinlikle takmamız gereklidir. Fakat her güneş gözlüğünü kesinlikle çocuklarımıza taktırmamalıyız. Güneşin ışınları ne kadar zararlıysa, kötü malzemeden üretilen güneş gözlükleri de o kadar zararlıdır. Çocuk güneş gözlüklerinin camlarının ultraviyole ışınlarına karşı koyabilecek üründen yapılması gereklidir. Çocuklar için üretilen güneş gözlükleri de çocukların gözlerini en iyi koruma ürününden yapılmalıdır. Çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden tasarlanan ürünler vardır. Bunun yanında düz renklerde olanlarda vardır. Farklı renklerin yanı sıra çok farklı modellerde de gözlükler vardır. 2 yaş ve üzeri çocuklar için güneş gözlüğü doktorlar tarafından tavsiye edilir. Gözlüğün yapıldığı madde kırılmaz ve su geçirmezdir. Polarize camdan yapılması da zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunması içindir. Bu modellere Cimri.com'dan bakabilirsiniz. Çocuk güneş gözlüğü fiyatları ise her bütçeye uygundur.

Çocuk Güneş Gözlüğü Nasıl Temizlenmelidir?

Alınan ürünün yanında gözlük kabı ve camı için özel bir bez verilir. Güneş gözlüğü kabı, gözlüğün dışarıdan darbelere karşı korunmasını sağlar. Gözlük kapları çocukların sevdikleri tarzda tasarlanmıştır. Çocuklar dışarı çıktıklarında kirlenirler. Haliyle gözlükleri de kirlenir. Hassas camlara sahip güneş gözlükleri her bezle silinmemelidir. Bu yüzden de çocuk güneş gözlüğünün peşine özel cam bezi verirler. Ebeveynlerin çocukların gözlüklerini kullanıldıktan sonra özel bezle temizlemesi önemlidir. Temizleyici maddelerin kullanılmasına gerek yoktur.

Çocuklara Neden Kalitesiz Güneş Gözlüğü Alınmamalıdır?

Yanlış güneş gözlüğü seçimi çocuklar için ileride geri dönüşü olmayan problemlere sebebiyet verebilir. Çocukların gözleri biz yetişkinlerin gözlerinden kat kat daha hassastır ve güneşli havalarda yalnızca koruyucu bir şapka yeterli olmayacaktır. Ultraviyole ışınlarının gözlere ve genel sağlığa olumsuz etkileri artık yaygın bir şekilde bilinmektedir.

Özellikle çocukların hassas bedenleri bu tarz dış etkenlere çok daha fazla hassaslık göstermektedir. 3 yaşından sonra çocuğa güneş gözlüğü kullanma alışkanlığının kazandırılması büyük önem arz etmektedir.

Lensleri polikarbonat olan güneş gözlükleri çocuklar için idealdir. Ayrıca çerçevesi mümkün olduğunca geniş olmalıdır, böylece koruma oranı artacaktır. Çocuklar biraz daha dikkatsiz davranabileceği için daha esnek ve kırılması zor olan çerçeveler tercih edilir.

Çocuk Güneş Gözlüklerinin Fiyatları Nasıl?

Eğer çocuk zaten halihazırda bir gözlük kullanıyorsa lensler buna uygun olarak değiştirilmelidir, bu da biraz daha para harcamayı gerektirebilir. Eğer gözlerinde bir problem yoksa ve halihazırda özel gözlükler kullanmıyorsa üzerinde ultraviyole ışınlarını engellediğine dair ibare olan güneş gözlükleri satın alınabilir. Yüzde kaç oranında engellediği yazmayan güneş gözlüklerinden kaçınılması gerekir. Ucuz güneş gözlüklerinde lensler kalitesiz olacağından sürekli kullanım halinde çocuğun gözlerinde kalıcı hasara yol açacaktır. Ayrıca kalitesiz güneş gözlükleri kısa süre içinde kırılacak ya da başka hasarlar meydana gelecektir. Baş ağrısı da yapabilir. Bu yüzden iyi bir güneş gözlüğü alıp uzun yıllar kullanmak çok daha efektif olacaktır.

Çocuklara Güneş Gözlüğü Kullanma Alışkanlığını Nasıl Kazandırabilirsiniz?

Çocuklar gördüğü şeyleri taklit etme eğilimdedirler. Bu özelliklerini pozitif bir şekilde kullanıp siz de güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanırsanız sizin bir şey söylemenize gerek kalmadan onun için satın aldığınız güneş gözlüğünü kullanacaklardır. Ayrıca modelini çocuğunuzun seçmesine olanak sağlarsanız çocuk kendisine bir seçim hakkı verildiği için heyecanlanacak, istediği gözlükleri seçecek ve onları benimseyerek kendisi kullanmak isteyecektir. Eğer çocuğunuz sık sık gözlüklerini düşürüyor ya da kaybediyorsa çıkardığı zaman boynuna asılı şekilde durmasını sağlayacak lastikler satın alabilirsiniz. Bu şekilde kırılma ya da kaybolma ihtimalini düşürmüş olacaksınız.