Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Cımbızlar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Cımbızlar markası:

En Çok İncelenen Cımbızlar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Cımbızlar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 432 Cımbızlar modeli içerisinde en ucuz Cımbızlar fiyatı 3.44 TL iken, en yüksek Cımbızlar fiyatı 934.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Cımbızlar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Cımbızlar fiyatı ise 17.29 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Cımbızlar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Cımbızlar modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Cımbızlar modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cımbız

Cımbız elle tutulamayacak kadar küçük maddeleri tutmaya yarayan alettir. Kullanıcıların aklına genellikle kozmetik amaçla kullanılan cımbız gelse de her alanda kullanılabilen bir alettir. Cımbız modelleri kozmetik alanı, ev, elektronik tamiri, gastronomi gibi alanlarda sıkça kullanılır. Cımbız çeşitli amaçlar için kullanılabilecek bir el aletidir. Kaş, saç, siyah nokta, cilt problemleri, tıbbi amaçla kullanılabilir. Cımbızlar birbirinden farklı tasarımda ve modellerde üretilir. Her kullanıcı için adeta kurtarıcı görevi görür. Ansızın oluşabilecek bir ihtiyaç anında her evde bulunması gereken el aletidir. Cımbız bakımlı olan her bireyin ihtiyacı olan bir alettir. Yapılan kişisel bakımlar sırasında istenmeyen kıllardan kurtulmak, bıyık ve kaş almak için kullanılır. Cımbız uygulaması yapılacak olan bölgeye uygun bir cımbız seçimi oldukça önemlidir. Kullanıcıların alışkanlıkları ve kullanım rahatlığı da cımbız seçimi için etkili faktörler arasında yer alır. Genel olarak cımbız setleri ikili, üçlü şekilde satılır. Ürünler genellikle metalden yapılır fakat piyasada çeşitli şekillerde de bulunur. Kullanım amacına uygun ihtiyaç belirlenip buna göre alışveriş yapılması daha sağlıklı olur.    

Cımbız Modelleri ve Özellikleri

Cımbız türleri piyasada oldukça fazla şekilde yer alır. Her kullanıcının cımbız kullanma amaca birbirinden farklı olabilir. Eğer kullanım amacına uygun cımbız seçilmezse kullanıcılar sıkıntı çeker. Cımbız çeşitleri arasında en çok tercih edilen eğimli uç cımbızlardır. Evlerde ve kuaförlerde kullanılmaya uygun olan bu cımbızların kullanımı kolaydır. Kaş ve bıyık alırken yaygın olarak kullanılır. Çıkan kılları büyüme yönünde çeker. Cımbızı kalem tutar gibi tutan kullanıcılar için uygundur. Düz uçlu cımbızlar ise yine yaygın olarak kullanılır fakat eğimli uç cımbızlar kadar yaygın değildir. Sağladığı avantajlar arasında geniş alanı kapsamak ve inatçı saçları rahatlıkla çekmekte kullanılır. Cımbızı dikey şekilde tutan kullanıcılar için uygundur. Nokta mikro uçlu cımbızlar ise hassas çalışmalar için ideal kullanımlar sağlar. Bu cımbızların avantajları arasında ince cisimleri çıkarmak, siyah nokta ve gözenek temizliği yapmak, deriden yabancı cisimleri çıkarmak yer alır. Yuvarlak uçlu cımbızlar kullanıcılar nasıl rahat ederse o şekilde tutmaya uygundur. Sağladıkları avantajlar ise cildin yaralanmasını engellemek, tahriş olmasını engellemektir. Ris içeren çalışma şekilleri için uygun kullanım sağlar. El göz koordinasyonu pek iyi olmayan kullanıcılar tarafından kullanılmaya uygundur. Kemerli pençe eğimli cımbızlar diğer eğimli cımbızlar ile ortak özelliklere sahiptir. Ucunun pençeli olmasından kaynaklı daha iyi bir kavrama sağlar. Kemerli tasarımı sayesinde uçlar için geniş bir alan sunar. Yine cımbızı kalem gibi tutmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Kemerli pençe düz cımbız modelleri normal düz cımbız ile aynı özelliklere sahip sayılır. Ucunun pençeli tasarımı sayesinde daha iyi bir kaldırıcı kavrama özelliği sunar. yine cımbızı dik tutmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Tıbbi cımbızların özellikle paslanmaz çelikten üretilmesi gerekir. El uygulamalarında kavrama durumu en önemli noktalardan biridir. Ürünlerin boyutu, sertifikaları kontrol edilip satın alınmalıdır. Bu ürünler kullanılarak enfeksiyon riski en aza indirilmiş olur. Cımbızlar çeşitli materyallerden üretilebilir fakat kullanılan malzeme kalitesi en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Paslanmaz metallerden yapılan ürünlerin kullanımı ürünün uzun süreli kullanılmasını sağlar. Uzun ömürlü kullanımlar için kullanılan malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir.     

Cımbız Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir cımbız satın alırken göz önünde bulundurulması gereken onlarca kriter vardır. Cımbız satın almadan önce kullanıcıların beklentilerini düşünüp buna göre karar vermesi gerekir. Marka ve model kararına ihtiyacı belirledikten sonra karar vermek kullanıcılar için daha faydalı olacaktır. Birçok cımbızı bir arada bulunduran cımbız setleri ayrı ayrı kullanımlar için uygundur. Cımbız büyük oranda her evde bulunan ve çok kullanılan el aletleri arasında yer alır. Daha sağlıklı alışverişler yapmak için ürünlerin fiyat performans karşılaştırılması yapılmalıdır. Üretim yapan her marka ve bu markalardaki ürünler farklı fiyatlarla piyasada yer alır. Cımbız almadan önce paslanmaz metal veya çelikten yapılmış ürünlerin tercih edilmesi ürünlerin kullanım ömrünü arttırır. Kullanıcılar ideal cımbızı belirlemek için özellikle kullanım amacını belirlemelidir. Kullanım amacına uygun kullanılmayan cımbızlar cilde zarar verebilir. Saç ve kıl kökleri için uygun olan cımbızlar gözenek ve siyah nokta temizliğinde kullanıma pek uygun değildir.  

Cımbız Fiyatları

Kullanıcılar körelen ve eskiyen cımbızları yerine yenisini almak isteyebilir. Her kişi için ideal cımbız kullanımı farklıdır. Cımbız kullanım alanı ve kullanım rahatlığına uygun olarak seçilmelidir. Cımbız fiyatları piyasada oldukça farklı şekilde bulunur. Ürünün kalitesi, kullanım amacı gibi faktörler fiyatı etkileyen başlıca faktörlerdir. Genellikle kullanıcılar satın aldıkları ürünlere daha uygun fiyatla sahip olmak ister. Piyasada her bütçe için uygun cımbız seçenekleri bulunur. Cımbız setlerinin fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunur. Daha dayanıklı malzemelerden üretilen cımbızlar görece daha yüksek fiyatlı olabilir. Cımbızı üreten firma dahi fiyatları etkileyen faktörlerin başında gelir. Cımbızların malzeme kalitesi arttığında fiyatların da artması beklenir. Paslanmaz metal, çelikten üretilen cımbızlar daha yüksek fiyatlı olabilir. Piyasaya yeni sürülen ürünler de eski ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Ters cımbız modelleri de düz cımbız modellerinde göre daha farklı fiyatlara sahip olabilir. Ürünler incelenip fiyat performans karşılaştırması yapılması daha sağlıklı bir alışveriş yapmayı sağlayabilir. Cimri.com ziyaret edilip ürün karşılaştırılması yapılabilir.   

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery