track source
track source

Ciltleme Makinesi

Ciltleme Makinesi Fiyatları

99 Ürün gösteriliyor.
Ciltleme Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ciltleme Makinesi modelleri ve Ciltleme Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ciltleme Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bigpoint, Rubenis, Sarff, Fellowes. 99 adet Ciltleme Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ciltleme Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ciltleme Makinesi markası:

En Çok İncelenen Ciltleme Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Ciltleme Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 99 Ciltleme Makinesi modeli içerisinde en ucuz Ciltleme Makinesi fiyatı 1.0 TL iken, en yüksek Ciltleme Makinesi fiyatı 126499.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ciltleme Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Ciltleme Makinesi fiyatı ise 1206.25 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ciltleme Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ciltleme Makinesi

Özellikle öğrencilerin sınav haftalarında en çok yaşadığı sorunlardan biri dağılan fotokopilerdir. Hocaların fotokopilere bıraktığı notları almaya giden öğrenci, sınava az bir zaman kala bu notları düzenleyip çalışabilecek hale getirmeye uğraşır. Notları toparlama işlemi görüldüğü kadar kolay değildir. Ciltleme, zımbalama ve spiral takma işlemi yokken tek tek dosyalara konulduğu zamanları birçok öğrenci hatırlar. Artık günümüzde istenilen tüm notlar kaç sayfa olursa olsun tek bir düzenekte toparlamak mümkündür. Bunların birçok farklı yöntemi vardır. Bu yöntemlerin en büyük yardımcılarından biri ciltleme makinesidir. Ciltleme işlemi, kağıtların belli bir standart boyuta getirilerek tek bir düzenekte toparlanmasıdır. Genel geçer olan ebatlar A3, A4 ve A5’tir. Ciltlemede farklı sayfa sayıları  için farklı ciltleme makineleri kullanılır. Her cilt makinesi her sayıdaki kağıdı ciltleyemez. Ciltleme notların daha düzenli ve sıralı hale getirilmesinde, takvimlerde, masa üstü hatırlatıcılarda kullanılır. Ciltleme, hayatı kolaylaştırır. Öğrencilerin ders notlarını, kurumların önemli evraklarını, düzenlenmesi gereken hatırlatıcıları özenli biçimde saklamak ve kullanmak isteyen titiz kullanıcıların çokça tercih ettiği yöntemdir.

Ciltleme Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Günümüzde ciltleme tekniğinde çokça tercih edilen tekniklerden biri spiral ciltlemedir. Spiral cilt makinesi diğer makinelerden farklı olarak üretilir. Spiral ciltlemede iki farklı yöntem vardır. İlk spiral ciltleme tekniği sarmal ciltlemedir. Sarmal ciltlemede deliklerden makine yardımı ile geçirilen spiral, bir basınç yardımı ile iyice bükülür Kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen yöntem sarmal spirallemedir. Daha kullanışlı olduğu bilinir. Spiral ciltlemede önemli olan sorun, defter halini almış olan notların sayfalarının çevrilmesi halinde yaprakların spirallerden ayrılması ve dağılmasıdır. Sarmal spirallemede bu soruna fazla rastlanmaz ve daha pratik kullanım sağlar. İkinci spiral ciltleme tekniği ise sarmal değildir. Bu teknikte 10, 12 ve 21 adet tırnak kullanılır. Tırnakların her biri deliklerden geçirilir. Makine yardımı ile içe doğru kıvrılır. İkinci teknik de çokça tercih edilse de ilk teknik daha sağlamdır ve sayfaların çıkma olasılığı daha düşüktür. Spirallerin uzunlukları tarak sayısı ile ifade edilir. Bu uzunluk değişiklik gösterebilir. Spiraller farklı renklerde kullanıcının beğenisine sunulur. Kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerde olanı en çok tercih edilen renklerdir. Aynı zamanda evde ya da ofiste kullanım alanlarınıza göre farklı büyüklükte ve modellerde ciltleme makineleri mevcuttur. En çok tercih edilen ciltleme makinesi modellerinden biri plastik ciltleme makinesidir.Plastik ciltleme makinelerinin kullanımı oldukça kolaydır. Delme ve ciltleme işlemleri için farklı sayıda sayfa gerekir. Plastik ciltleme makinelerinin farklı büyüklükte modelleri mevcuttur. İster evde, ister ofiste veya kırtasiyelerde kullanılabilir.  Taşıması oldukça kolaydır. Ciltleme makinelerinde farklı ebatlarda kağıtlar delinir ve ciltlenir. A3, A4 ve A5 boyutlarına kadar ciltlenebilen kağıtlarda en çok tercih edilen boyut A4 kağıt boyutudur. Ders notları, defterler daha çok bu formata göre dizayn edilir. Bu yüzden kırtasiyelerde, fotokopicilerde en çok bulunan ürün A4 ciltleme makinesidir. İş yükünü azaltan ve ciltlemeyi daha pratik hale getiren ciltleme makinelerinden biri de otomatik ciltleme makinesidir. Ciltleme makinesi modellerinde farklılıklar sunan, kullanıcı memnuniyetini yıllardır sürdüren ve kendini kanıtlamış belli markalar vardır. Bu önemli markalardan biri Mühlen ciltleme makinesidir. Kalitesi ile oldukça uzun ömürlüdür.

Ciltleme Makinesi Fiyatları

Ciltleme makinelerinde fiyatlar oldukça değişiklik gösterir. Kullanıcı bütçesine uygun ciltleme makinelerini zorlanmadan temin edebilir. Ciltleme makinelerinde fiyatları belirleyici kılan özellikler, daha az fonksiyonu ve sayfa ciltleme sayısı az olmasıdır. Evde veya ofiste kullanılacak ciltleme makineleri arasında da fiyat farkı oldukça fazladır. Evde kullanılacak ciltleme makineleri daha az fonksiyonlu, daha hafif ve daha düşük fiyatta olur. Ofiste iş yükü, ciltlenecek, delinecek sayfa sayısı artacağından daha büyük ebatlarda ciltleme makineleri tercih edilir. Tek seferde delip ciltleyeceği sayfa sayısı arttıkça ürünün fiyatı da yükselir. Ciltleme makinesi fiyatları markaya göre de değişiklik gösterir. Spiral ciltleme makinelerinde de durum benzerdir. Makinenin özellikleri, markası, tek seferde ciltleyeceği sayfa sayısı değişiklik gösterdikçe fiyat aralığı değişir. Spiral ciltleme makinesi fiyatları her bütçeye uygun olarak bulunur. Ciltleme makinesi temin etmek isteyen kullanıcılar Cimri, Com aracılığı ile fiyat karşılaştırması yaparak birçok farklı ürünü bir arada görme şansı yakalar. Kolayca fiyat karşılaştırması yaparak istediği ürünü temin eder.

Ciltleme Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ciltleme işlemi yapabilen kullanıcılar matbaa masrafından kurtulur. İstediğinde tüm evraklarını, ders notlarını, tamir gerektiren ve restorasyon istene kitaplarını yeniler, düzenler, onarır. Ciltleme makinesi,kitap ve defterle arası iyi olan kullanıcıların önceliği olan ürünlerdendir. Hayatı kolaylaştırır. İstediği notları en düzenli ve güvenli biçimde muhafaza eder. Eskimeye ve yıpranmaya yüz tutmuş tüm bilgi kaynaklarını korumaya alır.Bu arada devreye kitap ciltleme makinesi girer ve istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olur. İstediğiniz hızda pratik bir kullanım sağlayan bir diğer ürün de elektrikli ciltleme makinesi modelleridir. Ciltleme makinesi temin etmek isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Öncelikle alınacak ürünün nerede kullanılacağıdır. Evde veya ofiste kullanılacak ciltleme makineleri farklılık gösterir. Evde daha az fonksiyonlu ve sade modeller beklentiyi karşılarken; ofislerde daha detaylı ve büyük ebatlarda ciltleme makineleri gerekir. İstediğiniz boyutta ve özellikteki ürünün kaliteli olması açısından tercih edilen markalara yönelmeniz önerilir. Böylece daha uzun ömürlü bir ürün elde edersiniz. Ayrıca kullanım talimatını okumak son derece yararlıdır. Her ciltleme makinesinin kapasitesi farklıdır. Rastgele yapılan işlemler makinenin ömrünü kısaltır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery