CD VE DVD AKSESUARLARI NELERDİR?

CD, compact disc olarak açılımını yapabileceğimiz halk diline kısaca Cd olarak yerleşmiş eski tip kasetlerden daha ufak, daha az yer kaplayan, taşınması daha kolay, fakat bir o kadar da kasetlerden fazla depolama alanına sahip bir teknolojidir. Kasetlerden sonra Cd'ler hayatımıza girdiğinden beri türlü kolaylıklar sağlamıştır. Hacim olarak az yer kaplayan, hafıza olarak ise kasetlerden fazla kapasiteye sahip bir üründür. Adeta kaset devrini kapatıp devrim yapmış ve yeni bir çağın başlangıcı olmuştur. CD ve DVD aksesuarlarını kullanarak CD’lerimizin ömrünü uzatabiliriz.

Lizer, Addison, Verbatim, Philips, Princo, Elba, HP marka cd ve dvd aksesuarlarını, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Dvd Nedir?

DVD, CD-ROM Cd gibi aynı hacimde aynı şekilde olup, Cd'den daha da fazla hafıza-yükleme kapasitesine sahip bir dijital bilgi saklayıcıdır. Cd teknolojisinin gelmesiyle birlikte, gittikçe gelişmiş ve evrilerek fiziksel özellikleri aynı olan, ancak kapasitesi, hızı ve hafızası artarak çok daha fazla iş görmeye başlamıştır. Cd-Dvd'ler kaset devrini tamamen kapatıp kolay taşınabilir, kolay depolanabilir ve kolay aktarılabilir bilgilerin, görüntülerin, seslerin kaydedildiği dijital ara sağlayıcı-depolayıcı teknolojiyi tüketicilere sunmuştur.

Cd-Dvd Aksesuarları ve kullanımı nasıldır?

Cd-Dvd denince akla pek çok bileşen geliyor. Cd-Dvd oynatıcılar, Cd'lerin kendisi, cd kutuları, cd çantaları ve türlü pek çok şey. Eskiden beta kasetler vardı ve video oynatıcılarda bu kasetler oynatılır, çeşitli filmler ya da düğün görüntüleri ailece izlenirdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kasetlerin yerini Cd'ler ve Dvd'ler aldı. Ayrıca Cd-Dvd'lerin çok ucuz olması da yaygın kullanımında bir etken oldu. Tabii bu durumda kendi aksesuarlarını yarattı. Cd'ler çizilmelere, toza ve dış etkilere karşı aşırı hassas olduğundan dolayı onların çizilmesini engelleyecek bir Cd kutusu ya da yanımızda taşımak istiyorsak Cd çantası şart oldu. Aksi halde kolayca çizilen, tozdan etkilenen Cd'ler ve Dvd'ler çalışmaz hale gelip bir daha işe yaramaz hale gelebiliyor. Bu durumda bu sektörde Cd-Dvd kutuları, çantaları ve türlü başka aksesuarın doğmasına neden oldu. Böylece yeni teknoloji beraberinde kendi aksesuarlarını da yaratmış ve bir başka sektör daha doğmuş oldu. Cd ve DVD aksesuarlarını kullanılarak, ürünlerin kullanım süreleri uzatılabilir.