Tirebolu Çay

Tirebolu Çay Fiyatları

28 Ürün gösteriliyor.
Markalar

Tirebolu Çay

Tirebolu Çay fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Tirebolu Çay ne kadar?

Günümüz de evimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Tirebolu Çay Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Tirebolu Çay incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Vty Unisex Çocuk Günlük Ayakkabısı
 • Dr Browns Bebek Bardağı-Suluk
 • Hatay Sepetim Çay
 • Revlon Göz Kalemleri
 • Kinder Bisküvi ve Kek
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Tirebolu Çay fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Tirebolu

  Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Tirebolu Çay Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Tirebolu Çay Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  6 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 28 Tirebolu Çay modeli içerisinde en ucuz Tirebolu Çay fiyatı 7.6 TL iken, en yüksek Tirebolu Çay fiyatı 299.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tirebolu Çay fiyatlarının ortalaması alındığında ise 6 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Tirebolu Çay fiyatı ise 58.24 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Tirebolu Çay Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com

  Tirebolu Çay Ürün Çeşitleri Nelerdir?

  Cimri.com
  Tirebolu Çay Ürün Çeşitleri; Siyah Çaylar, Beyaz Çay, Yeşil Çay ve Form Çayı Şeklindedir.

  Tirebolu Çay Üretilirken Hangi Aşamalardan Geçer?

  Cimri.com
  Tirebolu Çayı Üretilirken Sırasıyla; Soldurma, Kıvırma, Fermantasyon, Kurutma, Tasnif ve Ambalajlama Gibi Aşamalardan Geçerek Tüketiciyle Buluşur.

  Tirebolu Çay En Az Kaç Gramlık Paketlerde Satılır?

  Cimri.com
  Tirebolu Çay En Az 50 Gramlık Paketlerde Satılır.
  Cimri'nin Seçimi
  Ürün Görseli Hazırlanıyor
  Çaykur Rize Turist 1 kg Çay
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Çaykur Altınbaş 500 gr Çay
  Çaykur Altınbaş 500 gr Çay
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Tirebolu Çay

  Bilindiği üzere Türk toplumunun en çok tükettiği içecek çaydır. Bu kadar çok tüketilen bir içeceğin kalitesi de tüketici tarafından çabucak anlaşılır hale gelmiştir. Söz konusu çay olduğunda en iyi demlenen, bitkisi en iyi yerde yetişen ve tadı en iyi olan çay istenir. İyi çay denilince de akla gelen markalardan biri Tirebolu Çay’dır. Tirebolu çayı birçok markanın ürün serilerinden birinin ismi olsada Tirebolu Çay kendi başına bir markadır ve Fiskobirlik tarafından üretilir. Fiskobirlik de bilindiği üzere Türkiye’de fındık denilince ilk akla gelen ilk isim olan üretici birliğidir ve 1938’de tarım kooperatiflerinin birleşmesiyle kurulmuştur. Birlik Giresun, Trabzon, Ordu, Keşap ve Bulancak Fındık Tarım Satış Kooperatiflerinin birleşiminden oluşur. Fındık ezmesinden fındık yağına, helvadan çaya kadar birçok karadeniz mahsulünün üreticiliğini ve satışını yapan Fiskobirlik Tirebolu Çayı ile de çay severlerin güvenini ve sevgisini kazanmış bir markadır. Birden çok çay ürününe sahip olan Tirebolu Çay, karadenizin bereketi ve çay üreticilerinin de emeğiyle sofraları taçlandıran çayı hizmete sunmayı başarır. 

  Tirebolu Çay Çeşitleri

  Tirebolu Çay, Türkiye’de çay severler tarafından en çok tüketilen siyah çay başta olmak üzere birden çok çeşit siyah çay türevi ürünlere sahiptir. Tirebolu 42 siyah çay 1000 gr gibi çok tercih edilen ürünlerinin yanı sıra Tirebolu Çay, ürün yelpazesinde yeşil çay çeşitlerine ve hatta çay kolonyası gibi ürünlere de yer vererek çay severlerin seçim olanaklarını artırır. Bilindiği üzere çay ürünlerin birbirinden farklılaşmasını sağlayan faktörler çay bitkisinin toplanma zamanı, yetiştirilme koşulları, fermente edilme süreci, toplanan yaprakların tipi gibi özelliklerdir. Çay severlerin satın aldıkları çay ürünlerini de bu faktörlere bağlı olarak değişen çayın tadı belirler. Örneğin filiz çayı olarak adlandırılan çaylar çok kişi tarafından tüketilmemesine rağmen bu çayı tüketen çay severlerin başka çayları içemediği bilinir. Filiz çayı tutkunları genelde bu çaydan başka çay çeşitlerinden zevk alamadıkları için daima bu çayı tüketirler. Tirebolu Filiz Çayı da tutkunları olan filiz çayı ürünlerinden biridir. Markanın diğer çay ürünlerine nazaran daha üst segmentte ve daha kaliteli olarak kabul edilen Tirebolu Filiz Çayı markanın en çok sevilen ürünlerinden biridir. Filiz çayına ek olarak Tirebolu Çay 42 mayıs çayı olarak adlandırılan bir seriye de sahiptir. Bu seri, ismini ilk hasat yapılan mayıs ayından alır ve Tirebolu mayıs çayı bu ayın mahsullerini çay severlere sunar. Ayrıca Tirebolu Çay’ın özel üretim çayı isminde bir çay serisi ve mevcuttur. Bu çay ise damak tadı yeniliklere açık çay severler için özel olarak üretilmiş ve denenmeyi hak eden bir başka üründür. Marka siyah çayın haricinde yeşil çay ürünlerine de sahiptir. Tirebolu yeşil çay yaseminli ve sade seçenekleriyle çay severlere klasik ve yeni tatları bir arada sunar. Çayı bir gıda ürünü olarak sunmanın yanı sıra marka çaydan kolonya da üretir ve yeşil çay kolonyalarını farklı şişe seçenekleriyle kullanıcı karşısına çıkarır. 

  Tüm bu çeşitlenen çay ürünlerinin yanı sıra markanın klasik siyah çayı da elbette ki mevcuttur ve klasik çaydan şaşmayan çay severlere iki farklı gramajla sunularak daha az çay tüketen çay severleri ve tiryakileri de aynı anda memnun eder.

  Tirebolu Çay Fiyat ve Kullanımı

  Tirebolu Çay fiyatları çayın cinsi, hangi yapraklardan üretildiği, hasat zamanı, gramaj gibi birden çok özellik tarafından belirlenebilir. Genellikle filiz çayları küçük yapraklı çaylardan üretildikleri ve yaprak boyutları büyümeden toplandıkları için maliyetleri normal çaya göre daha fazladır ve dolayısıyla daha yüksek fiyatlı olabilirler. Buna ek olarak çayın gramajı da elbette çay fiyatını etkiler. Örneğin Tirebolu 42 filiz çay 1000 gr çay aynı ürünün daha küçük paketlerinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Ayrıca yeşil çaylar küçük gramajla satılmalarına rağmen daha pahalı olarak konumlanır iken siyah çaylar gramajları düşünüldüğünde birim fiyat olarak daha uygun aralıklarda bulunurlar.

  Tirebolu çayı kullanırken çayın güzel olması için nasıl demlendiği elbette ki çok önemlidir. En kaliteli ve tadı en güzel çayı elde etmek için kireçsiz suyun üzerine birkaç kaşık Tirebolu Çay ekleyerek 10 dakikaya kadar bekletmek gerekir. Tadı en güzel çayı elde etmek için genellikle porselen demlik kullanılması önerilir. 

  Tirebolu Çay Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Tirebolu Çay alırken ilk olarak göz önünde bulundurulması gereken şey şudur: Çay bir zevk meselesidir ve her çay severin beğendiği çay aynı olmayabilir. Bu sebeple bir çay ürünü diğerinden koşulsuz daha güzeldir gibi bir genelleme yapmamak daha mantıklıdır. Yani her çay sever ilk olarak kendi zevkini göz önüne almalı, denediği ve beğendiği çaylar arasında bir seçim yapmalıdır. Çay çeşitleri düşünülecek olursa koku bir satın alma kriteri olabilir. Tirebolu çay yorumları incelendiğinde görülecektir ki kokulu çay sevenler içerisinde ek aromalar olan çayları tercih edebilecek iken daha hafif tatları sevenler aromasız siyah çaylara yönelebilirler. Çay tanelerinin kıvrımlı ve bükümlü olması çay yapraklarının kalitesini gösteren bir diğer özelliktir. Bu sebeple çay severler aldıkları çayın taneciklerini kıvrımlı mı yoksa düz mü diye kontrol etmeli ve sonrasında yeni çay satın alırken bu kriteri göz önünde bulundurmalıdırlar. Çay soğuk suya atıldığında hızlıca renk vermesi boyalı olabileceğine işaret ederken daha yavaş bir şekilde suya sarı renk veren çaylar daha doğal olarak kabul edilebilir ve böyle çayların tercih edilmesi daha doğru olur. Siz de damak tadınıza en uygun Tirebolu Çay’ı seçmek için Cimri.com’u kullanabilir, ürün fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery