track source
track source

Çay

En Ucuz Çay Fiyatları

3006 ürün gösteriliyor.
Markalar
Çay fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çay modelleri ve Çay fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çay kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pars, Katkı Dünyası, Aktar Diyarı, Arifoğlu, Ziya. 3006 adet Çay fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Çaykur Altınbaş 500 gr Çay
Çaykur Altınbaş 500 gr Çay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Çay Nedir?

Tüm dünyada olmasa da ülkemizde yaygın olarak tüketilen çay özellikle Karadeniz bölgesinde yaygın olarak yetiştirilmektedir. Elde edilen yaprakların işlenmesi sonucu ile hazırlanan karışım, özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmez içeceklerinden birisidir. Günümüzde pek çok farklı marka ve firma tarafından satışa sunulan çay çeşitleri, sallama olarak da kolay şekilde demlenebilmektedir. Aynı zamanda bitkisel çaylar da zayıflama ve çeşitli hastalıklardan kurtulmak amacı ile tüketilmekte ve internet üzerinden satışa sunulmaktadır. Cimri.com sayesinde, bitkisel çay ve sallama çay çeşitlerine kolay şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Çay Çeşitleri Nelerdir?

Hastaların vazgeçilmez sıcak içeceklerin başında gelen bitkisel çaylar özellikle kış aylarında, soğuk algınlıklarının önlenmesi ve iyileştirilmesi için geniş bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra zayıflatıcı özellikleri ile de yaygın olarak tüketilmektedir. Bitki çayı, soğuk çay, meyve çayı, siyah poşet çay ve demlik poşet çay çeşitleri ile farklı markalar tarafından üretilen çaylar için, Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş sitelerinde satışa sunulan ürünlerde, genellikle 2 ya da 3 marka yer almaktadır. Ancak Cimri sayesinde, piyasadaki bütün markaları görebilir ve fiyat karşılaştırmalarını sağlayabilirsiniz.

Çay Üreten Marka Çeşitleri Nelerdir?

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de hizmet vermekte olan çay firmaları, her geçen gün daha fazla özellikteki ürünleri piyasaya sürmektedir. Bahsedilen markalar arasında yer alan Lipton, Çaykur, Doğuş ve Doğadan markaları, ürünlerini farklı fiyatlar üzerinden satışa sunmaktadır. Tüketiciler için en önemli kural, sağlıklı çayı daha ucuza almaktır. Ancak bu durum için tüm çay firmalarının ürünlerine ulaşmak gerekmekte ve bu durum zahmetli olmaktadır. Ancak Cimri.com sayesinde, sanal ortam üzerinde satılan tüm marka ve çay ürünlerine ulaşmak mümkündür. Piyasadaki tüm ürünleri, bir araya toplayan Cimri, ayrıca müşteri yorumlarını da kişilere sunmaktadır.

Çay bizler için her zaman cezbedici bir içecek olmuştur. Bitkisel çaylar da siyah çay gibi oldukça rağbet gören ve sağlığa faydalı içeceklerdir. Özellikle grip, nezle, halsizlik ve çeşitli ağrılar gibi rahatsızlıklar geçirirken bitki çaylarını tedavi edici etkilerinden dolayı bolca tüketiriz. Bitki ve meyve çaylarının birçok çeşidini en uygun fiyatlarla cimride bulabilirsiniz.

Bitkisel Çayların Çeşitleri Nelerdir?

Bitkisel çaylar tedavi edici ve rahatlatıcı özellikleri sebebiyle çokça tükettiğimiz içeceklerdir. Soğuk kış günlerinde hastalıktan korunmak ve iyileşmek için pek çok bitkisel çay tüketiriz. Bitkisel çaylar yüzyıllardan beri aktarılan bilgi birikimi ile şifalarına ve tedavi ediciliklerine en çok güvendiğimiz doğal ilaçlardır. O nedenle oldukça geniş bir yelpazaye sahip olan bitkisel çayların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Farklı birkaç bitkinin karıştırılmasıyla elde edilen bitkisel çaylar da bunlar arasındadır. Ancak, en bilinenleri ve hemen hemen hepimizin evinde bulunan bitkisel çayları derleyecek olursak, ıhlamur, adaçayı, kuşburnu, yeşil çay, nane-limon, rezene, elma, papatya ve diğer bitki ya da meyve çaylarını sayabiliriz. Bitkilerden çay elde edebilmek için ise, bitkinin yaprak veya meyvesinin uygun şartlarda kurutulup hazırlanması gerekmektedir. En kaliteli ürünler ile hazırlanan bitki çaylarına cimride Doğadan, Lipton, Doğuş, Ofçay, Cafe Bulb gibi markaların en ucuz fiyatlı ürünleri arasından ulaşabilirsiniz.

Bitkisel Çayların Faydaları Nelerdir?

Birçok rahatsızlığa iyi geldiği ispatlanmış olan bitkisel çaylar çeşitlerine göre farklı rahatsızlıkları tedavi edici etki göstermektedir. Bitki çaylarının etkilerinde, öne çıkan konular ise, mide ve bağırsakları yumuşatmaları, ödem söktürücülükleri, hazmı kolaylaştırmaları ve yağ yakıcılıkları sayılabilir. Bunlarla birlikte bağışıklık güçlendirme, romatizma ve regl ağrılarını hafifletme gibi etkilerinden de söz edebiliriz. Bitkisel çayların tüketilmesinde en çok etkili olan unsur ise, şüphesiz yağ yakıcı olmalarıdır. Yeşil çay, kayısı, zencefil, tarçın ve maydanoz gibi bitki ve meyveler ile yağ yakıcı bitkisel çaylar elde edilebilir. Form çayları olarak da bilinen bitkisel çayları, Doğadan ve Lipton’un form çayı olarak özel ürettiği ürünler içinden cimri.comda en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Bitkisel Çaylar Nasıl Demlenir?

Bitkisel çaylar yapısına göre farklı demlenme çeşitlerine sahiptir. Bitkilerin yaprak ve meyvelerinden oluşan çaylar genel olarak kaynamış suya atılıp birkaç dakika bekletilerek demlenmektedirler. Ihlamur, adaçayı, rezene gibi bitkisel çaylar bu şekilde demlenebilir. Kök bitkilerden elde edilecek çaylar ise, doğrudan ılık suya atılıp suyla beraber kaynatılarak demlenirler. Taze zencefil, kabuk tarçın gibi bitkilerden hazırlanan çaylar buna örnek gösterilebilir.

Demlik Poşet Çay Nedir?

Sabah kahvaltılarının, akşam yemek sonrası keyiflerinin, misafirlerin vazgeçilmezi, ince belli bardakta herkesin sevgilisi; sıcak bir çaydır. Yüzyıllardır tüm dünyada değişik kültürlerde hiç eskimeden tüketilen ortak bir keyiftir çay. Şimdi en ucuz demlik poşet çay çeşitlerine Cimri’den Lipton, Doğuş, Doğadan gibi alanında uzman markaların güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Dökme çay dediğimiz klasik çayların belli gramajlarla özel üretilmiş kâğıt kesecikler içine konması ile elde edilen çaylardır. Kullanım kolaylığı, temizliği ve daha kısa sürede dem alınabilmesi ile yeni nesil çay severlerin ilgisini çekmektedir.

İlk tüketimi çok eskilere dayanan çay M.Ö.2000’li yıllara, Çin İmparatorluğuna dek uzanır. Çin’de uzun yıllar tüketilen ve sevilen çay Avrupa’ya ve dünyaya çok sonradan yayılmıştır. 1500-1600’lü yıllarda Avrupa’da adı duyulmaya başlanan çay, kendi kültürünü de beraberinde getirmiş, her ülkede farklı şekilde tüketilmeye başlanmıştır. İngilizlerin 5 çayı kültürü, Hollanda ve Fransa’da 1650’lerde demleme çay kültürü yavaş yavaş kendini hissettirmiştir.

Çayın besin değeri kalori içermeyen yapısıyla hafif ve sağlıklıdır. Özellikle yeşil çay günümüzde kanserle mücadelede ve sağlıklı yaşam için önerilmektedir. İşlenmiş çay bitkisi yapraklarından elde edilen siyah çay ve değişik meyve özlerinden hazırlanan bitki çayları çok farklı damak tadıyla milyonların sevgisini kazanmıştır. Tüketimi çok yaygın olan çay; Türk kültüründe ince belli çay bardağı ile bütünleşmiştir. Farklı kültürlerde değişik şekillerde demlenen çay, içimi keyifli ve sağlıklı bir bitkidir. Dünyada en çok çay üretilen ülkeler; Çin, Hindistan, Sri Lanka ve Vietnam’dır. Ülkemizde sadece Doğu Karadeniz’de, özellikle Rize’de üretilmektedir.

Vazgeçilmez bir kültür haline gelen çay çok faydalı bir içecektir. Doğal bir yatıştırıcıdır. Kahvenin aksine kalp dostudur. Tansiyonu dengeler ve sinirleri yatıştırır. Özellikle yeşil çay diyet yapanların ve sağlıklı yaşam için arayışta olanların ilk tercihidir.

Demlik Poşet Çay Nasıl Demlenir?

Demlik poşet çay, normal dökme çay gibi demlenir. Kişi adetine göre 2 veya 3 poşet çay, sıcak su ile demlenir ve kısa sürede hazır hale gelir. Demlik poşet çayın en büyük avantajı, çay posası ile uğraşma derdinin olmaması ve demliğin kısa sürede temizlenebilmesidir. Bergamot bitkisinin aromasından üretilen bergamot aromalı demlik poşet çay, kendine has bir hayran kitlesine sahiptir. Kolay ve hızlı demlenmesi, pratik kullanımı, dökülme derdi olmaması ve çay posası olmaması demlik poşet çay için tercih sebeplerindendir.

Bardak Poşet Çay Nedir?

Çay keyfini; demlenme süresinin kısalığı ve hızlı temizliği ile çok kolay bir hale getiren poşet çaylar çok pratiktir. Farklı bitki, meyve ve siyah çaylardan elde edilen bu minik poşetlerle kullanım kolaylığı sayesinde her yerde çay keyfinizi yaşayabilirsiniz. Siz de en uygun alışverişin adresi Cimri.com’da Lipton, Doğuş, Doğadan, Çaykur gibi dev markalara ait en ucuz bardak poşet çay çeşitlerini bulabilirsiniz.

Filtre kâğıttan üretilen kesecikler içine siyah çay veya bitki çaylarının konmasıyla elde edilen, keseye minik tel ya da dikiş ile bağlanmış bir ip sayesinde tek kullanımlık demleme sağlayan çay çeşididir. Sallama çay da denen bu tek kullanımlık küçük poşetler genelde kare bir zarfı andırır ve ipin ucundaki kâğıt sayesinde demlenme sonrasında kolaylıkla bardaktan çıkarılabilir.

Tarihî çok eskiye dayanan poşet çay kültürü, değişik bitki parçalarının küçük keselere konması ile başlamıştır. Bardak poşet çayların atası sayılabilecek bu keseler 600-700’lü yıllarda Çin’de kullanılmıştır. Bardak poşet çay nasıl bulundu sorunun cevabı ise kesinlikle tesadüfîdir. 1930’da çay ticaretine girişen Thomas Sullivan, müşterilerine tanıtım için gönderdiği çaylarda tasarruf yapmak istemiştir. Bu isteğinin sonucunda çayları küçük ipek keselerde müşterilerine göndermiştir. Müşteriler ise bu keseleri açıp çayı demlemek yerine, keseleri bardağa atarak demleme yapmışlardır. Bu sayede ilk bardak poşet çay ortaya çıkmıştır. 1944’te ise çay poşetleri lifli kâğıtlardan üretilmeye başlanmış ve bugünkü halini almıştır.

Bardak Poşet Çay Çeşitleri Nelerdir?

Poşetin içerisindeki çaya göre farklı çeşitler vardır. Genel olarak 3 ana gruba ayırmak mümkündür. Siyah çay; klasik siyah çay tadından vazgeçemeyenler için kullanım kolaylığı sağlayan poşetlerdir. Bergamot aromalı, earl grey gibi çeşitlere sahiptir. Meyve çayı; elma, çilek, portakal, böğürtlen gibi farklı meyve parçalarından hazırlanır ve en çok sevilen çeşitlerdendir. Bitki çayı; rezene, ıhlamur, papatya, sinameki gibi bitkilerin şifasını poşet çay ile bardaklarımıza kadar taşır.

Bu poşet çay çeşitlerinin dışında zencefil-limon gibi kış aylarında vücut direncini artırması için içilen çeşitler, diyet yapanların sindirimlerini düzenlemede yardımcı form çaylar ve sağlıklı yaşamı yeşil çayla destekleyenler için birçok farklı tatta ve lezzette çeşitler vardır. Yaz, kış her mevsimde, her öğünde tüketilebilecek poşet çaylar; hızlı hazırlanır, kolay demlenir ve harika lezzetlere sahiptir.

Çay Ürünlerinin Fiyatlar Nelerdir?

Farklı ağırlıklarda satışa sunulan çaylar, buna bağlı olarak çeşitli fiyatlara sahip olmakta. Tek içimlik soğuk çaylar 1 TL gibi fiyatlardan başlarken, 500 ila 1000 adet içeren poşet çay paketleri 200 TL gibi rakamlara çıkabilmektedir. Cimri.com’da aradığınız ürünün en uygun fiyatlı satıcılarını bulabilirsiniz.

track source