Çay, tüm dünyada herkes tarafından çok sevilen bir içecektir. Özellikle ülkemizde, kahvaltı sofraları ve yemek sonraları başta olmak üzere, günün her saati çay içilir. Güne çay içmeden başlayamayan, tiryakilik boyutunda çay içen binlerce insan mevcuttur. Arçelik, Korkmaz, Arzum, Beko, Goldmaster, King, Fakir, Homend markalarının çay makineleri çeşitlerini en ucuz fiyatlarla cimri.com’da görüntüleyebilir, ürünleri inceleyip karşılaştırarak size en uygun olanı seçip çay keyfinizi yaşayabilirsiniz.

  • Çay makineleri satın alınırken nelere dikkat edilmelidir?

    Bir mutfak aleti olduğundan, sürekli yıkayacağınızı, suyla sürekli temas halinde olacağını unutmayın ve bu nedenle paslanmaz çelik tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Çay filtresinin de çelik olması büyük bir artıdır. Çift kapaklı tasarım tercih etmeniz halinde, alt tarafı yalnızca su ısıtıcı olarak da kullanabilme şansınız olabilir. Demlik tarafı porselen olan makinelerden de tercih edebilirsiniz. İnsanlık hali, kafanız dalabilir ve su haznesinde su bitebilir. Bu durumda, makineniz elektrikle çalıştığından bir ev yangınına sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle, içerisinde su olmayınca bunu algılayan ve çalışmayı durduran, çay hazır olduğunda haber veren bir ikaz sesine sahip olan bir model tercih etmeniz güvenliğiniz açısından iyi olacaktır. Ayrıca kablosuz çalışabilen çeşitleri de mevcuttur. Kaynayan suyu ne kadar süre içerisinde sıcak tuttuğu da bir önemli diğer etkendir. Çayın bayatlamasını engellemek için ayrı bir bölüme aktarması gibi özelliklere sahip çay makineleri türleri de bulunmaktadır. Bir eve değil de, çok daha fazla insanın sürekli olarak çay tükettikleri bir ortama almayı düşünüyorsanız, haznesi çok daha fazla olan bir model satın almalısınız.

  • Çay makineleri nasıl kullanılmalıdır?

    Çay demleyeceğiniz kadar su koymanız, son su koyma çubuğuna dikkat etmeniz makinenin daha uzun ömürlü olması ve kireçlenmemesi açısından önemlidir. Kullanım sırasında topraklı priz tercih etmeniz ve kullandıktan sonra fişten çekmeniz yararınıza olacaktır. İster poşet çay ister normal çay kullanın, zaten makinenin demlik bölümünde süzgeç halihazırda var olduğundan tanecikler bardağınıza dökülmez. Kireçlenme sorunu yaşarsanız limon tuzu ile giderebilirsiniz. Siz de bir çay tiryakisi iseniz veya pratik bir şekilde çay yapmak istiyorsanız en ucuz çay makineleri fiyatları cimri.com’da bulabilirsiniz.