Marka
Aryıldız
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

    Mutfak gereçleri kategorisinde bulunan çatal, kaşık ve bıçak takımları; yemek takımlarına tamamlayıcı olarak bulunmaktadır. Cimri.com’da Nehir, Emsan, Aryıldız, Yetkin ve Schafer gibi yüzlerce markanın içerisinden size en uygun çatal, kaşık ve bıçak takımlarına ulaşabilir ve en ucuz çatal, kaşık ve bıçak takımlarına kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Çatal, Kaşık Ve Bıçak Takımı Nasıl Seçilmelidir?

    Yemek takımlarına tamamlayıcı olarak farklı modelleri bulunan şık ve kullanışlı parçalar olan çatal, kaşık ve bıçak takımları farklı renk ve tarzlara sahiptir. Çatal, kaşık ve bıçak takımlarının seçiminde bazı detayların atlanılmaması da gerekmektedir. Kullanışlı ve şık bir çatal, kaşık ve bıçak takımı elde edebilmek için bu detaylara özen göstermek gerekmektedir. Aksi taktirde kullanışsız bir çatal, kaşık ve bıçak takımına sahip olunduğu gibi aynı zamanda da görünüm açısından istenilen özen ve düzen elde edilemeyecektir. Çatal, kaşık ve bıçak takımlarının seçimi yapılırken öncelikle tamamlayıcı parçası olan yemek takımlarınız ile uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Yemek takımlarınızın yapıldığı malzemeler, seramik, porselen ve benzeri yapılardan oluşabilmektedir. Bu malzemelerin yemek takımlarınıza sağladığı parlaklık ve ışıltı birbirlerinden farklı olacaktır. Bu nedenle çatal, kaşık ve bıçak takımlarının da yemek takımlarınız ile doğru orantılı bir ayarda olan ışıltılı görünüme sahip olması servislerinizde önemli bir unsur olacaktır. Bu aşamada; çatal, kaşık ve bıçak takımlarınızın gümüş, normal çelik ya da metal gibi malzemelerden seçebilir ve yemek takımlarınız ile arasındaki uyumu sağlamaya çalışabilirsiniz.

    Gümüş malzemeden oluşan çatal, kaşık ve bıçak takımları daha parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandıracağından, porselen yemek takımları ile tamamlanması tavsiye edilmektedir. Ancak seramik yemek takımları daha opak ışık geçirmez özelliğini barındırması ve mat görünümde olması onu tamamlayacak çatal, kaşık ve bıçak takımlarının da hafif bir parıltıda olması yeterli olacaktır. Aksi taktirde çatal, kaşık ve bıçak takımları parlaklığı yemek takımlarınızın önüne geçecek ve yarattığınız uyum da bozulacaktır. Çatal, kaşık ve bıçak takımlarını seçerken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer nokta ise takımdaki parçaların boyutlarıdır. Çok parçalı çatal, kaşık ve bıçak takımları özel günler için oldukça önemli olduğundan, bu gibi özel günleri göz önünde bulundurarak çatal, kaşık ve bıçak takımlarınızı seçmelisiniz.Siz de yemek takımlarınıza en uygun çatal, kaşık ve bıçak takımlarına Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz çatal, kaşık ve bıçak takımlarına fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.