Troy Cam Elması

En Ucuz Troy Cam Elması Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Troy
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Rubi, Troy ve Bohle markalı cam elmasları en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Elmas gibi değerli bir maden nasıl oluyor da cam kesmek için kullanılıyor?

Elmas, saf karbondan oluşan, ışığı kırma ve dağıtma özelliği yüksek olan bir madendir. Eğer elması yakabilecek bir ısıya çıkılabilirse, bu yapısından dolayı yandığında arkasında kül bırakmaz. Elmaslar, carat, clarity, color ve cut olmak üzere 4 kategoride incelenir ve değeri belirlenir. Yüksek kalitede olanlar mücevher yapımında kullanılırken, buna uygun olmayan düşük kalitede olanlar ise endüstride kullanım için ayrılmaktadır. Endüstride elmas talebi artınca, bazı yapay ortamlarda da endüstri elmasları üretilmeye başlanmıştır. Matkap uçlarında, sondaj makinelerinde ve bazı kesici aletlerde elmas kullanılabilir. Cam elmasları da bunlardan biridir. Cam kesme kalemi olarak da bilinir. Küçük bir alettir. Manuel olarak tutulur ve kesim işlemi yapılır. Elmas bölüm uç kısımda bulunur. Bazı gazlı cam elması çeşitleri de vardır.

Cam elması nasıl kullanılır?

Elmas ile kesim yapmadan önce kesilecek alan cetvelle veya şekilli bir kesim yapılacaksa kalıpla düzgünce kesilir. Daha sonra elmas, bu çizgi üzerinden hafif bir baskı uygulayarak geçirilir. Cam kesilmiş olur. Camın kesilen kısmı boşluğa alınarak hafifçe üzerine bastırılarak kesilen parçanın ayrılması sağlanır. Cam kesimini yaparken, duraksamadan, ara vermeden, tek seferde yapabilmek önemlidir. Kesme işlemi bittikten sonra da bekletmeden, kesilen parça hemen ayrılmalıdır. Bazı şekilli kesimler için farklı cam elmasları kullanılmaktadır. Bazı ustalar, camı kesmeden önce gaz yağı ile silerler. En ucuz cam kesicileri cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cam elması ile fayans kesilir mi? Fayanslar, fayans kesme makineleri ile kesilmelidir. Bu noktada, cam elmasların kullanılmaması daha doğru olur.

Cam elması nerede satılır?

En uygun fiyatlı cam kesiciyi cimri.com sitesinde, kesiciler kategorisi altında listelenen, cam elması sekmesinden görüntüleyebilir, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız cam elmasını en ucuz olarak bulabilmeniz için, sanal alışveriş mağazalarını gezer ve en uygun fiyatlı ürünleri tek tıkla ekranınıza getirir.