Evinizi yenileme gibi bir niyetiniz olduğunuzda ilk iş duvarların rengini değiştirmek olur. Bu gibi durumlarda ya bir usta çağırıp işi profesyonellere bırakabilirsiniz ya da keyifli bir şekilde uğraşarak kendi evinizi boyayabilirsiniz. Fakat bu gibi durumlar biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle bir noktanın istediğiniz renge gelene kadar defalarca üstünden geçmeniz gerektiği düşünülürse kollarınızın epey yorulacağı kesin. Bu gibi yorucu işlere karşın sizi yormadan uygulama yapabileceğiniz aparatlar ve ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlere yöneldiğiniz taktirde bu yorucu işler aksine sizi yormayacak ve istediğiniz renge çok daha kısa bir sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu gibi pratik ürünlerin başını boya tabancaları gelmektedir.

 • Boya Tabancasının Avantajları Nelerdir?

  Klasik boyama işlemlerini daha çabuk yapabilmenizi sağlayacak bu boya makinası zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak çok pratik bir üründür. Sprey boya mantığı ile çalışan fakat haznesine istediğiniz boyayı yerleştirebileceğiniz pratik bir üründür. Daha geniş anlatımla haznesine istediğiniz renkte dolduracağınız boyayı püskürtme yolu ile uygulayacak ve fırçayla yapacağınız işlemi çok daha kısa sürede yapmanıza imkân sağlayacak bir üründür. Ayrıca boyanızı israf etmeden püskürterek çalıştığı için boyadan tasarruf sağlar.

 • Oldukça avantajlı, kullanışlı ve tasarruflu boya tabancası çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!

 • Boya Tabancası Nerelerde Kullanılır?

  Bu ürünler genelde duvar boyama, vernik atma, böcek ilaçlama gibi işlemlerde kullanıldığı gibi oto boyama, oyuncak boyama, tekne boyama gibi işlemlerde de kullanılabilmektedir.

 • Boya Tabancası ile Uygulama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Boya tabancası ile uygulama yaparken bazı konulara dikkat ederseniz sizin için ve uyguladığınız ürün için daha sağlıklı olacaktır ve memnun kalacağınız sonuçlar verecektir.

  Kullanıma başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey uygulama yapacağınız odadaki eşyaların üzerini koruyucu örtülerle örtmek ve odayı iyice havalandırarak işlem sırasında da hava almasını sağlamaktır. Eğer dış mekânda bir uygulama yapacaksanız güneşli günleri tercih etmeniz uygulayacağınız alanın çabuk kuruması açısından önemlidir. Kapı, pencere gibi alanlara uygulama yaparken bulundukları yerden çıkararak uygulama yapmanız etrafa bulaşmaması açısından daha sağlıklı olacaktır. Kapı, pencere pervazlarına uygulama yaparken dikkatli olmanız ve duvar kısımlarını bantla ya da benzeri bir ürünle kapamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

  Oto boyama işlemi yapacaksanız aracınızın yüzeyini iyi bir şekilde temizleyerek pürüzlü ya da paslı yerleri zımparalamanız gerekmektedir. Zımpara işleminden sonra boş kalan kısımları uygun macunlarla doldurabilirsiniz. Sonrasında uygulama yapmadan evvel zeminin iyi bir şekilde ve herhangi bir hava akımında yerden toz kalkmayacak şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Sonrasında uygulamayı yapabilirsiniz.

 • Bosch, Troy ve Black & Decker gibi markaların en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerine Cimri.com aracılığı ile sahip olarak bu kaliteli boya tabancalarını pek çok alanda pratik bir şekilde kullanabilirsiniz!