Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Boy Ölçer Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Boy Ölçer markası:

En Çok İncelenen Boy Ölçer Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Boy Ölçer Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 45 Boy Ölçer modeli içerisinde en ucuz Boy Ölçer fiyatı 20.6 TL iken, en yüksek Boy Ölçer fiyatı 819.32 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Boy Ölçer fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Boy Ölçer fiyatı ise 41.21 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Boy Ölçer Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Boy Ölçer

İnsan vücudu doğduktan sonra birçok fiziksel gelişim gösterir. Kişilerin boy uzunluğunun kaç cm olduğunu öğrenmeleri için üretilen ürünlere boy ölçer adı verilir. Günümüzde pek çok özellik ve tasarımda üretilmiş birçok boy ölçüm cihazı bulunur. Sadece eczane veya doktor odaları gibi mekanlarda değil evde, spor salonunda kısacası ihtiyaç duyulan her alana uygun boy ölçüm cihazları üretilir. Boy ölçer metre cihazları yer kaplamayan ve kullanımı oldukça basit olan ürünlerdir. Çocuk odaları için vazgeçilmez dekorasyonların arasında bulunan boy ölçerler, oldukça kullanışlıdır. Hem hızla gelişen çocukların boy takibinin kolay yapılabilmesine hem de odanın dekorasyonuna uygun bir yapıda olur. Birçok marka tarafından farklı malzemelerden üretilen boy ölçer modeli bulunur. Açık alanlarda genellikle duvara monte olan boy ölçer ürünleri, evlerde yapışkanlı olarak tercih edilebilir. Boy uzunluğunun doğru ölçülebilmesi için boy ölçerlerin belli bir uzunlukta olmaları önemlidir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılmasının aksine, sokaklarda kullanılabilen hem kilo hem de boy ölçen modeler bulunur. 

Boy Ölçer Modelleri ve Özellikleri

Genellikle gelişme çağında olan bireyler sıklıkla boy ölçer çeşitlerini kullanır. Boy ölçerler fiziki değerlerin kayıt altında olması gerektiği durumlarda oldukça kullanışlıdır. Örneğin; askeriye ve spor salonları gibi yerlerde, boy ve kilo gibi ölçüler kayıt altına alınır. Boy ölçümü yapan dijital, mekanik ve yapışkanlı birçok dekoratif ürün bulunur. Kişi kendi boyunu metre ve mezure gibi bir ürünle doğru bir şekilde ölçemez. Bu yüzden ölçümün sağlıklı sonuç verebilmesi için mutlaka boy ölçer duvara monte modellerinden biri tercih edilmesi gerekir. Boy ölçer çeşitleri genellikle kilo da ölçer. Boy ölçer modelleri genellikle 0.5 mm değer aralığı ile sunulur. Fakat bazı modeller 1 mm aralıklı olarak da üretilebilir. Mekanik olan boy ölçerlerin aksine, dijital hafızaya sahip olan boy ölçerler daha önceki verilerin takibini kolaylaştırır. Bu sayede kişi boy uzamasının takibi kolay bir şekilde yapabilir. Gelişme çağında olan bir çocuğun fiziki gelişiminin takibi sıklıkla yapılmalıdır. Fiziksel bilgilere sağlıklı bir şekilde ulaşmak için düzenli boy ölçümü yapılması boy ölçer özellikleri sayesinde kolaylıkla yapılır. Boy ölçer modellerinin tarihe göre işaretlenebilir özellikte üretimleri de mevcuttur. Boy ölçerin yapıştırılacak yüzeyin kuru ve temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Koruyucu bantlarından ayrıştırılarak kolay bir şekilde kısa süre içerisinde yapıştırılabilir. Boy ölçer modelleri çocuk odası gibi evin birçok köşesine yapıştırılabilir. Kalitesine göre değişen çocuk boy ölçer modelleri, farklı yapıları ile öne çıkar. Örneğin; çocukların boya kalemleri ile rahatlıkla çizim yapabilecekleri boy ölçer modelleri de bulunur. Boy ölçer modelleri kreş ve anaokulu gibi eğitim kurumlarında da boy takibi amacıyla ve sınıf dekorasyonunu desteklemek amacıyla kullanılır. Yer kaplamayan değişik tasarımlara sahip boy ölçer modelleri çocukların ilgisini oldukça çeker. Büyüme çağında olan bir çocuğun odasına konacak boy ölçerler gelişimin yakından takip edilmesine olanak sağlar. Oldukça kolay yer değiştirebilmesi sayesinde boy ölçer cetveli portatif ürünler arasında bulunur. Kaliteli malzemeden üretilen boy ölçerler daha uzun ömürlüdür. 

Boy Ölçer Fiyatları

Günümüzde birçok marka tarafından boy ölçer modeli üretilir. Boyutlarına, tasarımlarına ve daha birçok özelliklerine göre farklılık gösterirler. Kişinin ihtiyacına göre tercih edilecek ürünün özellikleri, markası ve üretilen malzemesi, fiyatını etkileyen faktörlerin başında gelir. Boy ölçer fiyatları her bütçeye uygun bir şekilde farklı aralıklarda belirlenir. Hem boy hem de kilo ölçümü yapan boy ölçer modelleri daha yüksek fiyatlarda olabilir. Profesyonel olarak kullanılan boy ve kilo ölçer cihazları ev tipi cihazlara oranla daha yüksek fiyatlarda olabilir. Medikal amaçla kullanılan boy ölçer cihazları ile dekorasyon amaçlı kullanılan boy ölçer duvar sticker modelleri arasında fiyat farklılıkları mümkündür. Üretici firmaya ve tasarıma göre boy ölçer fiyatları oldukça değişkenlik gösterir. Boy ölçer modellerinden biri tercih ederken bütçe ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Sade tasarımda üretilen boy ölçer cetveli modelleri genellikle uygun aralıklarda sunulur. Boy ölçer fiyatlarını cimri.com’dan inceleyebilir, ürün özelliklerine göz atabilirsiniz.

Boy Ölçer Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Boy ölçer tercih etmeden önce dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunur. Bunlardan en önemlisi ihtiyaca göre bir tercih yapılmasıdır. Özel temalarla tasarlanan ve üretilen boy ölçer modelleri, kullanılacak olan odanın dekorasyonuna uyum sağlamalıdır. Doğru uzunluk aralıklarında üretilmiş bir boy ölçer sticker modeli sağlıklı bir sonuç almanızı sağlar. Boy ölçer sticker modelleri genellikle, ortalama 130 ile 200 cm arasında üretilir. Kaliteli malzemeden üretilen boy ölçer stickerları veya ürünleri daha uzun ömürlü olur. Boy ölçer yapıştırma modelleri genellikle odanın düz ve boş olan duvarlarına uygun olarak tercih edilmelidir. Boy ölçer yapıştırma modelini tercih eden kullanıcılar, boy ölçerin alt kısmında bulunan yapışkanının kaliteli olmasına dikkat etmelidir. Gelişme çağında olan çocuklar gibi bebeklerin de sık sık boyunun ölçülmesi gerekir. Fakat bebekler yetişkinler gibi ayakta duramadıkları için, bebek boy ölçer cetvelleri tercih edilmelidir. Çocuk odaları için tercih edilecek boy ölçer modelinin, çocuğun ilgi alanına uygun tasarlanmış bir model olması gerekir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery