iştirakidir.
25 - 67 TL (2 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

The Sims 3: Island Paradise PC

25,80 - 67,05 TL (2 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-28) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Simülasyon
  • Platform PC
  • Yaş Grubu 12 +
  • Yayıncı Firma EA Games
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
The Sims 3: Island Paradise Yaşam simülasyonu oyunu The Sims 3 için sonradan yayınlanan Island Paradise, serinin en iyi ek paketlerinden biri durumunda.
Yazar: Ferhat Verdi 18/12/2014

Orijinal The Sims 3 oyunun üzerine yüklenen ek paket, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. The Sims 3: Island Paradise’da yaşam alanınız karadan denize yakın yerlere, denize hatta denizin üzerine taşınıyor. Oyuna karakter seçim ekranı ile başlıyorsunuz.

Saçı, görünümü, kilosu, sakalı, saçı, kaşı, gözü gibi birçok fiziksel özelliğinin tamamen sizin insiyatifinize belirlendiği oyunun başlangıç kısmında ister yeni yerler keşfetmeye hazır bir gezgin ister denizkızı olabilmenize mümkün. Hatta cankurtaran bile olabilirsiniz. Giriş ekranı oldukça renkli ve keyifli seçenekler barındırıyor.

Oyunda çok sayıda adanın yer aldığı bir harita üzerindesiniz. Yaşam alanınızı kurduktan sonra diğer adalara botlarla seyahat edebiliyorsunuz. Seyahatler deniz üzerinde olduğu için, The Sims oyunlarının kara odaklı senaryolarına farklı bir bakış açısı getiriyor. Dilediğiniz adaya yönelebiliyor, buralara vardığınızda keşfe çıkabiliyorsunuz. Ada üzerinde dilerseniz otel de kurabilirsiniz.

Otelin detaylarını siz belirliyorsunuz. İki kişilik küçük odalar, büyük odalar ve konfora dair diğer her şey sizin oyundaki talimatlarınızla yapılıyor. Oteli kurduktan sonra odalar için fiyat belirliyor, turizm işine merhaba diyorsunuz. İnsanların yavaş yavaş gelmeye başladığı oteliniz, size puan kazandırıyor ve hem otelinizin ünü artıyor hem de zengin oluyorsunuz.

Sadece kara parçaları üzerinde değil deniz üzerinde de ev kurabiliyorsunuz. Adeta hayal gibi olan bu evlerde yaşamak oldukça keyifli. Botunuzla bolca seyahat, bolca keşif derken bir gezgin olup çıkıyorsunuz. Oyundaki hoş detaylar bunlarla da kalmıyor. Örneğin suyun altına dalış yapabiliyor, bu masmavi dünyayı tanıyabiliyorsunuz. Bu arada denizin derinliklerinde her şey toz pembe değil, zaman zaman karşınıza çıkan köpekbalıkları ölümünüze neden olabiliyor. Ayrıca suyun altında dalış tüpünüzle beraber hareket etmektesiniz ve dikkat etmezseniz havasız kalıp ölebiliyorsunuz.

Oyunda cankurtaran mesleğine ayrıca değinmek gerekiyor. Sahil kenarlarında olduğunuzu belirtmiştik, belli sayıda nüfusa sahip adadaki yaşamın denize yakın olma konusunundaki sonuçlarından biri de insanların denize girmesi, elbette kimi zamanlarda insanlar boğulma tehlikesi yaşayabiliyor. İşte bu noktada cankurtaranlar devreye giriyor. Bir cankurtaran olup, The Sims 3: Island Paradise’da ilginç bir meslek deneyimi edinebiliyorsunuz. Oyunda ayrıca radyo istasyonları da var. Eğlenceli etkinlikler, değişik yiyecekler ve daha fazlasıyla The Sims oyunlarının en renklilerinden biri ile karşı karşıyasınız.

The Sims 3: Island Paradise, yaşam simülasyonu türünün denize yakın noktalara taşıyan, oldukça güzel bir oyun. Yapay zeka açısından herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız oldukça düşük, oyunun grafik yönü tek kelimeyle muazzam. Deniz yaşantısın dair detaylar, su altı, ada ve özellikle de otel işletmeciğine dair senaryolar harikulade. Zamanın nasıl geçtiğiniz anlayamayacağınız The Sims 3: Island Paradise’da geniş bir zamana ihtiyaç duyacağınızı da hatırlatalım. Oyun, günler boyunca oynanaması gereken bir yapıya sahip. The Sims oyunlarına aşina olan kimselere tavsiye ettiğimiz oyunu, genel itibarıyla yaşam simülasyonu türüne ilgi duyan tüm oyun meraklılarına öneriyoruz. İyi oyunlar...

Ferhat Verdi 18/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
EA Games Bilgisayar Oyunları