iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Assassins Creed III Assasin’s Creed oyunlarının belki de en farklı karakteri ile karşı karşıyasınız; Connor Kenway adlı karakterinizle Amerikan Devrimi zamanında, 1753 yılındasınız.
Yazar: Ferhat Verdi 09/02/2015

Macera aksiyon türündeki Assasin’s Creed oyunlarında genelde intikam uğruna savaşan bir karakter yönetilirdi, Altaïr ibn La-Ahad ve Ezio ile intikam duygusu ile nefret dolu cinayetler işlendi. Ancak serinin beşinci büyük oyununda bu kez amaç intikam değil; adalet ve özgürlük. Assasin’s Creed oyunlarının belki de en farklı karakteri ile karşı karşıyasınız; Connor Kenway adlı karakterinizle Amerikan Devrimi zamanında, 1753 yılındasınız.

Oyunda yönettiğiniz karakter Connor; her şeyi anında kabul etmeyen, sorgulayan biri. Connor, sorgulayan yapısının yanı sıra dik kafalı ve sinirlendiğinde de sağlam sinirlenen biri. Oyunda üç farklı saldırı biçimine sahipsiniz. Bunlar normal, uzun menzilli ve counter-attack adını alıyor. Dövüş sistemi ile gayet başarılı olan oyunda, elbette bir yerden bir yere hareket etmek de büyük önem taşıyor.

Binalar çok alçak ve yerdeki düşmanlar yukarı doğru bakabiliyor. Bu durumda binaların üzerinden çok fazla atlayamıyorsunuz, daha çok sakin sakin sokaklarda gezinerek ya da daha çok atınızı kullanarak ilerlemeniz gerekiyor. Yine ağaçlara tırmanarak da ilermeniz mümkün, ancak bu çok kısıtlı bir olanak. Şehir içinde az sayıda ağaç var ve çok da pratik değil. At, yürümek ve ağaçlara tırnanmak ağırlıklı bu hareket özellikleri ile daha çok yüksek binalar arasında atlanarak ilerlenenen serinin önceki oyunlarından ayrılıyor Assasin’s Creed III.

Görevleriniz ise genellikle hedefleri yakalayıp öldürmek şeklinde. Bununla birlikte eşyalar toplayabiliyor ya da bir kaleyi baştan sona ele geçirebiliyorsunuz. Oyunda kısa bir süre de olsa gemi de kullanıyorsunuz. Naval Missions adı altında gemi kullandığınız görevlerde heyecan dolu maceralara sürüklenebilirsiniz. Gemiyle işim olmaz ben şehirde dolaşırım diyenler ise bu görevleri seçmeyerek yollarına klasik şekilde devam edebilirler.

Oyunda aralarında Boston ve New York’un da yer aldığı dört bölgede görevlerinizi tamamlıyorsunuz. Mimari açıdan, döneme sadık kalınmış ve etraftaki insanlar da yaşayan bir şehirde oynadığınız hissini yoğun olarak yaşatıyor. Daha önceki oyunları oynayanlar ise İtalyan mimarisinin görkeminin yanında bu oyundaki yapıları bir hayli sönük bulabilirler. Açıkçası yapılar daha detaylı da olabilirdi.

Oyunun ses ve grafik özellikleri gayet iyi. Detaylar özellikle şehir mimarilerinde daha iyi olabilirdi ama genel olarak sınıfı geçmeyi başarıyor. Silahlar, düşmanlarınız ve sizi zorlayan bölümleri ile çok uzun saatleri feda etmenize gereksinim duyan bir oyun olduğunu da belirtelim. Oyunun tamamlanması için 30 saate yakın oynamanız gerekiyor. Bu süre en iyi oyuncular için, ancak 40 saat içinde tamamlanabilir bir oyun. Bu süre elbette oyunun ne denli zengin bir konu çeşirliliğine sahip olduğunu ve ‘açık uçlu oyun’ türünün en iyilerinden biri olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Macera aksiyon türündeki oyunlardan hoşlananlar için kaçırılmaması gereken alternatiflerden biri Assasin’s Creed III. GamePap, klavye ya da fare neyle oynarsanız oynayın keyifle geçecek saatler kuvvetle muhtemel. Zorluk seviyesi gayet iyi, her kesimden oyuncunun kısa sürede uyum sağlayacağı oyunlardan biri. Üstelik gerek çok oyunculu gerekse kooperatif oynanış olanağı sunması, arkadaşlarınızla ya da dünyanın her yerinden oyun severlerle oynanabilecek bir oyun anlamı taşıyor. Keyifli oyunlar!

Ferhat Verdi 09/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Ubisoft Bilgisayar Oyunları