iştirakidir.
10 - 35 TL (15 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Call Of Juarez Gunslinger PC

10,50 - 35,00 TL (15 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • Daha Fazla Göster (-23) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Özellikler

 • Çıkış tarihi May 23, 2013
 • Çoklu çalma modu Yok
 • Dil versiyonu ENG
 • ESRB rating M (Olgun)
 • Geliştirici Techland
 • Oyun baskısı Temel
 • PEGI hızı 16
 • Platform PC
 • Tür FPS (ilk kişiyi çeken)
 • Yayımcı Ubisoft
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Call of Juarez: Gunslinger Geçtiğimiz yıllarda yapımcı firma Ubisoft'un modern zamanda geçen Wild West tarzı vasat oyununun (The Cartel) daha yankıları bitmeden bu kez Call of Juarez: Gunslinger adlı oyununu duyurması oyun severleri şaşırtmıştı.
Yazar: Ferhat Verdi 30/03/2015

Geçtiğimiz yıllarda yapımcı firma Ubisoft'un modern zamanda geçen Wild West tarzı vasat oyununun (The Cartel) daha yankıları bitmeden bu kez Call of Juarez: Gunslinger adlı oyununu duyurması oyun severleri şaşırtmıştı. Açıkçası adında ''Call of Juarez'' bile geçmesi ‘yine mi’ sorusunu sordurttu. Ancak gelin görün ki bu kez firma hatalarını telafi etmişe benziyor. Geliştirici koltuğunda bu kez yine Techland'ı gördüğümüz oyun, bizi bir hayli düşündürse de serinin adını bu kez temize çıkartmayı başardı. İşte detaylara başlıyoruz...

Ziyaaa!

Silas Greaves adlı karakteri yönettiğimiz oyunun en ilginç tarafı hikayeyi onun anlatımıyla şekillendiriyor olması. Aslında bir ödül avcısı olan kahramanımız, ilk bölümde bir bara gidiyor ve Dalton kardeşlerden Jessie James'a kadar vahşi batının azılı haydutlarının peşinde nasıl koştuğunu bir bir anlatıyor.

Oyun esnasında bir yandan hikayeyi anlatırken bir yandanda onun anlatımıyla olan olayları yaşıyoruz. ''Bir yerde tek başıma ilerlerken bir anda etrafımı apaçiler sardı dört bir tarafımdan beni kurşun  yağmuruna tutuyorlardı'' diyor ve apaçiler etrafımızı sarıyor. Senaryo onun anlatımı ile yaşana dursun sonra ''şaka şaka aslında apaçiler değil kovboylardı'' dediğinde ise bir anda apaçiler yok oluyor ve kovboylarla çatışmaya devam ediyoruz. Bu oyunu farklı kılan şey ise ilerlemeye devam ederken Silas'ın aynı zamanda hikayeyi anlatarak bizi yönlendirmesi ve onu dinlemek.

Wild wild west

Oyunda üç farklı mod bulunuyor. Bunlardan ilki Story yani hikaye modu. Burada isterseniz ilk olarak oyunun ana konusunu oynayın ve oynanış hakkında bilgiler alın çünkü bu modu oynamadan diğer modları direkt oynamanız halinde alışmanız biraz zaman alabilir. İkinci mod ise Arcade yani sürekli olarak düşmanların geldiği ve ufak bir alanda ilerleyerek düşmanlarınızı öldürdüğünüz alan. Bu bölümde düşmanlarınızı nasıl öldürdüğünüzden ya da kaç saniyede bitirdiğinize göre puanlar alıyorsunuz.

İster kafasından vurun ister uzak mesafeden yada 3-4 saniye içerisinde ard arda kaç kişi vurduğunuza bağlı olarak bir puanlama sistemi mevcut. Ve gelelim en çok sevdiğim bölüme Duels yani düello modu burada ana hikayeyi oynarken karşımıza çıkan karakterler ile düello yapıyoruz. Bu ne kadar hızlı ve dikkatli olduğunuz ile alakalı olan bir bölüm ve oldukça da zorlayıcı diyebilirim.

Story mode ya da Arcade mode neyse ama Duels bölümü için arkadaşlarımızla düelloları internetten yapmak gerçekten eğlenceli olabilirdi.

Nerede o eski kovboylar

Yapay zekanın hala alması gereken çok yol var. Bu tip bir oyun için yapay zeka ortalamanın çok altında kalmış. Düşmanlarınız siper alıyorlar almasına ama ne tuhaf ki patlayıcı bir varilin yanına. Tabi bu şekilde gelişen hatalardan dolayı çantada keklik oluyorlar.

Grafik konusuna gelirsek eğer bu vahşi batı neden bu kadar renkli ve ışıklı demeniz olası. Kullanılan efektler bizlere eski vahşi batıda değil de bir tiyatro sahnesinde olduğumuz hissini ve etraftakilerinde dekor olduğunu hissettirebilir. Ancak genel itibari ile grafikler alışılagelmişin dışında çok hoş yapılmış. Çok fazla hata ile karşılmaşdığımız oyunda seslendirmeler ve müzikler ise gerçekten Western kuşağına yakışır cinsten. Eskiden izlediğimiz kovboy filmlerinde çalan müzikler ile aynı tat ve esintiden.

Son sözler

Call of Juarez The Cartel adlı vasatın altındaki oyundan sonra Techland bu kez gönlümüzü almayı başardı. Bu keyfli hikayeyi Silas'ın ağzından dinleyerek vahşi batıda düello yapmak isterseniz, sizlerde COJ:Gunslinger'ı denemelisiniz.

Ferhat Verdi 30/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Ubisoft Bilgisayar Oyunları