Bebekler için dördüncü ve altıncı aydan itibaren bazen de doğumdan itibaren biberon kullanımı söz konusu olabilir. Biberonlar, anne sütü, mama, su ve bitki çayları için kullanılabilir. Biberonla bebekler, emme reflekslerini güçlendirebilir. Zira, emme eylemi bebek için sadece bir refleks değil güçlü bir ihtiyaçtır da. Bebeklerin beslenmesinde son derece önemli bir araç olan biberonlar, silikon ağızlı ya da plastik ağızlı olabilirler. Biberonların kendisi de cam ya da plastik malzemeden üretilmiş olabilir. Bebeğin temel motor becerilerinin gelişimi açısından belirli bir aydan sonra kulplu biberonlar kullanılması da tavsiye edilir.

Biberonları sağlıklı bir biçimde kullanmak için etkili bir temizleme yapılmalıdır. Bu amaçla biberon fırçaları kullanılabilir. Bebek biberon ve mama kaplarını yıkamak için özel olarak üretilmiş olan deterjanlar da temizlemeye yardımcı olabilir. Ancak biberon temizliği için en etkili temizlik sterilizatörlerle yapılır. Bu amaçla üretilmiş, evde de kolayca kullanılabilen sterilizatörlerden kullanarak biberonları temizleyebilirsiniz.

Biberon Sterilizatörü Nedir ve Neden Gereklidir?

Yeterince temizlenemeyen biberonlar, bakteri üremesi için elverişli bir ortam yaratırlar. Söz konusu bakteriler, yetişkinler için bile çok tehlikeliyken bebekler için çok ciddi rahatsızlıklara, ağrılara neden olabilirler. Bu nedenle bebeklere biberonla sıvı verilmeden önce biberon ve biberon emziğinin mutlaka steril edilmesi gerekir. Biberonda kalan mama artıkları kısa sürede bakteri üreterek ishal, kusma ve zehirlenmelere neden olabilirler. Buhar, verdiği şiddetli ısı ile ve biberonun her noktasına nüfuz edebilmesi ile çok güçlü bir temizlik sağlar. Biberon sterilizatörlerinin yaptığı iş de aslında buharı kullanarak hijyen sağlamaktır.

Uygun Fiyatlı Biberon Sterilizatörleri Nereden Alınır?

Cimri mağazalarından en uygun fiyatlarla biberon sterilizasyonu aletleri alabilirsiniz. WeeWell, Philips Avent, Beurer, Chicco, Boon, Tefal, Mamajoo gibi markaların ürünlerini cazip fiyatlarla alabileceğiniz cimri.com’da fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınıza uygun ürünleri kolayca bulabilir, geniş ürün çeşitliliği, detaylı ürün bilgisi, fiyat karşılaştırması yapabilmek gibi birden fazla avantajla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Cimri ile en ucuz bebek ürünlerini, en hızlı biçimde bulabilir, online alışverişin keyfini sürebilirsiniz.