Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bebek Yorganı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Yorganı markası:

En Çok İncelenen Bebek Yorganı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bebek Yorganı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 96 Bebek Yorganı modeli içerisinde en ucuz Bebek Yorganı fiyatı 54.9 TL iken, en yüksek Bebek Yorganı fiyatı 490.41 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Yorganı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bebek Yorganı fiyatı ise 129.04 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bebek Yorganı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bebek Yorganı

Bebeklerin gelişimleri için sağlıklı ve doğal malzemelerden yapılan ürünler kullanmak gerekir. Özellikle kış aylarında ısı izolasyonu sağlayan, sağlıklı ve doğal ham maddelerden yapılan bebek yorganları kullanılır. Bebek yorganları, özellikle doğal yün, pamuk, organik silikon ve elyaf gibi malzemelerden üretilir. Dolgu malzemeleri, pamuk ya da pamuk içerikli kumaşlardan üretilen kılıflarla kaplanır. Bebek yorganları, farklı bebek yatak ölçüleri nedeniyle farklı boyutlarda seçenekler ile satışa sunulur. Bebek yorganı çeşitleri ise mikrofiber dokulu kumaş türleri kullanarak üretildiği için sıklıkla kullanıcılar tarafından tercih edilir. Mikrofiber yorganlar, bebeklerde ısı izolasyonu en iyi şekilde sağlar. Bu özellikleri nedeni ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Aynı zamanda mikrofiber yorganlar özellikleri nedeniyle hava alabilen dokulu yapısından dolayı terlemeyi önler. Terleme olsada ısı izolasyonu nedeniyle terlemenin olumsuz etkilerini azaltır. 

Bebek Yorganı Çeşitleri

Bebeklerin odalarında bulunan mobilyaların ve aksesuarların tamamı bebekle temas ettiği için özenle seçilir. Sağlığı zararlı herhangi bir madde içermeyen malzemelerden üretilen ürünler ile dekore edilir. Bebeklerin odalarında en önemli ve dikkatle seçilmesi gereken eşyaları yatak ve yorgandır. Bebek yorganı çeşitleri, öncelikle içerisindeki dolgu malzemesinin türüne göre çeşitlere ayrılır. Bebekler için yapılan yorgan çeşitlerinin dolgu malzemeleri organik silikon, organik pamuk, pamuk içerikli elyaf, yün gibi malzeme türlerinden üretilir. Aynı zamanda malzemelerin antibakteriyel özelliklere sahip olmaları gerekir. Çünkü bebeklerin cilt yapıları çok hassas olduğu için alerjen etki göstermeyen ürünler kullanılır. Bebeklerin sağlıklı gelişimleri için gün içerisinde belli aralıklarla uzun süreler uyması gerekir. Uyku sırasında alerjen etki göstermeyen, terleme yapmayan hava alan yüzeysel yapılara sahip yorgan çeşitleri kullanılır. Ayrıca sağlıklı uyku süresi geçirebilmeleri için bebek yorganın; ağır olmayan ve hareket ya da solunumu etkilemeyen türde olması gerekir. Kış aylarında az miktarda kullanılmasına rağmen ısıtma etkisi yüksek olan bebek yorganı yün çeşidi kullanmak sağlıklı olur. Yün yorgan içeriğinin doğal olması ve sıcak tutması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Hafif ve yumuşak dokulu olması nedeniyle en çok tercih edilen bebek yorganı elyaf, kullanımı oldukça konfor sağlayan bir yorgan çeşididir. Elyaf bebek yorganlarını tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; elyaf dolgu malzemesinin organik ve antibakteriyel olmasıdır. Elyaf dolgu malzemesinin alerjen etkisi, yün dolgu malzemesinin alerjen etkisine göre oldukça azdır. Yorgan çeşitlerinin içerisinde elyaf dolgu malzemesi ile benzer konfora sahip olan silikon bebek yorgan çeşitleri de üretilir. Bebek yorganlarının konfor seviyelerini artırmak amacıyla elyaf ve silikon karışımı ile üretilen modeller bulunur. Kullanım özelliklere göre silikon elyaflı yorganlar iyi birer yorgan alternatifidir. Yorganların dış kaplamasında kullanılan kumaş türünün, bebek cildini tahriş etmeyecek yumaşlıkta ve pamuk içerikli olması büyük önem taşır. Pamuk ve benzeri ham maddeden üretilen kumaşlardan yapılan yorgan kılıfları sağlıklı kullanım sağlar. Aynı zamanda yatak üzerinde kullanılan bebek yorganı çarşafı, pamuk içerikli ya da tamamen pamuktan yapılan kumaş türünden üretilir. Bu sebeple bebeklerin uyku konforları en şekilde sağlanır.

Bebek Yorganı Fiyatları

Bebek yorganları, özellikle soğuk hava koşullarında bebeklerin üşümeden sıcak bir uyku çekmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Bebeklerin vücut ısıları uyku sırasında optimal seviyede olması gerektiği için bebek yorganlarının yapısının bunu sağlayacak özelliklerde olması gerekir. Bebek yorganı fiyatları, yorganın içerisindeki malzemenin kalitesine, türüne ve miktarına göre farklı aralıklarda belirlenir. Yorganların iç dolgu malzemesi doğal silikon, pamuklu içerikli elyaf, pamuk ve bambu gibi kumaş türlerinden üretilir. Bu dolgu malzemelerin türleri, bebek yorganlarının fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Bebek yorgaların dış kaplamasında kullanılan kumaşın, bebeklerinin cildine alerjen etki yapmayan pamuk ya da pamuk gibi doğal kumaş türlerinden yapılması gerekir. Teknolojik gelişmeler ile antialerjik kumaş türleri kullanımı yaygındır. Bu kumaş türünden tasarlanan bebek yorganlarının fiyatları, diğer kumaş türlerinden yapılan bebek yorganı fiyatlarından daha farklı aralıklardadır. Yorganların ölçüleri bebek yataklarının ölçülerine göre değişiklik gösterir. Bu ölçülere uygun farklı boyutlara sahip yorgan modelleri üretilir. Bebek yorganlarının fiyatlarının belirlenmesinde yorganın üretiminde belirlenen ölçüleri ve tasarımı etkili olur.

Bebek Yorganı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bebek yorganı satın alırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken unsur, bebek yatağı ile uyumlu ölçülere sahip olup olmadığıdır. Ölçüleri uygun olan bebek yorgan modellerini tercih ederken, yapıldığı malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir. Yorganın dış yüzeyindeki kumaş bebeklerle doğrudan temas eder. Bu sebeple yapımında kullanılan kumaşın, bebeklerin sağlığına zarar vermeyen doğal yapıda olması tercih edilir. Sağlıklı olması nedeniyle bebek yorganı pamuk modeli kullanım için sıklıkla tercih edilir. Pamuk hem doğal bir ham maddedir hem de hafif bir yapıya sahip olması nedeniyle en ideal yorgan malzemesidir. Bebek yorganları sağlıklı olması için doğal  malzemeler kullanılarak üretilir. Bebeklerin uyku sırasında güvenliği sağlamak amacı ile ağır olmayan doğal malzemeler kullanılarak tasarlanır. Bu şekilde tasarlanan yorgan modelleri, sıklıkla kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Ayrıca bebek yorganlarının hava alan bir yapıda olması, bebeklerin sağlıklı ve terleme yaşamadan uyku uyumasına yardımcı olur. Bebek yataklarını görsel olarak süslemek için bebek yorganı dantel modelleri tercih edilir. Bu bebek yorganları, özel günlerde kullanılmak amacıyla çeşitli nakış süsleme detayları ile çok şık görünümler sunar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery