Bebek Yatak Bariyeri

En Ucuz Bebek Yatak Bariyeri Fiyatları

25 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Çocuklarımızı bizim en değerli varlıklarımız. Onları koruyup kollamak bizim en büyük görevlerimizden biridir. Normal yaşamlarında ve uykularında güvenli olabilmeleri için bebek yatak bariyerlerinin bulundurulması önemlidir. Bebedue, Miny Baby ve Wellgro gibi markalar en uygun bebek yatak bariyeri aramasıyla Cimri.com da karşınızda.

BEBEK YATAK BARİYERİ NASIL TAKILIR?

Bebekler büyüme dönemlerine girdikten sonra hareket ve dönme sıklıkları artar. Buna bağlı olarak bulundukları yerden düşme sıklıkları da artar. Önlem olarak tasarlanan yatak bariyerleri bebeklerin düşmelerini engelleyen araçlardandır. Uykusun da çok fazla hareket eden bir bebeğiniz varsa yatak bariyeri sizin için en iyi çözümdür. Bariyerlerin en büyük amacı korumadır. Korkuluk olarak da geçmektedir. Katlanabilir olmasından kaynaklı yataklarda yer kaplamaz, çocukları rahatsız etmez. Yumuşak bir yapıya sahiptir, sert değildir. Karyola ve yataklara takılması için planlanmıştır. Bu iki alan bebekler için güvenli ve rahat olması gereken alanlardandır. Çeşitli markaların farklı bebek yatak bariyeri modelleri vardır. Bariyerlerin kumaş kısmı bebeklerin cinsiyetlerine göre şekillerle doludur. Bebek korkuluğunun takılması çok kolay bir işlemdir. Kutudan çıkan malzemeler düz bir zemine konmalıdır daha sonra kurulum kılavuzu okunarak işleme başlanır. Kutudan çıkan bariyeri açın daha sonra çubukları bariyerin yanındaki boşluklardan çıkarın. Bunu yaparken yatak bariyerinin sabit ve gergin olması gerekiyor, bundan kaynaklı bu işlemi iki kişi yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Çubukları geçirdiğiniz bariyeri kurulacak yatağın altına geçirin ve sağlamlığını elinizle kontrol edin. Eğer bebeğinizi yatağa yatırıyorsanız açık olan tarafa korkuluğu yerleştirin, iki tarafta açık ise iki adet korkuluk kullanabilirsiniz. Karyola içinde aynı işlem geçerlidir.

BEBEK YATAK BARİYERİ NE ZAMAN ÇIKARILMALI?

Hareketli bir çocuğunuz varsa bu sorunun cevabı farklılaşır. Genel olarak ebeveynler 12 aydan sonra korkulukları kullanmaya başlar. Çıkarma işlemini de bebeklerinin büyüme hızlarına bağlı olarak yaparlar. Hareketli bir çocuğunuz var ise ne zaman ki yataktan ya da karyoladan güvenli bir şekilde inip çıkar duruma gelir o zaman bebek bariyeri çıkartılabilir. Yine de yatak korkuluğunu çıkartmadan önce bir uzmana ya da doktora danışılmalıdır. Ailelerin sürekli korktuğu bu durum Cimri.com da en iyi bebek yatak bariyeri kategorisiyle çözüme kavuşturulabilir.