Hamilelik sürecinden doğuma kadar birçok bebek eşyası alınır. Kıyafetler, bezler, ana kucağı, uyku seti, biberon takımları, mama sandalyesi, bebek odası gibi birçok parçadan oluşan bebek eşyaları arasında en zor seçimlerden birini bebek yatağı oluşturur. WellMatt, Ships Baby, Air Comfort gibi markaların en iyi bebek yatağı modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir, en kaliteli bebek yatağını en ucuz fiyat seçeneğiyle alabilirsiniz.

  • Bebek Yatağı Hangi Malzemeden Olmalı?

    Lateks, pamuk, yün, visco gibi malzemelerden bebek yatağı üretilmektedir. Lateks; kauçuk ağacından üretilen doğal bir malzemedir. Yatak içerisinde hava dolaşımı sağlaması sebebiyle sıcaklığı dengeleyerek sağlıklı bir uyku ortamı sağlar. Pamuk; nemi dengeleme özelliği ile vücut ısısını ayarlar. Terlemeyi en aza indirir. Bebek yatağı için en uygun malzemedir. Yün; lifler arasındaki hava kütlesi sayesinde vücut ısısını doğal olarak korur.

    Bir tarafı yazlık, bir tarafı kışlık olarak kullanılabilen bebek yatakları işlevselliği sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Örneğin; pamuklu yazlık tarafı daha az terletirken, yünlü kışlık tarafı bebeğinizi daha sıcak tutacaktır.

  • Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

    Bebeğin sağlığı için son derece önemli olan bebek yatağı seçimi özenle yapılmalıdır. Nefes alan, terletme yapmayan, kendine ait kılıfı çıkarılıp yıkanabilen, antialerjik bir bebek yatağı, bebeğiniz için en iyi seçim olacaktır. Seçeceğiniz yatak ne çok sert, ne de çok yumuşak olmalıdır. Orta sertlikte bir yatak seçmek doğru olacaktır. Tam ortopedik yatak yerine yarı ortopedik bebek yatağı seçilebilir. Yatak üzerine sermek için ayrıca bebek yatağı alezi alarak, olası kazaları engelleyebilirsiniz.

    Bir bebek için sağlıklı uyku çok önemlidir. Gelişme halindeki kas ve iskelet sisteminin yatak tarafından desteklenmesi gerekir. Uyku sırasında salgılanan hormon; bağışıklık sistemini güçlendirir ve hipofiz bezinin daha fazla büyüme hormonu üretimini sağlar. Kesintisiz bir uyku, bebek ve çocuk gelişiminde en az beslenme kadar büyük önem taşımaktadır. Yani iyi bir bebek yatağı, iyi bir uyku demektir. İyi bir uyku, güçlü bağışıklık sistemi, güçlü kas sistemi ve sağlıklı bir bebek demektir. Her anne bebeği için en iyisini ister. Siz de bebeğiniz için en iyi yatağı Cimri.com vasıtasıyla bulabilir, fiyat karşılaştırması yaparak en uygun yatağı alabilirsiniz.