BEBEK VÜCUT KREMLERİ NELERDİR?

Bebeklerin cildi çok hassastır ve kurumaya eğilimlidir. Bez kullanımı gibi nedenlerden dolayı da tahriş olmaya çok açıktırlar. Bu tip durumlar için bebeğinizin cildini koruyucu bebek vücut losyonları kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Bebek yağları da bebek vücut bakım ürünlerinin içinde büyük yer kaplamaktadır. Özellikle banyo sonrası kullanılması önerilen bu yağlar; nemi cilde hapseder ve cilt üzerinde bir bariyer oluşturur. Bu şekilde bebeğinizin cildi kendi nemini kullanarak belirli bir dengede kalır ve yağ sayesinde de beslenir. Böylelikle tahrişler önlenmiş olur. Tahriş ve cilt bütünlüğünün bozulması hassas ve reaktif cilde neden olmaktadır. Bebek vücut kremi kullanmak; bebeğinizin alerjik problemlerle karşılaşmasına karşı da önlem almanıza yardımcı olur.

Bebek vücut losyonları ile bebek masajı nasıl yapılmalı?

Bebek vücut kremleri sadece banyo sonrasında değil, sabahları, akşam yatmadan önce masaj ile ve bez değişimlerinde kullanmanız faydalı olacaktır. Bu losyonlar yetişkinlerinkinden farklıdır ve parfüm, boya içermezler. Bebeğinize yatmadan önce masaj yaparak bu losyonları uygularsanız, daha kesintisiz uyuyacaktır ve bu sürede siz de dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bebeğinize masaj yaparken özellikle parmaklarını unutmamalısınız. Eklemlerini kol ve bacaklarını açıp kapatarak bebeğiniz rahatlatmalı ve karnını unutmamalısınız. Ağ alt kısımdan başlayarak sağ yönünde yapacağınız masaj, bebeğinizin gaz problemini çözecek ve uykusunun kesintisin olmasını sağlayacaktır.

Bebek Vücut Nemlendiricisinin Cilt için Faydaları

Kullanımı oldukça yaygın bir üründür ve bebekler için bir zararı yoktur. Hatta gereklidir. Çocuk doktorları da bebek losyonlarını tavsiye etmekte ve kullanımını desteklemektedir. Kuru cildin egzama ve alerji gibi birçok probleme yol açabileceği bilinmektedir. Kuruyan cildin cilt bütünlüğü bozulabilir ve dışarıdan gelen irritan maddelere açık olur. Bu da cildin tepki vermesine ve reaksiyon oluşmasına neden olur. Bebeğinizi bu durumlardan korumak çok basittir. Cildin nemlendirilmesini sağlayacak bebek ürünlerinin kullanımı yeterli olacaktır.

Bebeğinizin cildine uygun ve güvenle kullanabileceğiniz, Johnson’s Baby, Mustela, Dalin, Bubchen, Sebamed, Chicco, Bioderma, Nivea, Uni Baby, Biobaby, Hipp, Organicare, Komili, 99, Neutrogena, Lansinoh, Druide, Canbebe, Babe, Burt’s Bees, Disney ve Vaseline marka bebek yağlarını, bebek vücut losyonlarını ve bebek vücut kremlerini, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/bebek-vucut-kremi