Bebek alışverişindeki en keyifli parçalardan biri tulumlardır. Fırfırlı, dantelli, uzun kollu, kısa kollu birçok modele ve renge sahip bebek tulumları karar vermeyi zorlaştırır. Bambaki, İdil Baby, Aziz Bebe, Sema Bebe gibi markalar tarafından üretilen en kaliteli bebek tulum çeşitleri, Cimri.com’daki en ucuz fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor!

 • Bebek Tulumu Nedir?

  Penye veya pamuklu kumaşlardan üretilmiş, bebeğin üzerinin kolay giyilip çıkartılması amacıyla çıtçıtlı veya düğmeli çeşitleri olan, patikli modelleri sayesinde bebeğin ayağının üşümesini engelleyen, işlevsel yapısıyla bebeğin belinin ve karnının açılmasına engel olan tek parçalı bebek giysisidir. Uzun kollu modelleri olduğu gibi kısa kollu ve şortlu tulum modelleri de mevcuttur.

 • Bebek Tulumu Nasıl Seçilmelidir?

  Bebek tulumları seçilirken en çok kumaş türüne dikkat edilmelidir. Teri çok iyi emen bebek penye tulumlar en çok tercih edilen çeşitlerdir. Bebek patikli tulumlar el ve ayakları sararak bebeğinizin üşümesinin önüne geçen modellerdendir. Değişik renkleri ve düğmeli modelleriyle giydirme esnasında büyük kolaylık sağlar. Bebek havlu tulumu çeşitleri özellikle yaz aylarında havlu yapısı ile teri emerek bebeğe rahatlık verir.

  Bebeğinizin gün içinde üzerini sıkça değiştirmeniz gerekebileceği için hem size hem bebeğe kolaylık olması açısından biraz bol, beli sıkı olmayan önden düğmeli modeller çok işlevsel olacaktır. Patikli ya da ayaklı diye tabir edilen bebek tulumları, ayağına çorap giydirdiğiniz bebeğiniz için ikinci bir koruma olacaktır.

  Yeni doğan bebekler çok hızlı büyürler. Büyüme hızına göre birden fazla bebek tulumu almanız yararınızadır. Organik malzemeden üretilen bebek tulumu almanız alerjilere karşı bebeğinizi koruyacaktır. Mevsimine göre uzun ya da kısa kollu modeller, rengârenk yapılarıyla bebeğinizin de hoşuna gidecek şekilde üretilmektedir. Hassas ciltli bebeğinizin cildinin tahriş olmaması için kaliteli kumaşlardan üretilmiş bebek tulum çeşitleri arasından seçim yapmalısınız.

  Erkek bebek tulumları renk olarak genelde mavi tercih edilse de farklı renkleriyle çok eğlenceli seçeneklere sahiptir. Önden düğmeli olan bebek tulumları, cepli olan modellerle bebek şıklığının öne çıkan çeşitlerinden olmaya başlamıştır. Kız bebek tulumu modelleri daha çeşitli materyallerle ve işlemelerle süslü hale getirilmiştir.

  Bebeğinizin sağlığı için pamuklu ve anti bakteriyel ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz. Kanserojen madde içermeyen, anti alerjik özellikli bebek tulumları bebeklerinizin tenini koruyacaktır. Bebeğin koparması ve yutması riskine karşın tuluma dikilmiş süs veya düğmelerin kopmayacak sağlamlıkla olmasına da dikkat edilmelidir.