Trim Bebek Tırnak Makası

En Ucuz Trim Bebek Tırnak Makası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Trim
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Bebek bakımı, sadece beslenme ve giyimden ibaret değildir. Bebeğin banyosu, masajı, saç ve tırnak bakımı da özenle yapılmalıdır. Bebeklerin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi bebeğin konforu ve sağlığı için önemlidir. Zira, tırnakları uzadıkça kendi cildine, yüzüne zarar verebilir. Çok ince ve keskin olan bebek tırnakları, ciltte kolayca kesik açabilir. Bebeklerin uzayan tırnakları, onlarla oynarken ya da kucağınıza aldığınızda sizin de yüzünüze veya boynunuza zarar verebilir. Bu nedenlerle bebeklere özel tasarlanmış ve sadece onun kullandığı bir tırnak makası ile bebeğinizin tırnaklarını kesmeniz gerekir. Peki, bebeklerin tırnakları nasıl kesilir?

Bebeklerin Tırnakları Nasıl Kesilir?

Bebeğinizin tırnaklarını kesebilmek için önce ona özel bir tırnak makası almalısınız. Bu makas, başka kimse tarafından kullanılmamalı sadece bebeğe özel olmalıdır. Bebekler için tasarlanmış olan özel tırnak makaslarından alabilirsiniz. Banyo sonrasında yumuşayan tırnaklar çok daha kolay kesilecektir. Tırnak kesimi sırasında bebeğin elini düzgünce tutup sabitlemek çok önemlidir. Ancak bebeğin elini fazla sıkarsanız zorlandığı için hareket etmek isteyecektir. Bu da çok tehlikeli olabilir. Tırnak kesme işlemini yaparken bebeğin ellerini yüzüne yakın tutmamalısınız. Ayrıca kesilen tırnakların canlı hücreler içerdiğini ve vücuda deri dışından girme eğilimi gösterebileceğini düşünerek kesilen tırnakları itina ile çöpe atmanız gerekir.

Bebek Tırnak Makası Kullanmak Şart mı?

Bebeklerin tırnaklarını keserken ellerine ve tırnak kenarlarına zarar vermemek için mutlaka onların el yapılarına uygun olarak tasarlanmış olan tırnak makaslarından kullanmak gerekir. Bu nedenle bebeklere özel tırnak makaslarından almanız faydalı olacaktır.

Bebek İçin Uygun Fiyatlı Kişisel Bakım Ürünleri Nereden Alınır?

Bebeğinizin tırnak makası, pişik kremi, güneş koruyucu kremi, tarağı gibi kişisel bakım malzemelerini Cimri.com mağazalarından uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Bebedor, Chicco, Wee, Nuk, Fe, Dreambaby, Trim, Nascita gibi markaların bebek tırnak makası ya da çocuk tırnak makası ürünlerine Cimri ile ulaşabilirsiniz.