• Bebek telsizleri, anne ile bebek arasındaki iletişimi sağlayan günümüzün en önemli bebek güvenlik cihazıdır. Bebek odasındaki bebeğinizden haberdar olmak için satın alacağınız bebek telsizine, Cimri’de Weewell, Motorola, Loobex gibi markaların farklı modelleri ile en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!

  • Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Bebek telsizi alırken tercihlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmalısınız. Öncelikle satın alacağınız bebek telsizinin analog veya dijital mi olacağına karar vermelisiniz. Analog bebek telsizleri daha uygun fiyatlı olmasına rağmen ses kalitesi açısından dijital bebek telsizleri bir adım öndedir. Dijital bebek telsizlerinde aynı zamanda sesi veri haline dönüştürdüğü için diğer insanların sizi dinlemelerini imkânsız hale getirir. İkinci bir tercihinizi de audio ya da video bebek telsizi modelinden hangisini tercih edeceğinizdir. Bu tercihinizi de sadece ses ileten bebek telsizleri olan audio, videolu bebek telsizlerine göre daha uygun fiyatlı olmasına rağmen sadece bebeğinizin sesini iletir. Videolu bebek telsizleri ise değişik boyutlardaki ekranları, görüntüyü yaklaştırıp uzaklaştırabilmeleri ile tercih sebebi olmaktadır.

    Bebek telsizlerini satın almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenliktir. DECT teknolojisine sahip bebek telsizlerini seçmeniz, iletici ve alıcı arasındaki sinyalleri şifreleyebilme özelliği sağlar. Frekans bebek telsizlerinde de yine önemli bir özelliktir. Genel modellerde 49 megahertz kullanılır. Frekanslar, telsizlerin birbiri ile olan uzaklığında ses ya da görüntüyü kaybetmeden, efektif bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bebek telsizlerinin boyutları da taşıma açısından önemli bir özelliktir. Aynı zamanda cihazınızda azalan pil göstergesinin ve sese duyarlı ışığın olması da size pilin azaldığı ya da gürültü varken bebeğinizin sesini duyamadığınız anda görsel olarak uyarmasını sağlayacaktır.

  • Bebek Telsizi Zararlı Mıdır?

    Bebeğiniz hassas olacağından, frekanslardan etkilenmemesi için bebek telsizini sesini duyabileceğiniz uzak bir noktaya koymanızı tavsiye ediyoruz. Eğer seçtiğiniz bebek telsizi kablolu ise, yine güvenlik açısından yatağından uzak bir yere koymanız sağlıklı olacaktır. Genellikle çoğu bebek telsizi için ideal mesafe bebeğin başından bir metre uzakta olan noktalardır. Siz de bu bilgiler doğrultusunda, size ve bebeğinize en uygun bebek telsizi modelini Cimri’de en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz!