Kişisel bakım, önce temiz bir cilt, temiz saçlar, temiz tırnaklar ve temiz dişlerle başlar. Temizlik, güzel ya da bakımlı görünmenin ilk anahtarıdır. Hem erkekler hem de kadınlar için temiz ve bakımlı olmak, kişisel hijyenin yanı sıra özgüven ve sağlıklı hissetme konforunu sunar. Kişisel bakımı kolaylaştırmak üzere üretilmiş kullanımı kolay ürünlerden biri de kulak çöpü ya da kulak çubuğudur. Ucunda bir parça yumuşak pamuk bulunan kulak çubuğu, kulağın etrafını ve dış kısmını temizlemek için kullanılır. Ayrıca göz makyajını temizlerken de göz çevresi kulak çubuğu ile kolayca silinebilir. Kulak çubuğunu, elin girmediği ince alanları temizlemek, oje sürerken parmak kenarlarına bulaşan ojeyi çıkarmak, ayakkabının kıvrımlı yerlerini boyamak gibi amaçlarla da kullanabilirsiniz.

Doğru şekilde kullanıldığında çok büyük kolaylık sunabilen kulak çubuklarının yanlış kullanımı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kulak Çubuğu Kullanımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kulak çubukları, kulak çöpleri ya da kulak pamuğu kulağın içine asla sokulmaması gereken bir malzemedir. Kulak içi, son derece hassas bir alandır ve içine her hangi bir şey sokmak son derece yanlıştır. Kulakları temizlerken de iç kısma dokunmamak önemlidir. Kulak içine doğru pamuklu çöpü kullanmak, kiri kulak zarına doğru itmeye neden olur. Ancak kulak çubuğunu kulağın çevresi ve dış kulak kısmını temizlemek için rahatça kullanabilirsiniz. Böylece kulağınızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kulak pamuğu kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da pamuğun ıslatılmamasıdır. Çünkü kulak içinin kendine özel bir pH dengesi vardır ve sürekli su ile silmek bu dengeyi bozarak cilt sorunlarına neden olur.

En sağlıklı kulak çubuğu kullanımı, kulağın dışı ve dış kulak olarak bilinen kepçe içinin banyo sonrasında temizlenmesi ya da kurutulmasıdır.

Uygun fiyatlı kulak çöpü almak için cimri.com’dan yararlanabilirsiniz. Farklı online satış kanallarındaki kulak pamuğu fiyatlarını anlık olarak paylaşıp size fiyat karşılaştırma avantajıyla en ucuz kulak çubuğunu bulma fırsatı sunar.