Marka
Bebedor
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Bebek beslenme gereçleri kategorisinde bulunan bebek bardakları, uzun süredir biberonla beslenen bebeklerinizi bardağa geçirme dönemindeki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Bebeklerin altıncı ayından itibaren, ek gıdalar ile birlikte biberon yerine yavaş yavaş bebek bardaklarını kullanmaya alıştırılması gerekmektedir. Cimri’de; Nuby, Philips Avent, Bebedor, Wee, Nuk gibi onlarca markanın, birbirinden farklı renklerde olan ve bebeğinize en uygun bebek bardaklarını bulabilir, en ucuz bebek bardakları modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Doğru Bebek Bardakları Nasıl Seçilmelidir?

    Bebekler ilk altı aylarını anne sütü ile anne sütü yokken ise biberonla verilen mama ile beslenmelerini sürdürürler. Bebek bardaklarına doğru zamanda geçmek, ileride oluşabilecek hem ağız sağlığının hem de biberon bağımlılığının çözümü olacaktır. Ancak bebeklerin bebek bardağına geçişi her zaman çok kolay olmamaktadır. Emzik formuna alışan bebekler, dilleri ile bebek bardaklarını ittirmeye çalışacaktır. Bunun nedeni ise bebek bardağını yabancı bir cisim sanmasından kaynaklanmalıdır. Bu alışkanlığı daha kolay bir şekilde çözebilmek için; bebek bardağını sizin desteğiniz ile tutmasını ve yavaşça içerisindeki suyu ağzına değdirmeniz gerekmektedir. Bebeğinizin ağzındaki suyu yutup yutmadığını kontrol ettikten sonra bir yudum daha verebilirsiniz. Böylece bebeğiniz, hem bebek bardağına yavaş yavaş alışmaya başlayacak hem de birden yabancı bir cisim olarak algılayabileceği ortam kaybolacaktır. Bebeğinizi bebek bardaklarına alıştırırken, kenarlarının bebeğinizin de rahatça kavrayabileceği şekilde kulplu olmasına ve ilgisini çekmesi için de renkli ve sevimli objeler içerdiğine emin olmanız gerekmektedir. Doğru bir bebek bardağı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise; bebeğinizin bu dönemde elindeki her şeyi fırlatabilme olasılığını da göz önünde bulundurarak bebek bardağınızı plastik olarak tercih etmeniz, yaşanabilecek olumsuzluklara engel olmanın ilk adımı olacaktır. Bebek bardağının ucunun yumuşak olması da bebeğinizin bebek bardağı ile olan uyumunu kolaylaştıracaktır.

  • Bebeğinizi Bebek Bardağına Nasıl Alıştırabilirsiniz?

    Bebeğinizi bebek bardağına alıştırmak için öncelikle doğru bebek bardağını seçtiğinize emin olmanız gerekmektedir. Öncelikle, bebek bardağına alıştırırken su ile başlamak ve az miktarda koymak oldukça önemlidir. Bebeğiniz yavaş yavaş kavrayabilmeye başladığında ise besinleri çeşitlendirebilir ve meyve suyu da verebilirsiniz. Bebeğinizi, bebek bardaklarına alıştırırken sevdiği içeceklerden başlamanız, bebeğinizin bebek bardağını daha kolay benimsemesini sağlayacaktır. Siz de bebeğinize en uygun bebek bardaklarına Cimri.com’dan kolayca ve en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!