track source
track source

Bayrak & Flama

Bayrak & Flama Fiyatları

269 Ürün gösteriliyor.
Bayrak & Flama fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bayrak & Flama modelleri ve Bayrak & Flama fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bayrak & Flama kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Buffer, TveT, Vatan, Abka. 269 adet Bayrak & Flama fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bayrak & Flama Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bayrak & Flama markası:

En Çok İncelenen Bayrak & Flama Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bayrak & Flama Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 269 Bayrak & Flama modeli içerisinde en ucuz Bayrak & Flama fiyatı 2.25 TL iken, en yüksek Bayrak & Flama fiyatı 3569.57 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bayrak & Flama fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bayrak & Flama fiyatı ise 157.18 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bayrak & Flama Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bayrak ve Flama

Bir ulusu çok eski tarihlerden beri simgeleyen en önemli materyaller bayraklardır.  Renk ve biçimleri özel olarak tasarlanmış ve çoğunlukla dikdörtgen formlarda olan bayrakların bu denli önemli olmasının nedeni ise ülkelerin dünya üzerinde tanınırlığına etken olmasının yanında, kendi milletleri içinde de  birliği ve  beraberliği simgelemesidir. Dünya üzerinde bulunan tüm kültürler tek bayrak altında toplanma duygusuna oldukça önem verir. Milli birlik duygularını yansıtmaya yarayan ve tüm dünya genelinde genelde göndere çekilen ya da bir yere asılan bayraklar her yaştan bireyin vatan, millet sevgisinin oluşmasında büyük etkendir. Flamalar ise yine bir kuruluşun ya da belirli bir topluluğun simgelerini yansıtan ve yine genelde dikdörtgen biçiminde tasarlanan küçük bayraklar olarak tanımlanabilir. Bayrak ve flama arasındaki farklar ise üzerlerindeki simgelerin yanı sıra ürünlerin boyutları olabilir. Türk bayrağı tarihi açıdan incelendiğinde ilk olarak Osmanlı döneminde kırmızı zemin üzerine beyaz yıldız ve hilal şeklinde 1844 yılında kabul edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte 29 Mayıs 1936 tarihinde çıkarılan kanun ile Türk bayrağı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin ulusal bayrağı olarak kabul görmüştür. Günümüzde hala her evde, okulda, işyeri ve birçok kurum ve kuruluşta baş köşeye asılan Türk bayrakları  cimri.com sayfalarından farklı boyutları ile temin edilebilir ürünlerdir. 

Bayrak ve Flama Çeşitleri

Bir ülkenin tam bağımsız olduğunu gösteren ve en önemli simgeleri olarak bilinen bayraklar bilinen her alanda kullanılan ve milli bayramların yanı sıra her daim kullanılması gereken ürünlerdir. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Atatürk’ün önderliğinde verilmiş olan milli mücadele sonrasında 84 yıl önce Türk bayrağı kanunu ile ulusal bayrağımız olarak kabul edilen Türk bayrağı ve flama bayrak çeşitlerinin en sık kullanım alanlarının okullar olduğu söylenebilir. Hemen her okulda ve her sınıfta öğrencilerin görebilecekleri yerlerde atatürk bayrak yan yana olmak üzere çerçevelerle duvarlara asılan bayraklar, aynı zamanda okul bahçelerinde de sürekli olarak gönderlerde asılı duran ürünlerdir. Direğe çekilen bayrak ve bayrak direği olarak adlandırılan gönder  tüm resmi kurumlarda kullanılabileceğinden uzunlukları farklı boyutlarda olabilir. Okullarda ve kurumlarda  kullanılan bayrak direkleri 3 metreden 12 metreye kadar ulaşabileceği için bayrak boyutları da direklere göre belirlenebilir.  Okullar ya da binaların dışında kullanılacak bayrakların yanında okul veya kurum bayrağı da asılacaksa binaların ön yüzleri baz alınarak sağ direğe bayrak sol direğe ise kurum bayrağının asılması ve kurum bayraklarının ebatları ve direklerinin de ulusal bayraktan büyük ya da yüksek olmaması gerekir. Bayrakların çekilme zamanları ise genellikle Milli bayram, resmi tatil, genel tatil, hafta tatili ya da kurtuluş ve Atatürk’ü anma zamanlarında gerçekleşir. Bayrak çeşitleri aynı zamanda özellikle Milli bayramlarda yapılan kutlamalar sırasında kullanmak üzere elde tutmak üzere çubuklu ve çıtalı bayrak modelleri de bulunabilir. Bu ürünlere ek olarak cadde ve sokakları, sınıfları, okul ve kurum bahçelerini  süsleyen üçgen flama bayraklarda birçok firma tasarımı ile bulunabilir. Bayraklar aynı zamanda makam odalarında kullanılmak üzere masa bayrakları olarak boyutlarda da tasarlanan ürünlerdir. Bayrakların yanında masalar üzerinde kurum veya firma flama çeşitleri de sık kullanılan ürünlerdir. Ürünlerin üretim malzemelerinde bahsetmek gerekirse, bayraklar ve flamalar tercihe göre saten veya pamuklu kumaşlardan üretilir. Ancak sokak kutlamaları veya süslemelerinde kullanılan bayrak çeşitleri kağıt ya  da selefonlu kağıttan üretilebilir. Bu ürünlerin boyutları ise oldukça farklı seçeneklerdedir.  Bayrak üretici markaları arasından en çok tercih edilen ve en çok ürün çeşidi sunan  markalar için cimri.com sayfalarında da listelenen Gönder bayrak ve Alsancak firmaları örnek verilebilir. Her iki firmada da birçok farklı boyutta bayrak ve flama modelleri bulunabilir. 

Bayrak ve Flama Fiyatları

Bayraklar hem tekstil firmaları, hem de ofis ve kırtasiye ürünleri üreten ofset ve matbaalar tarafından tasarlanarak satışa sunulan ürünlerdir. Ulusal anlamda simge olan Türk bayraklarının ay ve yıldız tasarımlarındaki en boy oranları değişmeksizin bayrakların genel boyutları değişebilir. Üretim malzemeleri arasında birçok farklı hammadde kullanılan bayrak fiyatları da tüm bu etkenlere göre değişir. Bayrakların yanında flama fiyatları da aynı kriterlere göre şekillenir. Bayraklar ve flama üretimlerinde genel olarak kaliteli kumaşlar kullanıldığı bilinir. Bu kumaş çeşitleri arasında en çok tercih edilenler; alpaka, saten, polyester, polyester saten, mat veya kristal saten olarak geçen kumaşlar olduğu söylenebilir. Ürünlerin baskı stillerinin de kumaşlara göre belirlendiği söylenebilir. Bayrak ve flama tasarımlarında kullanılan baskılar ise; digital, serigraf ya da fabrika baskısı olarak değişir. Tüm bu etkenlerin de fiyatlara yansıdığı söylenebilir. Bayraklar cimri.com sayfalarında ofis ve kırtasiye malzemeleri kategorilerinde bulunabilen ürünlerdir. Bayrak temini yapmak isteyenler burada yer alan ürünler arasından tek sayıda ya da set halinde bayrak tercihi yapabilir. 

Bayrak ve Flama Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmek Gerekir?

Okul, işyeri gibi iç mekanlar ve dış mekanlarda kullanılan bayrak modelleri, farklı boyut seçenekleri ile üretilen ve kullanım alanlarına göre tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Örneğin; dış mekanlarda kullanılan bayrak çeşitlerinden en büyük boyutlu olanlar direklere asılan türlerdir. Bu ürünlerin uzunluklarının direk boyuna göre tercih edilmesi gerekir. Kutlama ve benzeri törenlerde kullanılan bayrak türleri ise daha küçük boyutlarda üçgen ya da dikdörtgen biçimlerdedir. Ancak bu ürünler kendi içlerinde saplı ya da sapsız olarak şekillendiğinden kullanım amaçlarını iyi belirlemek gerekir. Cumhuriyet bayramı, zafer bayramı, çocuk bayramı gibi özel günlerde konvoy ve benzeri kutlamalar için kullanılan el bayraklarında da yine aynı kriterler geçerlidir. Bu ürünlerin de boyutları ve tasarımları birbirinden farklı olabilir. Bu nedenler araç üstlerinde ve masa üstlerinde kullanmak üzere hazırlanan bayrak ve flamalar, çerçeve içi bayraklar, direk bayrakları arasından seçim yaparken kullanım amaçları ve alanları ne olursa olsun kumaş kaliteleri ve boyutları dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerdir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery