Kadınların en temel iç giyim ürünlerinden biri şüphesiz; külotlardır. Birçok farklı model ve kumaş seçeneğiyle üretilen bu çamaşır, kadınlar için en özenle seçilen ürünlerin başında gelir. Kom, Ayyıldız, Doreanse, X-Lady, Yeni İnci gibi markaların üretmiş olduğu birbirinden şık ve kullanışlı yüzlerce çeşit bayan külot modellerini Cimri’de en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

Bayan Külot Çeşitleri Nelerdir?

Bayan külot türleri; slip, boxer, string, tanga, yüksek belli, pop up (dolgulu) olarak belirlenmiştir. Bütün bu modelleri farklı kumaş türleriyle bulmak mümkündür. Genelde pamuklu kumaş yoğun olarak kullanılsa da, saten, dantel, jarse, tül gibi kumaş seçenekleri de vardır.

Bayan slip külot; Kadınlar arasında rahat kullanımı sayesinde çok tercih edilir. Özellikle renkli desenlere sahip pamuklu kumaşlarla üretilenler, büyük rağbet görür.

Bayan boxer külot; Erkek boxerından esinlenerek üretilmiş bu modeli; dar şort olarak düşünebilirsiniz. Kısa ve uzun çeşitleri bulunur ve kullanımı çok rahattır. Kalça bölgesini sıkı sardığı için toparlayıcı etkisi mevcuttur.

Bayan string külot; İnce ve dar kıyafetlerin altında çamaşır izinin belli olmaması için üretilen bu modeller son yıllara damgasını vurmuş bir külot çeşididir. Önden bakıldığında klasik bir slipten farklı olmayan bu çamaşırın arka tarafı kalçaların arasından geçen bir ipten ibarettir. Bu sayede külot kenarı izi görünmesi sorunu ortadan kaldırılmıştır. Tanganın bir alt türüdür.

Bayan tanga külot; Bu çamaşırın yan ve ön kısımları, slip ile aynıdır. Arka tarafında kalçaların arasından kalın bir ip veya kumaş geçer. String ile tanganın farkı budur. G-string in arka kısmındaki ip ince iken, tanganın arka kısmında ipten daha kalın olan bir kumaş bulunur.

Bayan yüksek belli külot; Bu modeller korse özelliği sayesinde vücudu kalçadan üst karın bölgesine kadar toplu ve sıkı gösterir. Mideli korse özelliği gösteren bu çamaşır vücudu bir beden küçültür. Üst kısmın iç bölümünde bulunan silikon bant sayesinde vücuttan kaymaz, toparlanmaz.

Bayan Pop Up külot; Kalça tarafına yerleştirilmiş ten ile uyumlu yumuşak silikon dolgular sayesinde, küçük kalçalı kadınların gözdesidir. Bu model kaldırıcı özelliği sayesinde kalçayı olduğundan daha dolgun gösterir ve rahatlıkla giyilebilir.

Bayan Külot Nasıl Seçilir?

Vücut tipinize ve ihtiyacınıza göre dilediğiniz modeli seçebilirsiniz. Bir çamaşır; vücudu saracak, bol olmasıyla sizi rahatsız etmeyecek, lastiği kan dolaşımını engellemeyecek şekilde olmalıdır. Dikişli ve dikişsiz seçenekler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Günlük kullanım için bakteri üretmeyen, teri çabuk emen pamuklu kumaştan yapılmış çamaşırları seçmeye özen göstermelisiniz. Özel günleriniz için zarif dantelli çamaşırlar, seksi tangalar seçebilirsiniz. Bütün bu çamaşır modellerine en uygun fiyatlarla Cimri’den ulaşabilir, farklı fiyatları birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.