• Kadın pijama ve sabahlık kategorisinde bulunan bayan gecelik ve sabahlık modelleri, geceleri daha rahat bir uyku geçirmek için kullanılmaya başlansa da zaman ile partnerinizi heyecanlandırmak için de kullanılmaktadır. Gecelikler bu noktada ikiye ayrılmaktadır. Cimri’de Anastasia, Ayyıldız, Sistina, Pierre Cardin ve Nilay gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun gecelik modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz gecelik modeline kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Gecelikler nasıl seçilmelidir?

    Rahat bir uyku geçirmek için seçilen geceliklerin asıl amacı ve önceliği, sağlıklı ve rahat olmalarıdır. Giyerken ve çıkarırken rahat olması ve gece uyurken vücudunuzun hava almasını sağlayan gecelik modellerini tercih etmeniz, uyku kaliteniz açısından da önemli bir unsurdur. Bu tip geceliklerde kullanılan kumaşlar genellikle ipek, pamuk ya da satenden oluşmaktadır. Bu kumaş türlerinden oluşan gecelikler terlemenizi engeller ve terlediğiniz zaman ise terinizi emerler. Bu tip geceliklerin kısa ve uzun boyları da bulunmaktadır. Burada yapacağınız seçim tamamen sizin tercihlerinize ve rahatlığınıza kalmıştır. Geceliklerin kumaşının kaliteli olması, vücudunuzun tahriş olmasını engelleyecektir. Kaliteli ve sağlıklı bir uyku deneyimi için sentetik kumaşlar yerine bu tip kumaşların tercih edilmesi ve kumaş boyalarının olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Geceliklerin bir diğer özelliği ise rahat hareket imkanı sağlamaktır. Bu nedenle kaşıntı ya da sizi rahatsız edecek gecelikler kaliteli bir uyku geçirmenize engel olacaktır. Gecelik modellerinin arasından seçiminizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer unsur ise mevsimlerdir. Kışın giyeceğiniz kalın bir gecelik sizi sıcak tutarken, yazın giyeceğiniz daha ince bir gecelik terlemenizin önüne geçecektir.

    Diğer bir seçenek olan, partnerinizi heyecanlandırmak için alınan gecelikler de ise pek çok model bulunmaktadır. Bu noktada fantezi gecelik takımları, dantelli gecelikler ya da transparan gecelikler olarak birçok çeşide ayrılmaktadır. Özellikle son dönemlerde defilelerde pek çok gecelik tasarımı öne çıkmaktadır. Bu tip gecelik modelleri tamamen sizin iç dünyanıza göre şekillenmekte ve sizin tercihlerinize kalmaktadır. Bu tip gecelik modellerini tercih edecekseniz, çekici ve şık olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

    Siz de tercihlerinize göre gecelik modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.